Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budowa od podstaw (wegetarianizm)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Nieebieeski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Budowa od podstaw (wegetarianizm)
Witam! Mam świadomość, ze były tematy o wegetariańskiej diecie na masę, lecz mało się z nich dowiedziałem, gdyż jestem kompletnym laikiem w tej kwestii. Poza tym mój problem dotyczy konkretnie mojej osoby i chciałbym uzyskać bardziej sprecyzowane odpowiedzi.

Mam 18 lat, ważę 67kg, ćwiczę od roku z haczykiem z przerwą w wakacje. Do tej pory jechałem "na sucho" i bez żadnej diety, ale chcę w końcu zająć się tym konkretnie, bo ostatnimi czasy nie widzę żadnych postępów w sile, nie mówiąc już o masie. I tu zaczynają się schodki.

Otóż z odżywek doradzają mi kreatynkę + Leucine Carboplus + Wpc protein plus i zakładając, że kupię tę odżywki chciałbym ułożyć do nich odpowiednia dietę (zaznaczam - wegetariańską), bo z tego co czytałem to ludzie piszą np. "posiłek po treningowy taki i taki, chyba, że uzupełniasz carbo" etc., co sprawia, że kompletnie się gubię i im więcej czytam tym mniej wiem.

Dlatego chciałbym, żeby ktoś pomógł mi opracować jakiś sposób odżywiania z wyjaśnieniem jak łączyć to z braniem odżywek (nie chcę konkretnego jadłospisu, tylko naprowadzenie jakie mniej więcej produkty na śniadanie, obiad i kolacje, a dalej sam już sobie poradzę). Jestem pewien, że idealnej diety i tak nie utrzymam, bo jestem uczniem z ograniczonymi środkami oraz czasem na gotowanie/jedzenie, ale chcę zacząć odżywiać się w miarę sensownie. Dodam też, że na siłowni ćwiczę od 15.30 do 17.xx (pon, śr, pt), a o 15 wracam ze szkoły, więc nie ma takiej opcji żebym zjadł obiad 2h przed treningiem i tu też moje pytanie, czy jest jakaś alternatywa? Jedynie w pt mam czas na trening w późniejszych godzinach.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa od podstaw (wegetarianizm)
Więc .

Z ta kreatyna to poczekaj . Kup Gainer i dobre białko , dietka zawsze to podstawa , o tym pamietaj . Skoro nie jesz miesa musisz zwiekszyc spożywanie nabiału . Posiłek przed i po treningowy sa bardzo ważne , "posiłek po treningowy taki i taki, chyba, że uzupełniasz carbo" - kto Ci to powiedział ? pozdrów go , carbo to nic innego jak energia , same weglowodany = kcal , do tego to zwykle cukry proste , najgorszy shit ktory mozna stosowac najlepiej tylko podczas treningu zeby miec energie . Gainer to żarcie w proszku ( dodatkowe ! nigdy nie zastepuj nim normalnego posiłku ! ) wiec jesli przed siłownia nie mozesz zjesc dobrego posiłku , zjesz to co mozesz i dobijasz sie gainerem . Białko , białko ci potrzebne aby jeszcze dodatkowo uzupełnić białko ktorego nie dostarczysz z mięsa . Kreatyne narazie zostaw . Ty tylko musisz znalesc zastepniki mięsa, bo tego nie jesz , wiec jak mowie , wiecej nabiału i dodatkowe białko w proszku . Musisz jesc kasze , ryz , makaron , nabiał , warzywa , owoce , nie wiem jak to jest tam u was z rybami , czy je jecie czy nie . Posiłków 5-6 dziennie , nie jedz kanapek , to zwykłe zapychacze bezwartosciowe . Przed i po treningu unikaj tłuszczów , przed snem jedz nabiał .
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

Nieebieeski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa od podstaw (wegetarianizm)
No więc tak: z tego co podałem to kupić tylko białko i dodatkowo jakiegoś gainera?
Ryb nie jem, a 6 posiłków dziennie to raczej niemożliwe, chyba że serek wiejski z jakimiś orzeszkami/rodzynkami zaliczamy do posiłku.
Kreatyne odstawić - ok, ale dlaczego? Wiem, że do kreatyny trzeba trochę stażu, żeby przygotować stawy, no i odpowiedni wiek, waga itp, ale jak to jest w moim przypadku, żebym mógł sobie zobrazować kiedy i czy w ogóle jestem gotowy.

