Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
Mój poziom wiedzy na temat grplingu nie jest najgorszy (przy okazji kto ma chęć się potrzaskać zapraszam do Shaolin Gdynia) Uwierz mi że tak szybko nie dam założyć sobie dźwigni, a już napewno nie w pół sekundy (mogę ci to udowodnić) :wink: .
Co do tematu- powiem tak, mówcie co chcecie gdy biję sie z trenerem cięższym o jakieś 10 kilo gdy tylko zdobywa przewagę zaczyna przyduszać lub łapać za krtań co kończy się bolącymi migdałkami i odwiedzeniem bliskich w zaświatach. Robi to bardzo dobrze i jak ktoś się chce sprawdzić to niech da znać może trener się zgodzi. Co będę się rozpisywał Zapraszam do nas.

Pozdrowionka :D
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
Nikt się nie zgłosi :)
Tylko w gębach mamy mocnych wojów na forum ;)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
Ja bym przyjechal pokazac mu grappling ale mam za daleko i duzo pracy... :D
tak swoja droga to trener sie nie zdenerwuje ze mu tu na forum zapraszasz przeciwnikow? Jak sie po osiedlu rozniesie i kolejki sie zaczna do trenera ustawiac to kondycyjnie moze biedak nie podolac...
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(

Nikt się nie zgłosi :)
Tylko w gębach mamy mocnych wojów na forum ;)


no wiesz... :roll: ja tam jeszcze jestem mocny w klawiszach :wink:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
W klawiszach powiadasz... to chyba na forum dla klawiszowców musisz się przenieść ;)
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
no staary ja juz sie pakowalem do ciebie ale doszedlem do wniosku ze sie na obiad spuznie a po za tym musze sie pouczyc....... i wogule siła wyzsza.

Ps, chciałbym twoją mine widziec Taz jakby sie ktos zgłosił :lol:

Ps2, a jak co to dokladniejszy adres napisz zeby ludzie nie zbłądzili :P
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
a ja mam good idea :D :D. moze BudoWycieczka do Taza ?? :D :D jeszcze se legalnie pocwiczymy na nim. A potem na BudoChlanie :P
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(

A potem na BudoChlanie


:peace: spoko
Ja bardzo lubie poznawać nowych ludzi i uwielbiam sparingi. Znalazłem złoty środek. :D
Co do adresu podawałem wcześniej, dokładnie wraz z godzinami.
Bardzo zapraszam. Jestem zwolennikiem konfrontowania się z różnymi ludźmi i stylami. To pozwala się rozwijać.
  • 0

budo_ja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
A ja mam kilka pytań właśnie, bo się za bardzo nie znam:

1). Dlaczego aż tyle o Yong/Weng/Wing Ts/Ch/Czunie? Sam to ćwiczę, więc mnie ciekawi, ale miałem nadzieję na więcej ciekawych rzeczy z innych stylów. Może ktoś jakąś broń pokaże fajną (jak ten trójząB)?

2). Co to za jazda z tą skutecznością? Nie wierzę, że wszyscy zaczynają ćwiczyć kung-fu, żeby walczyć na ulicy. Czy to wstyd przyznać się, że kung-fu jest fajne, ciekawe, rozwija na wiele sposobów i lubi się to ćwiczyć itd.? Jako słabiak przyznaje się do tej motywacji.

Pozdrawiam
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(

A ja mam kilka pytań właśnie, bo się za bardzo nie znam:

1). Dlaczego aż tyle o Yong/Weng/Wing Ts/Ch/Czunie?

Bo tak. Panskie oko konia tuczy papieros

2). Co to za jazda z tą skutecznością? Nie wierzę, że wszyscy zaczynają ćwiczyć kung-fu, żeby walczyć na ulicy.

Ojj, zdziwilbys sie ile osob cwiczy dla skutecznosci 8) Problem w tym ze kungfu jest postrzegane "magicznie" - naucze sie 2 form i jestem "masta wymiatacz" :)
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(

Witajcie. Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy istnieją jeszcze efektywne style kung fu... Może to brzmi głupio, ale wszystkie(no dobra - większość) wydaje sie być przereklamowana. Owszem - słyszymy o ludziach, którzy walczą i wygrywają dzieki KF(niekoniecznie na turniejach - czasem i na ulicy). Ale czy za tym nie stoją predyspozycje fizyczne, zamiast stylu? :( Sam uczę się gong fu, ale zastanawiam sie, czy to faktycznie pomaga...
Jakie jest Wasze zdanie? :wink:


Moim zdaniem zależy ile ćwiczysz....przecierz równie dobrze możesz ćwiczyć jakikolwiek inny styl i jeśli nie wkładasz w to zaangażowania to na niewiele ci się to zda...
aha,no i zależy co chcesz osiągnąć....chyba nie myślisz że zostaniesz super wojownikiem chodząc dwa razy w tygodniu na trening?
Obojętnie czy to będzie boks,kung fu, czy krav maga...
można równierz ćwiczyć dla zdrowia no i wzbogacać także swoje serce...
Ogólnie jednak...wydaje mi się że, aby adept kung fu był w stanie się obronić...musi dużo więcej włożyć pracy w swoje treningi...niż taki np. bokser....tyle
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
no jak najbardziej, sa zejebiscie skuteczne metody kunfuteckie, szczegolnie szkola inz. Mamonia z motto podstawowym

