Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szybki trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Szybki trening
Witam ostatnio wpadł mi w rence pewien artykół na temat pewnego treningu dla zawansowanych. Byl fajnie opisany wiec posanowilem go wyprubowac. A mianowic trening nosi magiczna" nazwe 10x10. Polega ona na tym ze obiera sie jedno wybrane cwiczenie na dana partie miesniowa bierze sie ciezara zktorym mozna, dokladnie bez zadnego oszukiwania wykonac 10 powtorzen. Ja sprawdzilem to na bicepsie. I jestem zadowolony:-) szczerze nie myslalem ze tak wykoncze swoje bicepsy. Wziolem sztange o wadze 55 kg ( spokojnie na 10 powtorzen ) i tak robi sie 10 serri z 45s-do 1 minuty odpoczynku miedzy seriami. Moje wrazenia byly takie ze pierwsze 3 serie to byl absolutny laj pomyslalem sobie -kur...a co to ma byc. Nastepne 2 to juz poczulem ze cos troche sie " pompuje" 6 juz bylo ciezej. Po 7 poczulem jakby to byl duzzy ciezar 8 i 9 serria byly naprawde ciezkie a przy dziesiatej jak juz bylem przy 6 powtórzeniu juz musialem " oszukiwac" i mysle ze 11 serri niebylbym w stanie wykonac. I tak w 25 minut zrobilem wyczerpujacy trening na bicepsy. Co wy o tym myslicie? Odrazu zaznaczam ten trening jest tylko dla ZAWANSOWANYCH! I z Zastojem by dac nowy bodziec miesnia. Po tym treningu dopiero zrozumiale slowa pewnego goscia ktory kiedys powiedział trenuj Krtotko ale, intensywnie.
  • 0

konkret
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 611 postów
  • Pomógł: 1
40
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:37
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :rośnie
  • Klatka piersiowa [cm]:duża
  • Pas [cm]:skórzany
  • Udo [cm]:wielkie
  • Przysiad [kg]:potrafie zrobić
  • Wyciskanie [kg]:bardzo lubie
  • Martwy ciąg [kg]:robie z pasem
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybki trening
ciekawi mnie wasze objasnienie slowka "ZAAWANSOWANY"
Jak staz musi miec osoba by byc zaawansowanym. Wiadomo ze dla jednego bedzie to rok a dla drugiego po 8 latach bedzie sie czul jak sredniozaawansowany, ale tak obiektywnie po jakim stazu na silce moze byc wtlaczany w zycie ten trening. I czy wtedy to 10 serii to nie za malo na dana partie na przyklad plecy nogi barki(czy robimy ten trening 2 razy w tygodniu na dana partie chodz wydaje mi sie ze lepiej robic raz a dobrze, ale ten trening daje pompe jak wspomnialiscie ale nie aje takiego zmeczenia jak 4 rozne ceizkie cwiczenia)?
  • 0
NIE BÓJ SIĘ ZMIANY NA LEPSZE ! :)

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybki trening
Ok. Kevin to sprubuje tak jak napisales w zasadzie jestem otwarty na roze treningi nie mam nic do stracenia. A pytanako jeszcze slyszales o trengu piorytetowym na ramiona o nazwie Armagedon?? Takie cos w necie znalazlem. I mysle ale to po wakcijach dopiero.. I pytanie mam jeszcze jesli podziele sobie trening na cykle masa, sila i rzezba. To ile kazdy z tych cykli ma trwac czasu? Po 6 tyg na karzdy starczy czy po 10 tyg robic? Bo rozne opinie czytalem i slyszalem.
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybki trening
Hmm jesli mam byc szczery to ja zawansowanie widze tak wiadomo staz ma znaczenie ale nie tylko staz sie liczy sawansowanie to przedewszystkim umietnosc odczytywania potrzeb wlasnego ciala i umieietnoc wspolpracy bodzców mozg - miesnie. Kulturysci tej sztuki ucza sie latami. Sa kulturysci ktorzy trenuja tylko iwylocznie instynktownie nie maja oni jakis stalych planow treningowych poprostu trenuja danego dnia te partije ktore uwazaja za sluszne.. I w sposob jaki uwazaja za sluszny ilosc serij powt rownierz dobieraj instynktownie. Znaja swoje cialo na tyle by wiedziec czego potrzebuje.. I nie mnie jest ocenic kto jest zawansowany a kto nie ja bym sie nie podjol czegos takiego. Kazdy to powinien po sobie indiwidulalnie stwierdzic. Ale zawansowanie to rownierz wiedza teoretyczna nie tylko praktycza.
  • 0

dzieciol21

dzieciol21
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 3
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:trening
  • Staż [miesiące]:70+
  • Wzrost [cm]:190
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybki trening
slyszalem o armagedonie, i slyszalem opinie pozytywne jak i negatywne, na necie w innych zrodlach rowneiz wiele opini znajdziesz;) osobiscie nei stosowalem.

co do planu ciekawy, ale skoro chodzi o pompe to kevin, haroldek o jakim CM (ciezar max) mowimy?? czy tylko taki zeby dac dobra pompe?? i czy stosujemy progresje ciezaru?? oraz jak juz konkret napisdal ze np w poniedizalek 10 serii hantle skos, 10 serii uginanie ramion z sztanga lamana itd??

TRENUJE BO LUBIE


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybki trening

slyszalem o armagedonie, i slyszalem opinie pozytywne jak i negatywne, na necie w innych zrodlach rowneiz wiele opini znajdziesz;) osobiscie nei stosowalem.

co do planu ciekawy, ale skoro chodzi o pompe to kevin, haroldek o jakim CM (ciezar max) mowimy?? czy tylko taki zeby dac dobra pompe?? i czy stosujemy progresje ciezaru?? oraz jak juz konkret napisdal ze np w poniedizalek 10 serii hantle skos, 10 serii uginanie ramion z sztanga lamana itd??


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybki trening
Jesli chodzi o ten trening 10x10. To robi sie go jednym stalym ciezarem w moim przypadku bylo to 55% cm. W czasie trwania tych 10 -ciu serri nie manipulujesz ciezarem. To stosujesz w jednym wybranym cwiczeniu przewaznie sa to podstawowe cwiczenia. Niewiem jak sie ma to do dokladania ciezaru z treningu na trening. Ale ja bym dolozyl np 2 kg. Uzywajc ciezaru w tym cwiczeniu musi on byc tak dobrany bys zrobil z nienaganna technika na lajta"10 powtorzen. Poczatkowo wydaje sie to latwe natomiast w miare uplywu serri robi sie ciezko.. A juz po 6 serri to naprawde ciezko. Puzniej bardzo ciezko. A tak na marginesie to dodam ze po tym cwiczeniu " zakwasilem sobie lapy" co mi sie bardzo rzadko zdrza.. Ostatnio zeby was ni sklamac zakwas na lapach mialem ze 2 lata temu.
  • 0

Warszaffski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna
    Komputery
  • Staż [miesiące]:5
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :36
  • Wyciskanie [kg]:75
  • Waga [kg]:73

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybki trening
Kevin napisałeś że to bardziej trening na pompę a nie masę, a potem dodałeś że twoje mięśnie zyskały na obwodzie.
Czyli warto zrobić ten trening? Bo to co napisałeś mnie zachęciło do wypróbowania go.
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybki trening
Jesli masz zastoj to tak. Zawsze to nowy bodziec.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024