Skocz do zawartości


Zdjęcie

dieta do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

moxia
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:zabrze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:piłka nożna,koszykówka,rower,komputery,relaks
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :41,5
  • Klatka piersiowa [cm]:116
  • Pas [cm]:85,5
  • Udo [cm]:56
  • Wyciskanie [kg]:w szczytowej formie ponad 130
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

dieta do oceny
witam,ponawiam prosbe,przedstawiam swoja dietke na redukcji,oto ona:


1.owsianka80g,rodzynki 20g,orzechy ziemne20g,4 jaja okolo 320g(2 cale),lyzka miodu

2. 3 bulki z ziarnami dyni,3plasterki piersi kurczaka,zielona salata,plasterki pomidora,oliwa polana po buleczkach
lub 3 bulki z ziarnami dyni,tunczyk 145g w sosie wlasnym,oliwa polana po buleczkach

3.ryba z przyprawami200-250g(pieprz,sol,cytryna)duszona w piekarniku w foli aluminiowej,lub smazone na teflonie,gotowany bialy ryz 160g,surówki,lyzka oliwy

trening 30 min przed bcaa olimp i bezposrednio po,banan po treningu,30-35 g OLIMP Pure Whey Isolate 95 okolo pół godziny po treningu

4.gotowana piers kurczaka200-250g,gotowany bialy ryz 160g,brokuły,lyzka oliwy

5,200-250g chudego sera,pomidor,szczypiorek

w dni nietreningowe bcaa nie biore,a izolat przed snem,do tego miedzy posilkami owoce
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny
-po co miód?
-2 posiłek taki sobie ale to zapewne w pracy, wiec skoror nie da rady inaczej musi być
-160g ryżu? chyba 60

Ogólnie to troche za dużo ryżu i oleju, BCAA w treningowe też bierz 9g powinno wystarczyć.

BTW Obecnie też jestem na redukcji, 4tyg -7kg -3cmw pasie, brak jakich kolwiek supli, dieta:
-jogurt naturalny 200g+musli+4jajka
-szejk(serek wiejski, banan, 2łyżki płatków owsianych, łyżka mleka w proszku, 250 maślanki)
-200g kury+30g ryżu+warzywa(najczęściej na parze wszystko brokuł,marchew,szpinak,kalafior)
-200g kury+banan+warzywa
-tuńczyk
-twaróg 250
  • 1
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

moxia
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:zabrze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:piłka nożna,koszykówka,rower,komputery,relaks
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :41,5
  • Klatka piersiowa [cm]:116
  • Pas [cm]:85,5
  • Udo [cm]:56
  • Wyciskanie [kg]:w szczytowej formie ponad 130
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny
ten 2 posiłek to w pracy masz rację,mogę coś pokombinowac,co proponujesz?60 gram gotowanego ryżu to jakieś 2 łyżki,tyle mam jeść w posiłku?wspomniałeś że za dużo oleju z czego wywalić?moja redukcja też trwa jakieś 4 tygodnie z tym że ją robię to dopiero poraz pierwszy,dopiero się uczę,zrzuciłem 4 kg i jakieś 3,5 cm w pasie,bcaa biorę w dni treningowe,napisałem że nie biorę w dni nie treningowe
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny

ten 2 posiłek to w pracy masz rację,mogę coś pokombinowac,co proponujesz?60 gram gotowanego ryżu to jakieś 2 łyżki,tyle mam jeść w posiłku?wspomniałeś że za dużo oleju z czego wywalić?moja redukcja też trwa jakieś 4 tygodnie z tym że ją robię to dopiero poraz pierwszy,dopiero się uczę,zrzuciłem 4 kg i jakieś 3,5 cm w pasie,bcaa biorę w dni treningowe,napisałem że nie biorę w dni nie treningowe

Ja na uczelnie biore kurczaka z ryżem i warzywami...to żaden problem ugotować rano co trzeba, wrzucic do zykłego pojemnija na jedzenie za 0.99zł z biedronki i jeść poza domem. Wywaliłbym tą oliwe z oliwek całkowicie, śnaidanie masz pełnowartościowe, miód tak samo, cukier odpada.
BCAA bierzesz w treningowe i nietreningowe, best body mówił, zeby pzred treningiem 1g/kg masy a po treningu ok 15g BCAA, a w dni nietreningowe 1g/kg, tego banan razem z białkiem zaraz po treningu.
  • 1
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

