Skocz do zawartości


Zdjęcie

efektywne kopnięcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

efektywne kopnięcia
Ostatni czas spędziłem na dbaniu o swoje względne bezpieczeństwo. Jako że mam małą masę, postanowiłem w swoim "stylu", czy może taktyce, do ataków używać głównie kopnięć, żeby w miarę możliwości trzymać większy dystans od przeciwnika. Trenuję różne techniki kopnięć, mam znajomego trenera karate, który wprawdzie mi bezpośrednio w treningach nie pomaga, ale kontroluje moją technikę (wysyłam mu filmiki, i mówi co robię źle). Oczywiście nie rzuciłem się na sto różnych technik kopania naraz, ale wypracowałem do całkiem skutecznego poziomu kilka z nich. Teraz systematycznie trenuje je, żeby wychodziły jak najlepiej, oraz powoli dokładam nowe. No i tutaj mam pytanie do was. Zakładając sytuację zagrożenia na ulicy, gdzie najlepiej kopać przeciwnika? Chodzi mi o najlepszą proporcję skuteczności ataku do jego trudności. W moim arsenale jak na razie posiadam prostego fronta, sięgam na wysokość klatki. Do tego side kick, wchodzi na głowę. Spinning back kick wchodzący na brzuch/dół klatki, oraz spinning back kick z wyskoku, wchodzący na klatkę (ale to jeszcze męczę, bo nie wychodzi). Wymyśliłem, że w razie zagrożenia mógłbym próbować zasadzić side kicka w klatkę prawą nogą, żeby gościa trochę rozproszyć, i skrócić dystans stając na prawej nodze, i wtedy załadować spinninga w brzuch lewą. W przypadku niepowodzenia obrona przed ciosami tradycyjnie gardą, z ewentualną próbą przechwycenia nogi i powalenia, jako kontratak spinning z wyskoku w klatkę. Co myślicie? A i drugie pytanie, jak często robić trening na rozciąganie?
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024