Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

DRAKE
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dolek w dolnej czesci zeber - zapadniete 3 zebra do srodka POMOCY
Sprawa wyglada nastepujaco. Mam zapadniete 3-4 zebra z lewej storny ciala na zdjeci widac to jednak w rzeczywistosci jest duzo gorzej! dolek jest gdzies glebokosci 1 cm zebra sa zapadniete w jednym fragmencie. gdy te zdjecia nie wystarcza moge zrobic zdjecie na wdechu wtedy doskonale widac ten defekt kosci ... A pytanie moje jest jakas mozliwosc by klatke piersiowa wyprostowac cwiczeniami ??


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

POMOCY !
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Dolek w dolnej czesci zeber - zapadniete 3 zebra do srodka POMOCY
A czy to Ci się nie zapada coraz bardziej ?

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


DRAKE
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dolek w dolnej czesci zeber - zapadniete 3 zebra do srodka POMOCY
Nie zapada 2 lata temu wygladalo to gorzej poniewaz bylem bardzo chudy. Teraz jak widac na zdjeciu mam odpowiednia mase ciala i troche jest to mniej widoczne + od lipca cwicze MMA wytrzymalosciowe (techniczne). Aktualnie mam 184 cm wzrostu i 85 kg wagi. jakies 1,5 roku temu bylem z tym w szpitalu zeby sie dowiedziec co i jak . Lekarz mowil ze w ostatecznosci bedzie potrzebna operacja gdybym rzeczywiscie byl uparty na wyrownanie tych zeber, jednak radzil mi sie narazie wstrzymac i cwiczyc duzo platke piersiowa i brzuch + uprawiac sport. ( szczerze mowiac cala ta wizyta u lekarza nie byla jakos profesionalnie przeprowadzona, mysle ze sam lekarz z za duzym dystansem do tego podszedl i od tak powiedzial co moge robic ). Glownie chodzi mi o to czu rzeczywiscie miesnie przepony sa tak ulozone (pod zebrami) by sila skurczow podczas cwiczen pomagaly w wyprostowaniu tej klatki piersiowej. dodam ze to czesc chrzestna klatki piersiowej jest zapadnieta jak z reszta widac na zdjeciach .
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Dolek w dolnej czesci zeber - zapadniete 3 zebra do srodka POMOCY
Jeśli Ci się nie zapada to jest okej (ale to obserwuj czy tak na pewno jest), Twoje płuca powinny pracować dość intensywnie aby wypychały te żebra póki jeszcze nie masz ukończonych 25 - bo po 25 roku życia kości są już twarde i ingerencja w to była trudniejsza. Jeśli zauważyłeś że masa Ci pomaga w tej kwestii, po zalecam trening na mase, musisz jednak go dobrze poukładać aby nie kolidowało to z MMA.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


DRAKE
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dolek w dolnej czesci zeber - zapadniete 3 zebra do srodka POMOCY
Ze zwiekszeniem masy to jest tak ze glownie jest to efekt wizualny.Od niecalych 2 lat moja masa wzrosla o 20 kg. A glownie to miesnie brzucha zakrywaja ten dolek , bo np. jak usiade i napne miesnie brzucha to zapadniecia ciezko sie doszukac a jak wstane i np wciagne brzuch to widac wszystko . Plus to ze od kiedy zaczolem cwiczyc to (moze mi sie wydaje ) ale jakby odczulem mala porpawe, zapadniecie wydaje sie mniejsze w moim odczuciu. Dawniej jeszcze mialem mostek przez to zalamanie krzywy ale po treningach mostek sie poprawil (z jednej strony poprzez miesnie ktore zakrywaja czesc mostka a po drugie to fakt ze male przesuniecia byly, mialem okres kiedy strasznie mnie bolal mostek po kazdym treningu a teraz jest w porzadku.

Chcialbym byc pewny czy rzeczywiscie te treningi brzucha i klatki piersiowej sa w stanie zebra wyciagnac do gory. Najdziwniejsze jest to ze od 12 roku zycia trenowalem pilke nozna a caly problem pojawial sie po 15 roku zycia wiec pluca mialy kiedy wypychac klatke piersowa. Aktualnie mam 18 lat a przestalem trenowac pilke nozna rok temu - zapadniecie bylo juz w pelni rozwiniete.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024