Skocz do zawartości


Zdjęcie

Silownia i taniec a cel wizualny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

stylishh
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Silownia i taniec a cel wizualny
WSTEP:
Witam, napisze na początek iż mam 28 lat, jestem a raczej bylem trenerem tańca nowoczesnego (hip-hop, break itp.). Teraz jednak przebywam od 2 lat w UK, pierwszy rok był całkowitym rozbratem od treningów jakichkolwiek. Samymi formami tanecznymi zajmuje się od 10 lat co tez uwarunkowało w pewnym stopniu moje ciało, nigdy nie miałem problemów z nadwaga czy tez niedowaga. Przy wzroście 181 cm - zawsze ważyłem około 82-84 kg. Trenując formy taneczne, chodziłem tez na siłownie jednak nie po to by zwiększać masę, celem bylo rzeźbić ciało co nie było zbyt trudne w ilości treningów "taniec-siłownia"


Jednak jak już wspomniałem przebywam w UK, pierwszy rok nie trenowałem wcale, do tego pracuje jako informatyk wiec praca siedząca odbiła się na kondycji i formie. Do treningów za namowa kolegi Brytyjczyka, było to nasze postanowienie noworoczne. Powiedział mi o szkole boksu, pomyślałem ze nie wykorzystam tych zajęć do nauki boksu, a do odbudowania formy, wraz z tymi treningami zaczęły się systematyczne wycieczki na siłownie. Do tego stopnia iz został ułożony odpowiedni plan treningów i tego staram się trzymać.

Tak tez minęło 8 miesięcy, systematyczne 2 treningi boksu w tygodniu, 2 treningi rozciągające pomieszane z zajęciami tanecznymi i 2 treningi siłowe a wszystko to w 5 dni, z racji pracy zawodowej, która przyjmuje jako odpoczynek organizmu miedzy zajęciami. Do tego ZERO (dosłownie) alkoholu od początku roku. Jedyny mój mankament to dieta, jem dużo wszystkiego, bądź mało niczego zależy od dnia i czasu, mam świadomości iz to ważny element całej układanki, jednak tu brak mi silnej woli która towarzyszy mi w treningach. Jem dużo słodyczy, a to minus. Kupilem tez Białka serwetkowe ktore spożywam zawsze po treningu siłowym, korzystam tez z napojów typu Lukozaide do odbudowy po treningach kondycyjnych (taniec, boks).

SEDNO SPRAWY:
Waze niezmiennie w granicach 82-84 kg, siła przez ten czas wzrosła, wszak biorąc na uwagę wartości początkowe to, teraz są one o 75% większe. Radze sobie przy powtórzeniach z ciężarem odpowiadającym 90 % smojej masy ciała. Niby wszystko ok ale gdzies coś się zatrzymało, przestałem rosnąc, nie umiem przybrać na wadze a chciałbym mieć te 4 kg więcej (nie więcej wszak zależy mi na rzeźbie nie masie). Na treningach kondycyjnych skupiam sie mocno na brzuchu robiąc i po 600 brzuszków w ciągu 4 dni (w tym dzień odpoczynku). Po treningach siłowych nie bolą mnie juz mięśnie, albo ciężar już za maly albo organizm przywykł do niezmiennego od 6 miesięcy cyklu ćwiczeń, a i budowa ciała powoli wydaje sie nie zmieniać.

CZEGO CHCE:
Przybrać do 88 - 90 kg, i ładniej się wyrzeźbić nie tracąc przy tym szybkości i umiejętności tanecznych przydatnych do prowadzenia dalszej kariery w tym kierunku. Nie wiem co dalej, ... demotywuje mnie to, zastawiam się nad jakimiś odżywkami stad tez moja prośba o poradę co dalej ?
  • 0

stylishh
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Silownia i taniec a cel wizualny
"Tym moim tańcu" ... nie chodzi mi już o same treningi taneczne to raczej kwestia szlifowania formy i jej utrzymania, a raczej o możliwość trenowania innych jak miało to miejsce przez ostatnie 2 lata przed wyjazdem do UK.

Same prowadzenie zajęć dla młodzieży nie wymaga już takich walorów fizycznych (szybkość), jak przy zawodach czy występach które były efektem moich własnych treningów kiedy uprawiałem to tylko pod siebie.

Wiem że posiadam odpowiednią wagę wiem też że tkanki tłuszczowej nie ma już za wiele w moim ciele, tym samym chce odrobinę tylko zwiększyć masę ciała tak by sylwetka była bardziej wyrazista. 5 kg to dla mnie makimum na które chce sobie pozwolić, by nie stracić walorów fizycznych przy prowadzeniu zajęć tanecznych.

Myślę tym samym o jakiś odżywkach, ... czy oby dobrym tropem idę ?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024