EDIT. No i od razu nasuwa mi się masa innych pytań, ale narazie te najważniejsze.

Użytkownik Nieebieeski edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa od podstaw (wegetarianizm)
Serek wiejski to moze byc twój 6 posiłek przed snem , 5 posiłkow to minimum . Kreatyne dasz jak troche pocwiczysz juz z dietka , ustabilizujesz ja i bedziesz widział ze jest dobrze i daje to efekty . Wtedy sie pomysli nad kreatyna . Jakie te pytania ?
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

Nieebieeski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa od podstaw (wegetarianizm)
Napisałes:
"Gainer to żarcie w proszku ( dodatkowe ! nigdy nie zastepuj nim normalnego posiłku ! ) wiec jesli przed siłownia nie mozesz zjesc dobrego posiłku , zjesz to co mozesz i dobijasz sie gainerem ."
Zjeść to co mogę i dobić gainerem przed treningiem czy po?

Kanapki. Czyli unikać ogólnie pieczywa?

Jak z ziemniakami, bo podobno również tylko zapychaja? Unikać smażonych typu frytki itp, a jeść tylko gotowane?

Cóż, lubię też słodycze, co z nimi, w sensie z cukrami prostymi?

Jak jeszcze mi wpadną zaraz do głowy jakieś pytanie to dopisze.
  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa od podstaw (wegetarianizm)
Zjeśc to co mozesz i dobic gainerem przed treningiem , po treningu masz zjesc dobry posiłek i tez porcje gainera .

Ziemniaki , gotowane to zwykłe zapychadło , pieczone zachowuja wartosci odżywcze .

Słodycze , jak Ci brzucha nie wywali to jedz slodycze .
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

Nieebieeski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa od podstaw (wegetarianizm)
No więc tak, dzień za mną. Od wczoraj nie miałem czasu na kupienie niczego dlatego zjadłem dziś to co miałem.
1. Rano na śniadanie 4 jajka.
2. W szkole nie mam co jeść i właśnie zastanawia mnie co można wymyślić. Myślałem nad jakimiś owocami albo o posiłku przygotowanym wieczorem poprzedniego dnia ale nie wiem czy to dobry pomysł.
3. Przed treningiem zjadłem zupkę mleczną i 2 banany.
4. Dopiero po treningu ok. 17.30 zjadłem obiad (kasze gryczana, sałatka i czerwona fasola)
5. Ok. 19.30 zjadłem ryż z bananami, jabłkami, garścią migdałów i orzechów włoskich zalane śmietaną 30% z cukrem.
No i ostatni posiłek przed snem, planuje jogurt naturalny i jakieś rodzynki, orzeszki.

Nie znam się na planowaniu diety i nie wiem czy dzisiejszy jadłospis był dobry. Jem to co mam i staram się jeść te 5-6 posiłków.
Nie wiem co mogę jeść przez to 7 godzin, gdy jestem w szkole i byłbym wdzięczny za jakieś korekty/propozycje.
  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa od podstaw (wegetarianizm)
to ma byc na mase ? :)
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

Nieebieeski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa od podstaw (wegetarianizm)
yy.. :)
  • 0

VanEyden

VanEyden

    Kto łykał - będzie kuł , kto nie łykał - to łyknie

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 1319 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:OFF
  • Staż [miesiące]:Rośnie
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :ok.37
  • Klatka piersiowa [cm]:-
  • Pas [cm]:-
  • Udo [cm]:-
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:ok.90
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa od podstaw (wegetarianizm)
napisze ci jutro w miare ludzko jak to ma wygladac , bo takim jedzeniu to kurczaki z tesco by sie nie zmasowały nawet :) zupki mleczne :D hehe
Pomogłem Daj plus

http://www.youtube.com/watch?v=dRZ5pvJmf-w

Nieebieeski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa od podstaw (wegetarianizm)
No cóż, przynajmniej najedzony chodziłem cały dzień :D
Ok, czekam, czekam :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024