Skocz do zawartości


Zdjęcie

rower, a budowa masy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

brachu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

rower, a budowa masy
Witajcie. Mam na imię Bartek. Jestem tu po raz pierwszy. Do odwiedzin Waszego forum skłonił mnie dylemat. Jestem zapalonym bike'rem. Robi się ciepło więc czas zacząć sezon rowerowy. Jednak od 8 miesięcy staram się budować masę mieśniową (górę) chodząc na siłownię. Zastanawiam się czy na okres letni nie zrobić przerwy w siłowni i całkowicie przerzucić "cielsko" na rower. Obawiam się jednak dużych spadków górnej części ciała, nad którą tak wiele pracowałem, a która przez ten czas nie będzie trenowana, a wręcz zjadana przez organizm jeżdżąc intensywnie na rowerze. Poradźcie jakie rozwiązanie będzie najlepsze, aby móc jeździć, ale nie kosztem zdobytej masy.
  • 0

Mefisto2008
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jasło

Napisano Ponad rok temu

Re: rower, a budowa masy
Witaj
Zacznijmy od tego że lato = większa ilość spalanego białka i węglowodanów. Przez lato trzeba przestrzegać diete i uzupełniać ją jakimiś gainerami. A co do roweru to jak najbardziej TAK, jazda na rowerze jak i aeroby wzmaga apetyt co jest pozytywne przy budowie masy ciała. Tylko pamiętaj nie jeździj na rowerze jakiś maratonów bo to naprawdę jest niekorzystne na masę spalisz ogromną ilość białka a zanim to uzupełnisz minie troszkę czasu.
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: rower, a budowa masy
Mefisto2008 nie wprowadzaj go w błąd .. jakie spalanie białek wogule co ?? Jak ma wystarczającą ilość ww to nie spala białka !

No to tak z siłką nie zaprzestaj z dietą to samo .. jak cię ubedzie u góry to bedzie to tylko nie potrzebny tłuszczyk....Musisz starać sie dostarczać więcej ww bo słońce bedzie obficie grzało do tego rower .....Więc trzymaj sie dalej dietyi śmigaj na rowerku....No a co do budowy masy to lato jest raczej czasem gdzie staramy sie utrzymać dotychczasową masse a nie budować ją .....pozdro



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.


brachu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: rower, a budowa masy
Mefisto2008, właśnie, dlatego zastanawiam się czy warto zrobić przerwę letnia w siłowni i poświęcić ten czas na rower ?

Najgorsze, że jak tylko wsiądę na rower, cisnę ile sił w nogach, a pojedyńczy wyjazd kończy się po kilkudziesięciu kilometrach...
  • 0

brachu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: rower, a budowa masy
UkaniU, rozumiem, że wystarczy dostarczać węglowodanów podczas jazdy na jednośladzie i nie muszę się obawiać o spalanie mięśni ? No i najważniejsze - dalej ćwiczyć górę na siłowni czy odpuścić na 2 miesiące ? Podobno taka przerwa jest nawet wskazana...
  • 0

UkaniU

UkaniU
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3340 postów
  • Pomógł: 15
  • Lokalizacja:Kraków / Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Culinary and healthy cooking in the kitchen!
  • Staż [miesiące]:6 lat +
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :41,5
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: rower, a budowa masy
przerwę sie robi co ok6 tyg w ćwiczeniach na jakieś 2 tyg ale ja robię na tydzień max.... Tak jeżeli uzupełnisz glikogen w mięśniach nie masz sie co martwić o ich spalenie ....Tylko jeżeli bedziesz dużo czasu spędzał na rowerku w danym dniu to trening zrób sobie troche mniej intensywny....



Dołączona grafika

Wybieram produkty lokalne, sezonowe, świeże.

S
iła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024