Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na mase


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Tirel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na mase
Mam 18 lat, ważę 67kg przy 183cm wzrostu. Ogólnie cel, jaki sobie stawiam to przytyć do 80kg - będzie ciężko, ale mam nadzieje że wystarczy mi motywacji. W wakacje idę na siłownie, mam zamiar kupić białko w proszku lub tabletkach i przynajmniej raz dziennie je spożywać. Do tego wymyśliłem dietę;

8:00 - omlet z 3 jajek + 200ml mleka(zimnego, jeśli to ma jakieś znaczenie)
11:00 - chleb razowy z makrelą, orzechy włoskie.
13:00 - ryż brązowy z sosem pomidorowym, pierś z kurczaka
15:00 - gainer
17:00 - ryż brązowy z sosem pomidorowym
19:00 - banan, pomidor
21:00 - chleb razowy z twarogiem, oliwa z oliwek.

Nigdy nie stosowałem diet, mogą być w niej błędy, także proszę o poprawki. Coś dodać, coś przestawić - liczę na pomoc.

Na siłowni nie będę codziennie. Trening 2-3 razy w tygodniu. Także nie wiem czy w dni treningowe stosować trzymać się takiego samego jadłospisu jak na codzień.
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase
Bialko w tabletkach?? Ok...
Posilek I - nie masz wegli - dodaj platki owsiane na mleku.
Drugi moze byc, ale radze unikac chleba.
Trzeci dobry jako przedtreningowy.
Czwarty to nie posilek, gainer mozesz lyknac po treningu, ale nie jest to posilek!! Odzywki to tylko uzupelnienie diety, wiec jezeli masz czas i mozliwosci dostarczyc bialko i wegle to ich nie stosujesz.
Piaty - a gdzie bialko?? Wolowina/piers/ryba.
Szosty - wtf?? Troszeczke cukru z banana i troszke wegli z pomidora?? Miecho + ryz bialy.
Bez chleba na pewno, jezeli juz jakies wegle to ryz, ale lepiej sam twarog z oliwa. W dni treningowe taka sama dieta, ale po treningu tak jak mowilem mozesz lyknac gainera. Oblicz jeszcze tylko ilosc wegli, bialka i tluszczy (bo nie podales ile czego jesz) i bedzie dobrze.
  • 0

Tirel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase
Okej, czyli coś takiego;

8:00 - płatki owsiane z mlekiem, 2 jajka gotowane na twardo
11:00 - chleb razowy z makrelą, orzechy włoskie.
13:00 - ryż brązowy z sosem pomidorowym
16:00 - pierś z kurczaka lub jakaś wędzona rybka
19:00 - ryż biały z sosem pomidorowym
21:00 - chleb razowy z twarogiem, oliwa z oliwek. <--czy to zostać nie może? Sam twaróg niezbyt mi do gustu przypada.

Czy gainera łykać tylko po treningu(2-3 razy w tygodniu), stosując wyżej napisaną dietę, czy też codziennie w jakiejś godzinie?

No i nie wiem jak wyliczyć w jakich ilościach to wszystko jeść. Potrzebuje jakieś 3000 kalorii na dzień. Nie wiem dokładnie jakich ilości białka, węglowodanów, tłuszczu etc. Fajnie by było gdyby mi ktoś napisał, ile wymienionych rzeczy zjadać w konkretnej godzinie.
  • 0

Tirel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase
Okej, czyli coś takiego;

8:00 - płatki owsiane z mlekiem, 2 jajka gotowane na twardo
11:00 - chleb razowy z makrelą, orzechy włoskie.
13:00 - ryż brązowy z sosem pomidorowym
16:00 - pierś z kurczaka lub jakaś wędzona rybka
19:00 - ryż biały z sosem pomidorowym
21:00 - chleb razowy z twarogiem, oliwa z oliwek. <--czy to zostać nie może? Sam twaróg niezbyt mi do gustu przypada.

Czy gainera łykać tylko po treningu(2-3 razy w tygodniu), stosując wyżej napisaną dietę, czy też codziennie w jakiejś godzinie?

No i nie wiem jak wyliczyć w jakich ilościach to wszystko jeść. Potrzebuje jakieś 3000 kalorii na dzień. Nie wiem dokładnie jakich ilości białka, węglowodanów, tłuszczu etc. Fajnie by było gdyby mi ktoś napisał, ile wymienionych rzeczy zjadać w konkretnej godzinie.
  • 0

UnDeRoS
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1738 postów
  • Pomógł: 0
138
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:18
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase
Jak Ci ciezko zjesc twarog, mozesz dodac jakies warzywa czy cos, ale na pewno nie chleba na noc. Gainera wystarczy po treningu, chyba ze nie bedziesz mogl zjesc pelnowartosciowego posilku, wtedy mozesz walnac gainera. Bialka powinienes miec kolo 2-3g na kilogram masy ciala, wegli kolo 5 (mozesz zaczac od mniejszej ilosci) i tluszczu 1g. A ile co ma czego znajdziesz w tabelach. Potem to liczysz i sumujesz i masz ;)
  • 0

Tirel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase
Nie cierpie mleka, dziś rano próbowałem się do niego przekonać, niestety bezskutecznie.

Także pierwszy posiłek do zmiany. Myślałem nad 4 jajkami na twardo i chlebem razowym z białym serem.

@EDIT: Podliczając wszystko wykombinowałem coś takiego:

8:00 - 4 jajka gotowane na twardo, 100g rodzynek
11:00 - chleb razowy z makrelą(100g chleba i 100g makreli), orzechy włoskie 100g
13:00 - 100g ryżu brązowego z sosem pomidorowym
16:00 - pierś z kurczaka 100g
19:00 - ryż biały 150g z sosem pomidorowym
21:00 - twaróg 100g

Łącznie 2885 kcal, 171,5g białka, 121,6g tłuszczu, 315g węglowodanów.

Proszę o ocenę, nie jestem pewien czy nie za dużo tłuszczu ;/

Użytkownik Tirel edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024