Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piwnica=siłownia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

rafikx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Piwnica=siłownia.

Cześć, 

chce zrealizować pomysł do którego zbierałem się już jakiś czas. Mam dość dużą piwnicę, którą chciałbym przetworzyć w 'domową siłownię'. Posiadam rower stacjonarni oraz małe hantle 2x4kg. Własnymi siłami stworzę drążek oraz postaram się stworzyć ławkę do brzuszków.

 

Chciałem też dokupić jakąś ławeczkę z obciążeniem i tu rodzi się Moje pytanie. Gdzie i jaką zalecacie ławkę do kupna. Sprzęt może być używany. 


  • 0

MAŁY ANANASEK :dude: 


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Piwnica=siłownia.

Witaj

Piwnica to NAJLEPSZY pomysł na siłownię :D To raczej marzenie każdego z nas! 

Ja radziłabym kupić samą ławeczkę, która by miała skosy(dodatnie, mogą być też te ujemne), dokupić obciążenia, bo 2x4kg to jak dla Chodakowskiej :P 

Podsumowując się mi nazbierało, więc w podpunkcikach:

* ławeczka(+ skosy)

* drążek

* sztanga, zwykła, łamana

*obciążenie po trochu by było minimum 100kg

takie mniej przydatne to np. wyciąg, modlitewnik, TRX jak masz gdzie przywiesić. 

Nie wiem która by była lepsza ta ławeczka, możesz poszukać na Allegro tam są zawsze jakieś też promki to można na coś trafić. Z firm tych lepszych polecam: Hop-Sport, HMS, Marbo


  • 2

„Be strong, u never know who you are inspiring”


rafikx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piwnica=siłownia.

Witaj

Piwnica to NAJLEPSZY pomysł na siłownię :D To raczej marzenie każdego z nas! 

Ja radziłabym kupić samą ławeczkę, która by miała skosy(dodatnie, mogą być też te ujemne), dokupić obciążenia, bo 2x4kg to jak dla Chodakowskiej :P

Podsumowując się mi nazbierało, więc w podpunkcikach:

* ławeczka(+ skosy)

* drążek

* sztanga, zwykła, łamana

*obciążenie po trochu by było minimum 100kg

takie mniej przydatne to np. wyciąg, modlitewnik, TRX jak masz gdzie przywiesić. 

Nie wiem która by była lepsza ta ławeczka, możesz poszukać na Allegro tam są zawsze jakieś też promki to można na coś trafić. Z firm tych lepszych polecam: Hop-Sport, HMS, Marbo

@aniajlover Myślisz, że to byłby dobry pomysł?

http://allegro.pl/zestaw-sapphire-48-lawka-xg35-gryf-obciazenia-z2-i6944143386.html

  • 0

MAŁY ANANASEK :dude: 


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Piwnica=siłownia.
Może być..
Z czasem tylko dokupuj ciężaru i będzie cacy :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Piwnica=siłownia.

Cześć, 

chce zrealizować pomysł do którego zbierałem się już jakiś czas. Mam dość dużą piwnicę, którą chciałbym przetworzyć w 'domową siłownię'. Posiadam rower stacjonarni oraz małe hantle 2x4kg. Własnymi siłami stworzę drążek oraz postaram się stworzyć ławkę do brzuszków.

 

Chciałem też dokupić jakąś ławeczkę z obciążeniem i tu rodzi się Moje pytanie. Gdzie i jaką zalecacie ławkę do kupna. Sprzęt może być używany. 

 

 

Ja bym odwiedził Twojego lokalnego spawacza i poprosił o zespawania prostego statywu do dipów montowanego do ściany, rury do podciągania z dwoma króćcami pośrodku do chinupsów, oraz statywu do sztangi do przysiadów - też montowanego do ściany. Na początek nic więcej nie trzeba, dobrą sztangę i talerze które nie kłamią.

 

Jeśli przez rok pracujesz ciężko nad przysiadem, wyciskaniem nad głowę, dipami i podciąganiem i zajawka nie opadnie, można zacząć malować siłownię żeby było ładnie i dokupić sprzęty :)

A co to jest rok jeśli chodzi o rozwój sylwetki :D

 

Q: Ale jak będę wyciskał na klatę?? Rób dipsy poprawnie aby wchodziły w klatę, nogi i brzuch napięte i podgięte przed siebie, barki sztywne i nie wypychanie klaty na siłę w górę w fazie ruchu do góry, a będzie dobrze wchodzić :)


  • 0
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

WarHouse

WarHouse
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piwnica=siłownia.

Również polecam piwnice na siłownie - sam tam takową (chociaz bardzo małą) stworzyłem - dobry klimat i fajne miejsce. 


  • 0

www.warhouse.pl

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marek Venum, Hayabusa, Pit Bull West Coast, Bad Boy, Top King, Twins Special i wielu innych.


martinrekk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piwnica=siłownia.

Jest dobra polska firma robiąca sprzęt do siłowni, chodzi mi o K Sport ( k-sport.com.pl). Już parę lat trenuję i jeszcze na ich rzeczach się nie zawiodłem. Ostatnio pierwszy raz w życiu zamówiłem sobie ławeczkę do ćwiczenia nóg i jest wycisk. Uda płoną ale są efekty...jednak zawsze te dolne partie były u mnie najsłabsze.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024