Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zacząć budować mięśnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Lasiuscf001
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak zacząć budować mięśnie?

Witam,jestem pierwszy raz na tym forum.

Mam plany i chęci ,żeby zacząć ćwiczyć tylko nie wiem jak się za to zabrać, jestem typowym lajkiem.

Czytałem i ówdzie ,że musi być odpowiednia dieta i odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Mieszkam na wsi ,więc o siłownie trudno  :/ .

Zależy mi głównie na zbudowaniu mięśni brzucha ,rąk ,jak na tą chwilę ćwiczę tylko przy użyciu aplikacji 30 dni fit, małe efekty są ale nie wiem czy zwykłe ćwiczenia bez użycia ciężarów wystarczą ,gdzieś czytałem ,że mogą być równie skuteczne ,ale nie wiem.

Pytanie jak mam się odżywiać ,bo wiem że bez odpowiedniej diety nie będzie przyrostu mięśni ,tylko wzmocnienie ich włókien,więc co jeść dieta bez tłuszczowa z dużą ilością węglowodanów i białka czy tylko wystarczy ograniczyć spożycie tłuszczy?

Po wczorajszych ćwiczeniach bolą mnie mięśnie szczególnie brzucha ,ale tylko górne partie ,czyli pewnie źle wykonałem ćwiczenia i mięśnie rąk.

nie wiem jakie parametry są potrzebne zgaduje że wiek : 16 lat waga: 67 kg.

Jeśli jeszcze coś jest potrzebne to piszcie.

Jeśli nie da się obejść bez tych specjalnych ciężarków czy sztang to piszcie może coś wymyślę bo o ile z zakupem nie będzie problemu to z przechowywaniem już tak.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i bądźcie wyrozumiali  :)


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć budować mięśnie?

Witaj

Na wsi czy w mieście - wystarczy chcieć :) jeśli nie stać Cię na chodzenie na siłownię lub po prostu nie masz na to czasu - zrób ją w domu(tak jak ja :D). Jeśli zależy Ci tylko na zbudowaniu brzucha i rąk to na dobrą radę nie licz. Jeśli chcesz budować to budujesz całe ciało, jeśli nie chcesz to nawet się za to nie bierz :) Dodam od siebie, że zbudowane całe ciało równomiernie wygląda lepiej niż tylko jakieś tam części ciała(i mówię to jako kobieta :P)

Takich ćwiczeń(moim zdaniem) nie ma sensu wykonywać. Jeśli na tą chwilę sprzętu nie posiadasz, bierzesz się za kalistenikę i trenujesz całe ciało minimum 3x w tygodniu. Co do diety na razie po prostu wyklucz fast-food'y, niezdrowe żarcie, cukier i staraj się wybierać te zdrowsze produkty. Masz 16 lat - Twój organizm jeszcze się rozwija więc nie ma sensu na tą chwilę trzymać jakiejś tam diety lub restrykcji. Po prostu jedz zdrowo i dużo :) Jeszcze wzrost by się przydał do parametrów. Co do sprzętu treningowego na razie możesz bez. Jak pisałam wyżej - kalistenika. Po jakimś czasie możesz myśleć o kupnie sztang, hantli itp. Choć nie powiem, na tym etapie drążek by się przydał


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć budować mięśnie?
Tak jak wyżej Ania Napisała nic dodac nic ująć...
Jesli nie masz możliwości uprawiać kulturystyki pod kontem treningu całego ciała to możesz zająć się innym sportem np zakupić worek boxserski i poczytać o ćwiczeniach z workiem bokserskim gdzie akurat pracuje całe ciało i możesz się w jakiś sposób rozwijać rownoniernie..
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć budować mięśnie?

Na początek ogarnij sobie jakiś drążek do podciągania najlepiej na takiej wysokości, żebyś musiał lekko podskoczyć aby się go złapać lub jeśli to niemożliwe, to na wysokości takiej abyś z trudem sięgał do niego dłońmi kiedy stoisz na ziemi.

Może to być albo drążek rozporowy do zamontowania w futrynie drzwi od pokoju, albo lepiej drążek przykręcany śrubami do ściany - patrz allegro.pl

Jak już to będziesz miał, to kup sobie książkę:

 

"Skazany na trening. Zaprawa więzienna", której autorem jest Paul Wade.

 

Ćwicz zgodnie z tą książką za wyjątkiem takich ćwiczeń jak przysiad na jednej nodze - jest to bowiem kontuzjogenne ćwiczenie zamiast którego lepiej jest wykonywać np. przysiady farmera z hantlami (sztangielkami) trzymanymi w dłoniach LUB wykroki ze sztangielkami w dłoniach LUB goblet squat LUB przysiady bułgarskie ze sztangielkami.

 

Poza tym właśnie do treningu mięśni nóg musisz sobie ogarnąć jakieś obciążenie np. żeliwne sztangielki regulowane aby móc robić w.w. ćwiczenia na nogi, czy też jakąś formę wiosłowania w opadzie tułowia.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Lasiuscf001
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć budować mięśnie?

Na początek ogarnij sobie jakiś drążek do podciągania najlepiej na takiej wysokości

Ok drążek mam , od brata ciotecznego kupiłem i co teraz ?


  • 0

Lasiuscf001
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć budować mięśnie?

 


 Choć nie powiem, na tym etapie drążek by się przydał

Już jest :)


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć budować mięśnie?

Umiesz czytać ze zrozumieniem ?

Przeczytaj więc pierwszy od góry licząc napisany przeze mnie post - masz tam wszystko napisane.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024