Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ma sens?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

xSavage
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy ma sens?

Czy taki zestaw ma sens? Czy jednak lepiej pójść na normalną siłkę? Bo jednak żeby regularnie chodzić na siłownie muszę odczekać ponad miesiąć a ten zestaw mógłbym mieć na juz. Zacząc na nim a następnie przenieść się pełnoprawną siłownie. 

Zestaw" [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ma sens?

Witaj

Powiem tak, jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z siłownią może lepiej zacząć od podstaw i zacząć np. od takiej kalisteniki=treningu z wykorzystaniem masy swojego ciała jako ciężar? Fajna sprawa jak na początek :)

Teraz co  do sprzętu, sprzęt super. Mieszczą się w nim najważniejsze rzeczy, które są potrzebne.. Fajnie, że gryf prosty ma 180cm, jak na początek kilogramów by starczyło. Więc ja jestem jak najbardziej 3x na TAK :)

A co do trenowania w domu czy na profesjonalnej siłowni to masz tu plusy i minusy, ale nie będę się rozpisywać. Ja np. wolałabym w domu, bo masz więcej zaoszczędzonego czasu, pieniążków no i w ogóle :) Także jeśli masz miejsce, gdzie postawić sprzęciki trenuj w domu. Jeśli w domu szlifuj technikę ;)


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Andziek
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ma sens?

Bardzo fajny zestawik, sama bym taki przygarnęła :) Jak masz kasę, to zainwestuj w to, zawsze sie przyda, jeśli planujesz trenować nie tylko przez miesiąc, ale przez dłuższy okres czasu. Na pewno przyjdą jakieś dni, kiedy nie będziesz mógł iść na siłkę, to sobie wtedy zrobisz trening w domu jak ta lala :)


  • 1

Sukcesy odnoszą ludzie przekonani o tym, że wciąż mogą się wiele nauczyć.


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ma sens?

Zarówno trening we własnej, domowej siłowni jak i trening w siłowni komercyjnej ma swoje plusy i minusy.

Do plusów trenowania w domu należy to, że nie musisz czekać aż jakiś sprzęt się zwolni i trenujesz kiedy chcesz, nie tracisz też czasu na dojazdy.

Minusy siłowni domowej, to po pierwsze fakt iż jeśli trenujesz sam w swoim domu może Ci być ciężko o kogoś kto będzie Cię asekurował i zrobi to dobrze, poza tym aby w pełni wyposażyć siłownię nawet w sprzęt mniej znanych marek będziesz potrzebował conajmniej kilku tysięcy złotych - dobrze jest mieć w domu sztangę prostą, sztangę lekko łamaną, sztangę mocniej łamaną, jakieś hantle regulowane lub jeśli chcesz bez regulacji ciężaru, to musisz sobie zakupić zestaw hantli conajmniej od 1 kg do 50 kg z przeskokiem co 2 kg, a to potężny koszt.

Do tego dochodzi drążek na wkręty przykręcany do sufitu lub do ściany nośnej, modlitewnik regulowany, wyciąg górny, wyciąg dolny, brama do robienia rozpiętek/ćwiczenia na biceps.

Maszyna do prostowania i uginania nóg, do tego ławka do wyciskania leżąc z regulowanym kątem nachylenia oparcia.

Tak więc wydatki są duże - no chyba, że zechcesz zrobić zrzutkę z kumplami i w dziesięciu złożycie się na wyposażenie siłowni - wtedy koszta będą niewielkie.

Do tego w przypadku siłowni domowej zazwyczaj jest problem ze znalezieniem odpowiedniej ilości miejsca w domu, a także problem z tym aby miejsce w którym umieści się sprzęt miało odpowiednią temperaturę tak zimą jak i latem i aby miało dobrą wentylację.

 

Z kolei jeśli chodzi o plusy siłowni komercyjnej - bardzo duży, wręcz ogromny wybór sprzętu, karnet zazwyczaj kosztuje niewiele (w klasycznych siłowniach w moim mieście karnet OPEN do wykorzystania w miesiąc kosztuje 70 - 85 zł LUB 65 zł karnet na 10 wejść do wykorzystania przez 6 miesięcy).

Minusami jest kwestia dojazdów - w moim mieście nie ma z tym problemów, bo na najbliższą siłownię mam 10 - 15 minut z buta, ale w dużym mieście na dojazdy traci się czas.

Dodatkowo trzeba wiedzieć kiedy jest nieco mniejsze zagęszczenie osób ćwiczących, bo jeśli siłownia jest zatłoczona, to musisz czekać czasami aż ktoś zwolni sprzęt.

 

Co do kalisteniki - na początek jest świetnym wyborem i warto wykonywać większość ćwiczeń - za wyjątkiem przysiadów na jednej nodze (pistolety / pistol squat) gdyż w ich przypadku bardzo łatwo o kontuzję.

Zamiast pistoletów lepiej robić wykroki głębokie, albo przysiady bułgarskie albo klasyczne przysiady.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024