moxia
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:zabrze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:piłka nożna,koszykówka,rower,komputery,relaks
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :41,5
  • Klatka piersiowa [cm]:116
  • Pas [cm]:85,5
  • Udo [cm]:56
  • Wyciskanie [kg]:w szczytowej formie ponad 130
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny
napisales 1g/kg masy,nie powinno byc 1g/10kg masy?15 g bcaa to jest jakies 13 kaps,wtedy wyjdzie dokladnie 14,3g,przed treningiem 8 kaps,to sumie duza dawka,slyszalem juz tyle teori na temat bcaa...
powiedz mi jeszcze odnosnie tego ryzu,mowisz 60 g do posilku,oczywiscie mowimy juz o ugotowanym?tj jakies nie cale 2 duze lyzki,wydaje mi sie ze to bardzo malo,no ale to redukcja,wiec bede musial jakos przywyknac
wogole redukcja to troche paskudny okres,zauwazam takie spadki ;)
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny
Oczywiście, że 1g/10kg masy:) gdzieś mi ta 10 uciekła:) Po treningu tak, żeby było 4g l-leucyny.
Ryż odmierzyć przed ugotowaniem, podziel woreczek na 2 razy. Dla mnie redukcja na takie ciepłe dni lepsza niż robienie masy i wpier*dalanie na siłe, co prawda koło godziny 17 zaczyna ssać w brzuchu, dziwne uczucie, ale da sie przyzwyczaić, zapijam wtedy to wodą, albo jakiś owoc typu pomarańczka, jabłko zjem.
Redukcja czyli low carb a z 320g ryżu masz ok 240g WW, do tego z płątków na śniadanie ok 70+pieczywo i warzywa.
BCAA jak carbo, czy białko, można jeść i jeść, wszystko zależy od rozmiarów i stażu. BTW jakie BCAA masz?
  • 1
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

moxia
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:zabrze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:piłka nożna,koszykówka,rower,komputery,relaks
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :41,5
  • Klatka piersiowa [cm]:116
  • Pas [cm]:85,5
  • Udo [cm]:56
  • Wyciskanie [kg]:w szczytowej formie ponad 130
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny
wiec tak pokolei, bcaa dzis po treningu lyknolem w porcjach jakich kazales tzn 9 g przed i okolo 15g po,mam z olimpu w kapsulkach 1100,w sumie wychodzi ze w dni treningowe bede musial lykac 22 kaps,wczesniej bralem z dymatize ale drogie,
ryz dobrze jem,zle cie zrozumialem,myslalem ze po ugotowaniu mam zjesc 60g,dlatego sie dziwilem dlaczego tak malo!ale wlasnie robie tak ze ugotuje torbe 100g i dziele ja na pol

sluchaj widze ze sie znasz,powiedz mi jak mam poukladac ta diete,bo chodzi o to ze to co ci przedstawilem wyżej to kolejnosc posilkow jakie konsumuje kiedy mam 1 zmiane
wiec tak,wstaje o 4.30 i jem sniadanie,pozniej w pracy jem te trzy bułki o godzinie 10 bo tak mam przerwe,miedzy czasie jem owoce,przeważnie sa to jablka,nektarynki,czy brzoskwinie
przychodze do domu tj mniej wiecej godzina 14.40 i robie sobie ta rybe z ryzem i surówką
pozniej drzemka okolo godziny,okolo 17 trening,po bcaa,banan,bialko,
posilek po treningowy jem po 19,czasem okolo 20,czyli piers,ryz,brokuly,no i pozniej ten twarożek po 22 i spac

czy tak to moze wygladac jesli pracuje na 1 zmiane czy moze poradzilbys cos zmienic?

a i powiedz czemu calkowicie wywalic ta oliwe?czytalem po forach to na redukcji maja w diecie oliwe

kiedy pracuje na 2 zmiane to wyglada to u mnie tak:
budze sie 6.30 sniadanie bez zmian,trening minimum godzine po sniadaniu
po treningu znow bcaa jak i przed,banan,bialko
wracam do domu i szamam piers,ryz,brokuly,po uplywie 2 godzin jem ta rybke z ryzem i surówkami,zaraz potem musze wyjsc do pracy i po uplywie 2,5 h do 3h jem te 3 buleczki tj godzina miedzy 15,30 a 17,pozniej okolo 20,czasem 21 jem twarozek wczesniej przygotowany w domu,oczywiscie sa tez miedzy tymi posilkami owoce
tak to wyglada u mnie
powiedz czy taki system moze byc czy cos pozmieniac,bede bardzo wdzieczny za kazda rade,pozdrawiam

