Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co dla chudzielca, białko i węgiel osobno, czy gainer?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

kigam
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Co dla chudzielca, białko i węgiel osobno, czy gainer?
Kazdy pisze cos innego, i na kazdym forum sa inne rady.

Nie wiem, czy brac gainer, czy bialko+weglowodany osobno, oraz najwazniejsze KIEDY. Jendi podaja przed i po treningu, inni po, jeszcze inni przed po i w trakcie... Spotkalem sie, ze bialko przed snem, ale tez, ze bialko rano...

W ten sposob wszystkie rady sa jednakowo bezuzyteczne.

Czy jest ktos, kto sie naprawde orientuje w temacie i moze mi dac madra rade?
  • 0

Kristo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla chudzielca, białko i węgiel osobno, czy gainer?
Powinny one byc dobierane do diety a nie określonych pór.

PZd
  • 0

rafalikubb88
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 486 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpackie
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla chudzielca, białko i węgiel osobno, czy gainer?
jesli masz dietę to odżywki powinny byc jej uzupełnieniem tzn. jeśli brakuje ci białka to kup białko...
  • 0
----------------------------------------------
trening czyni mistrza!!!

Mefisto2008
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jasło

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla chudzielca, białko i węgiel osobno, czy gainer?

jesli masz dietę to odżywki powinny byc jej uzupełnieniem tzn. jeśli brakuje ci białka to kup białko...


dokładnie, suplementy czyli uzupełnienia diet są po to aby nadrabiać składniki i inne witaminy niezbędne do rozrostu twojej masy ciała, bądź masy mięśniowej. Po pierwsze musisz mieć ułożoną dietę. Później sam będziesz widział co w niej brakuje, czego jest za mało i wtedy orientujesz się w zakupach gainerów. Napisz jaki masz staż i czy posiadasz dietę oraz co jest twoim celem ( przybranie na masie, czy spalenie zbędnego tłuszczu) ?
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla chudzielca, białko i węgiel osobno, czy gainer?

Kazdy pisze cos innego, i na kazdym forum sa inne rady.

Nie wiem, czy brac gainer, czy bialko+weglowodany osobno, oraz najwazniejsze KIEDY. Jendi podaja przed i po treningu, inni po, jeszcze inni przed po i w trakcie... Spotkalem sie, ze bialko przed snem, ale tez, ze bialko rano...

W ten sposob wszystkie rady sa jednakowo bezuzyteczne.

Czy jest ktos, kto sie naprawde orientuje w temacie i moze mi dac madra rade?

No akurat każda rada jest dobra ale nie uzupełniona do końca. Białko rano: aby zatrzymać katabolizm (rozpad bialek mięśniowych aby utrzymać podstawowe funkcje życiowe), białko przed snem aby zapobiec katabolzmowi działającemu w nocy, węgle przed treningiem: aby zapewnić organizmowi dostarczanie energii (powinny być to węgle złożone), węgle w trakcie treningu: po to aby organizmowi dostarczać energii (wtedy stosujemy węgle proste, które sa odrazu transportowane do mięśni), węgle po treningu: od razu po treningu węgle są spożywane po to aby odnowić zasoby glikogenu wątrobowego (cukier złożony, który dostarcza powoli organizmowi energii do funkcjonowania). Więc sam widzisz że każdy radził dobrze ale nie napisał dlaczego tak jest ;) Gainery są stosowane aby uzupełnić dietę gdy czegoś nam brakuje (np.: brakuje w II posiłku 40g węgli i 10 g białka to kupujesz gainera o zawartości 80% węgli i 20% białka i pijesz 50g gainera po posiłku) jeśli w diecie nie brakuje niczego to pijemy gainera pomiędzy posiłkami aby dodatkowo dostarczyć organizmowi składników odżywczych.
  • 0
Dołączona grafika

kigam
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla chudzielca, białko i węgiel osobno, czy gainer?
Mam staż 3 miesiące a moim jedynym celem jest wzrost masy. Mam 186 cm i 75kg...

Problem z dietą jest taki, że nie umiem jeść według grafika, mogę jeść jedynie to na co mam ochotę w danym momencie, i to jest poważny problem. Z drugiej strony nie jem ciast, słodyczy, chipsów, hamburgerów i innych niezdrowych rzeczy...

dokładnie, suplementy czyli uzupełnienia diet są po to aby nadrabiać składniki i inne witaminy niezbędne do rozrostu twojej masy ciała, bądź masy mięśniowej. Po pierwsze musisz mieć ułożoną dietę. Później sam będziesz widział co w niej brakuje, czego jest za mało i wtedy orientujesz się w zakupach gainerów. Napisz jaki masz staż i czy posiadasz dietę oraz co jest twoim celem ( przybranie na masie, czy spalenie zbędnego tłuszczu) ?


  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co dla chudzielca, białko i węgiel osobno, czy gainer?
To może przygotuj kilka wariantów do każdego posiłku i jesli nie będziesz miał ochoty na I wariant to wybierzesz np. III wariant
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024