Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening redukcyjny - Trening na rzeźbę


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

EXPERTO

EXPERTO
 • Zabanowany(a)
 • PipPipPipPip
 • 14273 postów
 • Pomógł: 5
 • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
  - Przyroda.
  - Kulturystyka.
  - Sztuki Walki.
  - Forum.
  - Samochody.
 • Staż [miesiące]:od 2003
 • Wzrost [cm]:188
 • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Trening redukcyjny - Trening na rzeźbę
Trening redukcyjny - Trening na rzeźbę

Wieloletnie doświadczenie i codzienny kontakt z kilkunastoma klientami pozwoliły mi na dokonanie ciekawych spostrzeżeń i wyciągnięcie konstruktywnych wniosków. Co możemy odpowiedzieć klientce, która przychodzi do nas od dwóch miesięcy, dwa razy w tygodniu na godzinny trening i zadaje nam pytanie, dla czego pomimo regularnej aktywności pod naszym okiem nie widzi zmian w swojej sylwetce?

Przy założeniu, że trening jest przeprowadzany zgodnie z prawidłami sztuki trenerskiej, proporcja ćwiczeń Cardio do ćwiczeń siłowych jest odpowiednia, intensywność tętna pod stałą kontrolą sport-testera, przerwy wypoczynkowe i obciążenia optymalne to mamy dwie możliwości. Albo klientka ma z jakiegoś powodu spowolniony metabolizm, czy to genetycznie, czy z powodu problemów hormonalnych (np. niedoczynność tarczycy) albo najzwyczajniej w świecie oszukuje nas lub co gorsza siebie…

W procesie redukcyjnym 70% sukcesu zapewnia dieta a resztę aktywność fizyczna. Jeśli ta pierwsza nie jest zachowana to nie jesteśmy w stanie w dwie godziny w tygodniu wiele wskórać.

Trening redukcyjny doskonale uzupełnia dietę, ciało staje się jędrniejsze, mięśnie bardziej widoczne a skóra lepiej odżywiona, jednak w sytuacji gdy nie ograniczymy cukrów i ogólnej ilości kalorii, nie zachowamy odpowiedniej ilości posiłków a ostatni posiłek nie będzie co najmniej 3 godziny przed snem to wyniki nie będą zadowalające.

Ścisła współpraca z dietetykiem i setki klientów, którym pomogliśmy pozwalają mi stwierdzić, że proces redukcyjny (wyłączając sytuację rozchwianej równowagi hormonalnej), jest naprawdę prosty do przeprowadzenia. Wymaga jednak ścisłej i szczerej współpracy między klientem a zespołem fachowców dietetyk-trener.

Nie zdarzyło nam się aby zdrowa osoba, przestrzegająca jasno nakreślonych zasad i ćwicząca regularnie nie traciła tkanki tłuszczowej. To nie wymaga ogromnych poświęceń tylko postawienia sobie konkretnego celu i konsekwencji w jego realizacji. My dajemy klientowi sprawdzone, potwierdzone naukowo narzędzie w postaci planu dietetycznego i procesu treningowego oraz w pewnej części kontrolujemy jego przebieg. Jakie będą efekty zależy to już tylko od naszego podopiecznego.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.
Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022