Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co myślicie o taniej ławeczce Marbo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

royal94
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co myślicie o taniej ławeczce Marbo?
Witam, na siłownię chodzę już pół roku, efekty jakies tam są, (znajomym się klata , łapy, plecy podobają jak na warunki licealne ^^). Karnet dla mnie kosztuje 80zł/miesiąc a siłownia full wypas no i najważniejsze... 100m od mojej chaty ;D

Pomyślałem jednak, że przepier*zieliłem już sporo kasy na silownię i naszła mnie myśl o zaopatrzeniu się w jakiś sprzęt do domu.


Słyszałem, że firma Marbo jest w porządku i robi solidne rzeczy.

Znalazłem sobie taką ławeczkę:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sporym minusem jest brak regulacji tej ławki (może być tylko prosta).
Ale zalety to marka, obciążenie (do 250kg, a inne mają do 130kg te ławeczki za 200, 300zl).

Czy warto taką kupić "na początek"? Jakie są wasze opinie na ten temat? Teraz jest promocja, że za 30zł dorzucają do tego jeszcze modlitewnik Marbo.

PS: Jaka jest różnica między wyciskaniem na ławce skośnej a poziomej? Czy ćwicząc tylko na poziomej można mieć fajnie wymasowaną i wyrzeźbioną klatkę?

Dzięki i pozdrawiam.
  • 0

Dawidddd12
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3506 postów
  • Pomógł: 0
356
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o taniej ławeczce Marbo?
ćwiczysz już pół roku i nie wiesz że regulacja jest bardzo ważna???

Ta ci wystarczy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Użytkownik Dawidddd12 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

royal94
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o taniej ławeczce Marbo?
Mam w treningu rozplanowane i na płaskiej i na skośnej ale chciałem, aby mi ktoś wytłumaczył dlaczego warto i tak i tak, czy czy gdybym cwiczyl tylko plasko to czy mięsień byłby jakiś zapadnięty, dziwnokształtny itd.
  • 0

empe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 507 postów
  • Pomógł: 0
50
Dobra
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-rozwój indywidualny, - nowinki ze świata, - aktywny tryb życia, - książki (gł. literatura patologiczna)
  • Staż [miesiące]:od 2008 z przerwami (duuużymi jak i małymi)
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o taniej ławeczce Marbo?
Witam również. Co do lawki to poszukaj w dziale sprzet do silowni (podałbym Ci link ale pisze z telefonu) tam swego czasu założyłem temat wlasnie dotyczący laweczki. Koledzy z forum mi dobrze doradzili -wiec poszukaj a bedziesz wiedział.

Co do wyciskania na skosie i na prostej, sprawa wyglada następująco:
Jak zapewne wiesz, klatka piersiowa jest dużą grupą mięśniową takze potrzebuje różnych bodźców, aby w pelni do niej dotrzeć. Tak wiec w skrócie moge Ci napisac ze skos dodatni buduje górę klatki, skos ujemny dół, a poziom najlepiej działa na środek. (Jest jeszcze kwestia uchwytu, ale o tym później)

Hmmm co dalej. Ja osobiscie caly czas trenowałem na płaskiej i na klatke nie narzekam, dopiero od niedawana posiadam ławkę ze skosem i zaczynam prace nad górną jej częścią:D
  • 0
- nie potrzebuje plusów, dla mnie liczy się to że pomogłem ;)
Systematycznie i z pasją koksuje sobie w domowym zaciszu.

NAJlepsze ćwiczenia na brzuch (wg. mnie):
http://forum-kult...iesnie-brzucha/

Dawidddd12
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3506 postów
  • Pomógł: 0
356
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o taniej ławeczce Marbo?
Widzisz tak jest jak cwiczy bez obowiązkowej wiedzy 6 miechów tyrasz i nie wiesz na co działają poszczególne stacje :D
  • 1

Fitness4you
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o taniej ławeczce Marbo?
Wszystko przychodzi z czasem,więc nie przejmuje się ze nie wiedziałeś co i jak. Na poczatek warto w ogóle przyzwyczaić mieśnie do duzego wysiłku, systematycznie chodzić na siłownie. Efekty masz murowane. Ważne jest to,aby dbać o każdą partię mięśni.

Użytkownik Fitness4you edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

royal94
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o taniej ławeczce Marbo?
Witam ponownie, będzie odkop.

Otóż kupiłem ławeczkę:
Marbo Mh-l003
Modlitewnik wsuwany do niej ;]

Teraz mam tylko kwestię obciążenia (finansowego).

Poradźcie mi jedną rzecz. W przyszłości pragnę dokupić jeszcze montowany do tej ławeczki wyciąg + prasę do nóg.

Obawiam się jednak, że Marbo będzie takie cwane, że będą do tych sprzętów pasowały jedynie ich krążki.

Co w takiej sytuacji zrobić???

Marbo nie podaje wymiarów obciążeń, jedynie jest napisane, że średnica gryfu 180cm to 28mm, a rozmawiając z panem z Marbo odpowiedział mi, że zarówno na niego jak i na dołączaną prasę do nóg i wyciąg pasują te same obciążenia (Marbo).