Użytkownik moxia edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny
Jak dobrze pamiętam po treningu dać 4g leucyny z prochu, wiec jakies 7 kapsów to będzie. Ważymy rzeczy przed ugotowaniem bo potem nieporozumienia wychodzą;) 160g ryżu które zjesz 100g to woda. Oliwy troche za dużo, lepiej dawać tran wg mnie. Przedtreningiem raczej unikać tłuszczy, czyli ryba zależy jaka, ale one chyba na ogół mają troche tłuszczu w sobie. Zaraz po treningu banan+białko i po powrocie do domu posiłek, tylko jeżeli wracasz do domu załóżmy o 19 i jesz ryż to 50g może być za dużo, ogólnie obcinamy na noc węgle a na redukcji już popołudniu redukujemy węgiel.
Ja nie mam jako takiej diety, bo mam różne dni, czasem wstaje o 6 czasem o 10 więc ilość posiłków w granicy 5-7, podobnie z węglami, jeżeli dużo wysiłku dokłądam troche więcej węgla, jeżeli mniej to nie jem tyle ryżu czy płatków.
Jeżeli trening po śniadaniu to daj kurczaka z ryżem/płatkami a jajka do pracy albo na inny posiłek, albo wywal z nich żółtka cąłkowicie bo są dość tłuste, wtedy do śniadania możesz dać ten miód

Użytkownik Belial edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

moxia
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:zabrze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:piłka nożna,koszykówka,rower,komputery,relaks
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :41,5
  • Klatka piersiowa [cm]:116
  • Pas [cm]:85,5
  • Udo [cm]:56
  • Wyciskanie [kg]:w szczytowej formie ponad 130
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny
czekaj czekaj,pisales wczesniej zeby po treningu brac bcaa okolo 15g,zeby tyle bylo musze wziasc jakies 13 kaps,wtedy bedzie dokladnie 14,3g,musze spojrzeć na sklad

z ta leucyną jest tak;7 kaps to bedzie 3,85g a 8 4,4g to ile radzisz 7 czy 8 kaps?

dzieki za wszystkie wskazowki,pozbieram wszystko do kupy i cos wymysle ;)

Użytkownik moxia edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny

czekaj czekaj,pisales wczesniej zeby po treningu brac bcaa okolo 15g,zeby tyle bylo musze wziasc jakies 13 kaps,wtedy bedzie dokladnie 14,3g,musze spojrzeć na sklad

z ta leucyną jest tak;7 kaps to bedzie 3,85g a 8 4,4g to ile radzisz 7 czy 8 kaps?

dzieki za wszystkie wskazowki,pozbieram wszystko do kupy i cos wymysle ;)

Myślałem że masz popularnego Activlaba Xtra:) W białku też są aminokwasy, skoro je bierzesz po treningu więc nie potrzeba będzie aż tylu kaps BCAA
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

moxia
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:zabrze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:piłka nożna,koszykówka,rower,komputery,relaks
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :41,5
  • Klatka piersiowa [cm]:116
  • Pas [cm]:85,5
  • Udo [cm]:56
  • Wyciskanie [kg]:w szczytowej formie ponad 130
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny
wiec bcaa w dt pol godziny przed trningiem okolo 9g,po tak by bylo 4g leucyny czyli jakies 7,8 kaps
w dnt 9g,moze tak byc?
  • 0

Belial
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2017 postów
  • Pomógł: 1
184
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny

wiec bcaa w dt pol godziny przed trningiem okolo 9g,po tak by bylo 4g leucyny czyli jakies 7,8 kaps
w dnt 9g,moze tak byc?

W białku które pijesz też są aminokwasy z BCAA, więc w zależności ile tego białka wypijesz(sprawdź skłąd powinno pisać o leucynie) i potem dokładasz tabsy BCAA, zeby uzupełnić te 4g
  • 0
Prawdziwy facet ma odciski na rękach a nie rurki na dupie!

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny
Leucyna- aminokwas jeden z rozgalezionych zwanych bcaa ) ktory jest niezbedny w procesie syntezy bialek jej obecnosc jest konieczna aby organizm mogl zaczac tworzyc nowe bialka. Zawartosc leucyny na 100 wybranych produktow ma sie tak izolat bialka serwatki- 7 gram, tunczyk- 2,3 gram, łosoś- 1,6 gram filet z piersi kurczaka- 1,5 gram. Wolowina- 1,5 gram. Wieprzowina-1,4 gram.
  • 0

moxia
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:zabrze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:piłka nożna,koszykówka,rower,komputery,relaks
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :41,5
  • Klatka piersiowa [cm]:116
  • Pas [cm]:85,5
  • Udo [cm]:56
  • Wyciskanie [kg]:w szczytowej formie ponad 130
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta do oceny
powiedzcie mi jeszcze jak sprawa wyglada z warzywami i owocami,szczegolnie teraz kiedy jest sezon,mam ochote jesc duzo owocow nawet grubo po 17,takie jak truskawki,czeresnie,jablka,brzoskwinie itd,czy na redukcji mozna je jesc w sporych ilosciach czy nalezy to znacznie ograniczyc?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024