Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawa czesc klatki mniejsza od lewej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Artysta Kombinator
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prawa czesc klatki mniejsza od lewej
Witam tez mam podobny problem z klatka ze prawa czesc klatki jest mniej rozwinięta niż lewa ale chodzi tylko o wewnętrzną czesc klatki z prawej strony moze zna ktos jakies dobre cwiczenie zeby pobudzic ta czesc klatki ? z góry dzieki i pozdrawiam
  • 0

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawa czesc klatki mniejsza od lewej
Ten temat był już kilkukrotnie wałowany na forum, więc mogłeś użyć opcji szukaj :P

Co do tej klatki to po prostu genetyka. Ja sam także mam ten problem.
Jeśli chodzi o ćwiczenia na środek klatki to takowych raczej nie ma.
Niektórzy próbują na siłę robić wyciskania z wąskim chwytem, ale to jest już dawno obalony mit, który poza obciążeniem nadgarstków daje wymierne efekty :unsure:.

Ja ze swojej strony proponuje zmniejszyć trochę ciężary i starać się wszystko technicznie i po woli, tj. faza pozytywna dynamicznie ale nie za szybko, spiąć maksymalnie mięśnie i fazę negatywną zrobić nieco wolniej.
Na 100% jako 1-sze ćwiczenie na klatkę robisz sztangę na poziomie.
Zamiast tego w pierwszej kolejności zrób hantle na skosie + i tak jak pisałem wcześniej rób czysto technicznie i nie szalej z ciężarem.
Ćwiczenie na skosie rozwinie trochę bardziej górę, przez co środek klaty bd nieco pełniejszy.
I jeszcze jedna rzecz :( Nie prostuj do końca rąk w łokciach. Odciążysz w ten sposób stawy i spowodujesz, że klatka bd pod stałym napięciem, przez co bardziej zmęczysz mięsień.

Ps: Nie próbuj metod typu: Na gorszą stronę zrobię więcej powt, czy większy ciężar. W ten sposób można tylko pogłębić obecny stan.

To by było na tyle jeśli chodzi o mnie :)
  • 0

 

 


Artysta Kombinator
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawa czesc klatki mniejsza od lewej
Ok dzięki za poradę a co myslisz o wyciskaniu na skosie dolnym dałoby to jakiś efekt ?
  • 0

-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawa czesc klatki mniejsza od lewej
Skos dolny stymuluje bardziej dolną część klatki.
Jeśli chciałbyś styrać górę to na koniec treningu można zrobić ściąganie linek bramy z lekko wychylonymi rękoma do przodu.Oczywiście bez przesady :unsure:
  • 0

 

 


Artysta Kombinator
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawa czesc klatki mniejsza od lewej
Ja to mam siłownie swoja w garażu ławeczka ze stojakami ławeczka regulowana sztangielki sprężyny itd :unsure: no ok ale dzieki za poradę zrobie tak jak mówisz bede cwiczył na skosie górnym sztangielkami :P
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024