Jak myślicie, czy krążki innych firm też będą pasowały? Marbo ma dosyć drogie te obciążenia no i musiałbym liczyć na ich wysyłkę bo koło mnie siedziby nie mają. Wiadomo do samej ławki i modlitewnika wystarczy mi byle jaki gryf z obciążeniami do niego ale nie chcę żeby się później okazało, że dokupując ten wyciąg do ławki okaże się , iż będę musiał kombinować do niego oryginalne obciążenie marbo.

Krótko:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wyciąg na którym mi zależy do ławki, i czy do niego będą pasowały obciążenia inne niż marbo.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ze względu na budżet do tych (najtańszych) obciążeń bym się skłaniał.

Użytkownik royal94 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

empe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 507 postów
  • Pomógł: 0
50
Dobra
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-rozwój indywidualny, - nowinki ze świata, - aktywny tryb życia, - książki (gł. literatura patologiczna)
  • Staż [miesiące]:od 2008 z przerwami (duuużymi jak i małymi)
  • Wzrost [cm]:179

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o taniej ławeczce Marbo?
Ławkę mam identyczną. Co do obciążeń to kupuje się je pod średnice. Napisałeś, że to ma 28mm więc takie obciążenia będą pasować. Po prostu kupuj krążki z taką średnicą.

A te obciążenie [kompozytowe] co pokazałeś to jest straszna lipa. Są olbrzymie, chociaż są lekkie i podatne na zniszczenia. Mój kumpel ma takie i u niego krążek 5-kilowy zajmuje tyle miejsca co u mnie 9-kilowy, a co za tym idzie mniej ich naładujesz na sztangę. Więc prędzej czy później i tak będziesz musiał dokupić ciężaru.

Poszukaj na gumtree i tablica pl. Tam czasem można znaleźć tanio ciężary :P

Użytkownik empe edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
- nie potrzebuje plusów, dla mnie liczy się to że pomogłem ;)
Systematycznie i z pasją koksuje sobie w domowym zaciszu.

NAJlepsze ćwiczenia na brzuch (wg. mnie):
http://forum-kult...iesnie-brzucha/

Fitness4you
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o taniej ławeczce Marbo?
Zmierz średnicę i będziesz wiedział czy do tego zestawu pasują inne obciążenia. Moim zdaniem jak najbardziej tak,szukałbym tutaj żeliwnych ponieważ sa wytrzymałe i solidne.
  • 0

Major

    JDM Culture

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
10
Neutralna
  • Lokalizacja:Łańcut
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia, Honda, ASG
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :38,5
  • Klatka piersiowa [cm]:NA
  • Pas [cm]:NA
  • Udo [cm]:NA
  • Przysiad [kg]:NA
  • Wyciskanie [kg]:100kg x2
  • Martwy ciąg [kg]:NA
  • Waga [kg]:67kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o taniej ławeczce Marbo?
Kolego masz full wypas siłownię 100 metrów od domu za 80zł miesięcznie tak ? I uważasz, że przepierdzieliłeś pieniądze ? Wolisz zainwestować w sprzęt i samemu czy tam z kolegą ćwiczyć ? Teraz powiem Ci parę prawd i mam nadzieję, że otworze Ci nieco oczy.

1. 80zł karnet to wcale nie kokosy
2. Jeżeli będziesz ćwiczył sam to pamiętaj, że samemu nie da się dobrze ćwiczyć. a kolega może popierdzielić trening i zostaniesz na lodzie.
3. Jeżeli poważnie myślisz o ćwiczeniu to wybij sobie domową siłownię z głowy
4. Jeżeli jednak jesteś uparty to przybliżę Ci koszty podstawowych rzeczy potrzebnych na siłowni a więc jedziemy.

- Ławeczka do wyciskania ze skosem oraz regulacją stojaków to wydatek 400-500zł nie biore tu pod uwagę gówna z allegro za 200zł bo szkoda życia na taki coś.
- Gryf prosty, gryf łamany, 2 hantle to wydatek już ok 250zł
- Prasa na nogi (może być montowana do ławki) wydatek ok 250zł
- Drążek do podciągania się z różnymi miejscami chwytu to ok 80zł
- Jakiś drążek z linką do ściągania to takze bite kilka dobrych stów
- Do bica podstawa to modlitewnik to także jakieś 200-300zł
- No i obciążenie, jak masz kogoś kto Ci wytoczy to prawie za free a jak nie to dolicz 600zł lekko

Niejedną siłownie u siebie miałem, zaczynałem od robionej siłowni, spawana ławka, ciężarki z betonu odlewane w wiadrach, następnie jakiś szajs z allegro, ostatnio zainwestowałem w sprzęt z górnej półki firmowany przez Keltona. Ale jednak zdałem sobie sprawę, że taniej i lepszy efekt da karnet na siłowni gdzie jest wszystko.

Mam nadzieję, że pomogłem. Pamiętaj, że ćwicząc na pół gwizdka to tylko strata Twojego czasu.
  • 0
"W moich żyłach płynie Rocket Fuel a nie jakieś tam dziadostwo !"
"Double Blast potem Rocket Fuel i nie ma opierdalania się"
"Nie ma lipy ! Hardcorowo !"
"Dzisiejsza waga 128kg i TAKA forma ! KTO JEST LEPSZY ? Ja takich nie znam !"
Robert Burneika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024