" ... a czemu Pan wszedl do damskiej ... bo jak meska jest zajeta, to wchodze do pierwszej wolnej ... :) :) :)

uczacym bezposredniosci i prostoliniowosci ataku dla osob szczuplesiejszych i inteligjentnych inaczej :) :) :)
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(

Ogólnie jednak...wydaje mi się że, aby adept kung fu był w stanie się obronić...musi dużo więcej włożyć pracy w swoje treningi...niż taki np. bokser....tyle


Nie zgadzam się. Uważam, że z 2 osób o podobnych umiejętnościach, sile, masie i zdolnościach, ćwiczących podobną ilość godzin treningowych lepiej wypadnie dobre kungfu.
o.. zaraz ktoś napisze: "Wypadnie chyba z ringu" :lol:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
noo... i będzie dłuuuugo lecieć 8)
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(

Nie zgadzam się. Uważam, że z 2 osób o podobnych umiejętnościach, sile, masie i zdolnościach, ćwiczących podobną ilość godzin treningowych lepiej wypadnie dobre kungfu.
o.. zaraz ktoś napisze: "Wypadnie chyba z ringu"


A jak nie wypadnie z ringu to zaklinuje się w oczku siatki :)
Poza tym co rozumiesz pod pojęciem dobre kung fu, fajnie by było jak byś wymienił jakieś konkretne style :)
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
... siekierką go ... styl drwalowy :)
... ciupaską go ... styl góralowy :)
... trzy palce - kosą go ... styl pawlakowokargulowy :)
... scyzorykiem i broną ... styl szkieletczany :)
...
i inne tradycyjne "starochińskie" :) systemy ...
  • 0

budo_ja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
A swoją drogą to ciekawe, bo:

1). nie ma takiego stylu, którego by ćwiczący nie uważali za najskuteczniejszy.

Nawet capoeirowcy.

2). jak 2 ludzi podobnym poziomie walczy, to róźnice między stylami się trochę (a czasem bardzo) zacierają.

Może style są po prostu różnymi spsobami dochodzenia do podobnych konkluzji?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(

nie ma takiego stylu, którego by ćwiczący nie uważali za najskuteczniejszy.


przykro mi, ale się mylisz. kiedyś poszedłem na trening capo - fajnie było - przmili ludzie. Trochę z nadzieją na prześmierwczą dyskusję zapytałem prowadzącego "a jak tam u was ze skutecznością?" on na to: "daj spokój, to jest taniec"

szczerze mówiąc zaimponował mi. żadnych tekstów o tym że jak w stopy chwyci brzytwy to wszystkich powybija...

jak 2 ludzi podobnym poziomie walczy, to róźnice między stylami się trochę (a czasem bardzo) zacierają.

- zakładając że nie są to początkujacy, którzy często popełniają błąd przyjmowania koncepcji przeciwnika (jak on łapie to ja łapie, jak uderza to ja też) to właśnie wtedy najbardziej widać różnice w podejściu. niech posparuje kickboxer z WTnowcą albo z CLFtowfcem - na pewno dojrzysz różnicę ;)

Może style są po prostu różnymi spsobami dochodzenia do podobnych konkluzji?

oczywiście podobieństw znajdziesz sporo - tak samo jak zwykla algebra jest podobna w konkluzjach do rachunku lambda - bo człowiek ma zazwyczaj dwie kończyny górne, dwie dolne i jest w miarę podobny do każdego innego. więc pewne rozwiązania są logiczne i w różnych kulturach znajdziesz cios prosty ;) . ale podejścia różnią się drastycznie. znajdź dużo podobieństw w konkluzjach w sumo i aikido...

innym słowy ludzie są homomorficzni, ale systemy walki już nie bardzo, ale niektóre pojedyncze techniki też są homorficzne
  • 0

budo_ja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(

przykro mi, ale się mylisz. kiedyś poszedłem na trening capo - fajnie było - przmili ludzie. Trochę z nadzieją na prześmierwczą dyskusję zapytałem prowadzącego "a jak tam u was ze skutecznością?" on na to: "daj spokój, to jest taniec"


Słusznie. Powinienem był napisać "nawet niektórzy capoeirowcy", bo oczywiście masz rację - są to zwykle rozsądni ludzie.

Chodziło mi o ogólną zasadę - RZADKO kto przyznaje, że tzw. skuteczność jest drugorzędna. WIĘKSZOŚĆ ćwiczących uważa, że ich styl jest najlepszy, a co ciekawsze, że inne są śmieszne.

A jak "skuteczność" jest naprawdę ważna, czyli w walce, to wachlarz technik się zawęża.

Nie jest tak?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy są jeszcze jakieś efektywne style KF ? :(
a co myślisz o kwesti tego typu jak ktoś na budo kiedyś napisał, że szansa na to żeby musiał się bić na ulicy jest naprawdę znikoma (no chyba że ktoś sie włóczy po niebezpiecznych dzielnicach) i skutecznosć tak naprawde można olać?

z drugiej strony Bruce Lee swego czasu pisał że właśnie przez takie podejście ("etam sztuki walki, przecież nie będę się bił, to nie dla mnie") jest tyle zwykłych niewytrawnych rabunków (nie mówię o typowych zabijakach - ale o ludziach którzy poprostu są duzi i jest ich np dwóch). Gdyby większość ludzi potrafiłą się jako tako obronić to takie zagrożenie zniechęcało by część potencjalnych napastników
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024