Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie odzywki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_styko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odzywki?
Wiem że BCAA to nie to samo co odżywka białkowa, w poprzednim poscie chodziło mi właśnie o odżywki białkowe zawierające aminokwasy rozgałęzione.

Czy taka odżywka byłyby dobrym wyborem jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji?

P.S. mkimura, dzieki za fajny link
  • 0

budo_lesion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odzywki?
mkimura jakie odżywki z aminokwasami polecasz ? daj znać (w razie co daj na priwa żeby nie było krypto reklamy :wink: )


pozdrawiam
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odzywki?
To chyba nie jest kryptoreklama, zaryzykujemy. Z białkowych pasz polecam Olimp i Biogenix, tanie, przyzwoite, a ponieważ są to dość proste odżywki, trudno spodziewać się jakichś rewelacji z zagranicznych produktach za wyższą cenę. Biogenix ma Ultra Whey, a Olimp Whey Pro Matrix. O ile ten pierwszy to koncentrat WPC z glutaminą i BCAA + witaminy, to Matrix jest naprawdę bardzo wszechstronną odżywką białkową, upchnęli tam prawie wszystko co potrzebne i możliwe. Jest jeszcze Olimp Whey Pro Isolate izolat i hydrolizat z dodatkami. Dawki glutaminy w tych produktach nie są zbyt wysokie, osobiście wcinam dodatkowo - i tu też Olimp, wygodnie bo w megacapsach, ale taniej wychodzi w proszku. Niektórzy mają zastrzeżenia do smaku, faktycznie firmy zagraniczne ( w szczególności USA ) mają smaki o wiele lepsze, ale przecież nie o smak tu chodzi. Rozwiązałem to w ten sposób, ze do porcji ( smak czekoladowy ) dosypuje łyżeczkę kakao Nesquick i wtedy jest PYCHA!!
Odżywki białkowe uważam za niezbędne w treningu częstszym niż 3 razy w tygodniu i o natężeniu większym niż przeciętne. Używane w dawkach niekoniecznie aż takich jak zaleca producent ( chwila wysiłku i wiemy ile trzeba dodać do diety ) i różnice w regeneracji i sile są wyraźnie widoczne. Nie ma też możliwości zaszkodzenia zdrowiu tego typu suplementacją, chyba,ze ktoś ma problemy z nerkami - wtedy podwyższone ilości białka powinny być konsultowane z lekarzem. Natomiast przy treningu rekreacyjny, stosowanie odżywek mija się z celem, wystarczy odpowiednio zbilansowana dieta.
  • 0

budo_lesion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odzywki?
dzięki
  • 0

budo_korniko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koszalin/szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odzywki?
czyli jest tez mozliwosc kupienia bialka w megakapsach bo nie lubie tego pic? a znacie jeszcze jakies w kapsulkach oprocz tego olimpa co Kimura wspomnial?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odzywki?
Taaa, i przyjmujesz na porcję 30 kapsułek :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odzywki?
Słoniak, trza byc twardym a nie miekkim - jak juz sie suplementuje to trzeba pokazac ze ilosc kapsulek nam nie straszna :)
  • 0

budo_korniko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koszalin/szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odzywki?
nienawidze pic tych odzywek. Stanowczo wole lykac te kapsulki.
  • 0

budo_jap
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odzywki?
Niewiele wiem o suplementacji. Ale czy trenując sporty walki można stosować np. HMB? Chodzi nie tylko o uzupełnianie białka ale też niewielki przyrost masy jak się da. Możecie też polecić jakieś carbo na początek?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie odzywki?
Akurt ja nie jestem zwolennikiem HMB, gdyż nigdy nie czułem wpływu tego suplementu ani na masę, ani na siłę, ani na kondycję. Znam jednak osoby, które stosują go stale i są zadowolone. Kiedy potrzebuję się wzmocnić, stosuję kreatynę, w chwili obecnej jest taka masa staków kreatynowych na rynku, że naprawdę jest w czym wybierać.
Carbo? Tu znowu uważam - jak najtańsze, firmy juz wymieniałem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024