Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka kreatyna, gainer + coś jeszcze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

karol1908
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaka kreatyna, gainer + coś jeszcze?
przede wszystkim Witam użytkowników.

Czytałem wiele w tym dziale. O suplach napisane jest sporo, ale mimo tego nie wiem do końca co mółbym ewentualnie wybrać.
Mam 193cm wzrostu i 88kg wagi - moim celem jest zwiększenie masy, myśle, że jak na mój wzrost to 95kg to "minimum" na którym obecnie się skupiam.
Jeśli chodzi o staż - trudno mi go określić, pierwsze treningi już z 6lat temu, przez około 1,5roku, później przerwa znowu rok treningu, kolejna przerwa i teraz znowu trenuje - regularnie 3 razy w tyg (niestety na więcej nie pozala czas).
Dieta- nie mam konkretnej diety z określonymi porami i posiłkami- nie pozwala na to charakter mojej pracy, ale oczywiście staram się przestrzegać głównych zasad odżywania (posiłki co 3godziny, wartościowe typu ryż,kurczak itp).

Dlatego też chciałbym wspomóc się odżywakmi- i teraz takie pytanie co byłoby dla mnie najlepsze? - Dodam, że po pierwszym roku ćwiczeń brałem monohydrat kreatyny i gainera (wtedy nie miałem żadnej diety, wiec efekty nie były oszałamiające) później raz jeszcze zdarzyło mi się brać białko - i wtedy trochę pamiętam przytyłem. Aktualnie nie brałem niczego od 3lat, więc mysle, że organizm powinien zaragować na bodziec w postaci odżywek, tylko pytanie JAKICH?

-może być ponownie monohdyrat kreatyny? (ile dekstrozy do 1dawki keratyny) ?
- Gainer? jeśli tak to czy polecacie coś konkretnego na co zwrócić uwagę?
- Aminokwasy? czytałem o nich, ale nigdy nie brałem, czy są wskazane do suplementacji?
- Jeszcze jakieś inne pomysły? proszę o wskazówki.

Tak dużo zmienia się na rynku suplementow, że kompletnie nie łapie "co i jak" dlatego proszę o porady doświadczonych na tym polu, jeśli chodzi o kwotę chciałbym zamknąć się gdzieś w granicach 200zł-250zł. Oczywiście traktuje to jako "pomoc" i uzupełnienie diety i treningu, a nie "złoty środek" na wymarzoną sylwetkę, dziękuje z góry za pomoc, pozdrawiam
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024