Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sterydy jak zacząć ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Piotrexo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:xxxxxxxx
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Sterydy jak zacząć ?

Witam chciałbym wziąć sterydy anaboliczne po prostu nie idzie mi dobrze na sucho i chciałbym zwiększyć mase w szybkim tempie co powinienem pierwsze zrobić ? iść do lekarza rodzinnego żeby mnie kontrolował? gdzie kupić sterydy na internecie czy może w aptece?

czy można brać sterydy np. metanabol winstrol  lub deca bez odbloków czy muszą być odbloki i po co one są ? jakie lepsze sterydy w tabletkach czy zastrykach? jaka osłonke wybrać na wątrobe tania czy droga ? mam 23lata waże 81kg biceps 33cm czy długo pożyje jak wezme SAA?


Użytkownik Piotrexo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Piotrexo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:xxxxxxxx
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

refresh


Użytkownik Piotrexo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

Jeśli nie masz podstawowej wiedzy o treningu, diecie, regeneracji, suplementacji i w końcu o dopingu, to stosowanie dopingu na niewiele Ci się zda.

Przeczytaj to:

 

http://forum-kultury...a/#entry1452061


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Piotrexo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:xxxxxxxx
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

Jeśli nie masz podstawowej wiedzy o treningu, diecie, regeneracji, suplementacji i w końcu o dopingu, to stosowanie dopingu na niewiele Ci się zda.

Przeczytaj to:

 

http://forum-kultury...a/#entry1452061

 

wiem wszystko o diecie regeneracji suplementacji z forum kulturystycznego tylko nic o dopingu bo nigdy się za niego nie brałem jak bym połączył SAA z dobrze zbilansowaną dietą to bym miał pewnie takie efekty jak Lorenzo Becker


Użytkownik Piotrexo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

Jaki masz wzrost i wagę, jakie obwody klatki, pasa, ramienia, uda, łydki ? Ile masz lat doświadczenia treningowego ? Jakie masz wyniki siłowe w podstawowych bojach (przysiad, wyciskanie leżąc, martwy ciąg) ?

 

Czytałeś w ogóle to:

 

http://forum-kultury...a/#entry1452061

 

??


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Piotrexo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:xxxxxxxx
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

Jaki masz wzrost i wagę, jakie obwody klatki, pasa, ramienia, uda, łydki ? Ile masz lat doświadczenia treningowego ? Jakie masz wyniki siłowe w podstawowych bojach (przysiad, wyciskanie leżąc, martwy ciąg) ?

 

Czytałeś w ogóle to:

 

http://forum-kultury...a/#entry1452061

 

??

 

 

 

wzrost 172cm waga 81kg bodyfat 20% bodajże, wyciskanie na klate to będzie jakieś 65kgx6 a martwy ciąg 80kgx10 ćwicze dopiero 1 rok po 6/7 dni w tygodniu to może lepiej wziąść jakiś prohormon np. trenadrol czy coś gorszego Creatine +taurine 700g z ostrovit +gainer? (Ale gainer to żarcie proszku to niewiele mi da zapewne)

a ten link to z innego forum? na razie to przerzuciłem się na redukcje bez wspomagaczy

 

obwody klatki,, ramienia, uda, łydki nie ma pewnie sensu nawet mierzyć bo jeszcze nie mam wyjebanych w kosmos biceps to będzie 33cm

 

szczerze mówiąc to na klatke piersiową ćwicze tylko pompki na poręczach a częściej to pompki klasyczne ale na "poręczach" ławki nie mam bo nie mam asekuranta

 

a taki Pudzianowski albo Robert Burneika to jak zaczynali ? też na sucho?


Użytkownik Piotrexo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

Ok, więc posłuchaj co Ci teraz powiem:

 

rok czasu, to stanowczo zbyt wcześnie aby sięgać po sterydy/prohormony - swoją drogą prohormony, to też jest twardy doping tylko, że bardziej toksyczny od większości sterydów, a sprzedawany jest niemalże jak suplementy.

Na Twoim miejscu narazie bym się wstrzymał z dopingiem i to zarówno ze sterydami anaboliczno-androgennymi jak i z prohormonami.

 

Narazie zainwestuj w dobrą dietę z kalorycznością dostosowaną do celu treningowego, ewentualnie jak już coś chcesz stosować, to zastosuj monohydrat kreatyny.

Co do gainera - zależy jaki masz cel, ale jeśli Twoim celem jest redukcja, a przy 20%BF redukcja byłaby bardzo wskazana, to lepsza od gainera byłaby odżywka białkowa, a konkretnie albo WPC, albo WPI z jakiejś renomowanej firmy (w zależności od tego na co Cię stać, bo WPI jest droższe).

WPC stosuj od 1 do 2 razy dziennie (np. rano i po treningu) - więcej wcale nie znaczy lepiej.

 

Co do treningu - w przypadku osoby średniozaawansowanej optymalny byłby albo trening FBW (3x w tygodniu, co drugi dzień), albo trening dzielony np. góra/dół z czterema dniami treningowymi z ciężarami.

Wygląda to tak, że w poniedziałek ćwiczy się górę ciała, we wtorek dół ciała, w środę robi się przerwę, w czwartek znów góra ciała, a w piątek dół ciała.

Względnie trening typu push/pull/legs, albo nawet klasyczny split 4 dniowy.

 

Co do innych treningów niż trening z ciężarami, to wystarczy od 2 do 3 dni w tygodniu poświęcić na aeroby - najlepiej w dni wolne od siłowni, ale jeśli nie możesz trenować 6 - 7 razy w tygodniu, to może być po siłowni (wtedy w dni wolne od siłowni co najwyżej robisz już tylko niezbyt forsowne spacery).

Aeroby powinny trwać początkowo 20 - 30, a z czasem do 60 minut.

Jak już będziesz potrafił robić tak aby 3 - 4 razy w tygodniu trenować siłowo, do tego 3 dni aerobów po 60 minut z tętnem w czasie aerobów wynoszącym 130 - 150 uderzeń serca na minutę, to należy w dni wolne od siłowni tylko dwa razy w tygodniu, robić interwały, np. na rowerze stacjonarnym albo na ergometrze wioślarskim (w zależności od tego na czym wcześniej robiłeś aeroby).

Interwały należy robić tylko i wyłącznie w dni wolne od siłowni i nie częściej niż dwa razy w tygodniu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Piotrexo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:xxxxxxxx
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

Ok, więc posłuchaj co Ci teraz powiem:

 

rok czasu, to stanowczo zbyt wcześnie aby sięgać po sterydy/prohormony - swoją drogą prohormony, to też jest twardy doping tylko, że bardziej toksyczny od większości sterydów, a sprzedawany jest niemalże jak suplementy.

Na Twoim miejscu narazie bym się wstrzymał z dopingiem i to zarówno ze sterydami anaboliczno-androgennymi jak i z prohormonami.

 

Narazie zainwestuj w dobrą dietę z kalorycznością dostosowaną do celu treningowego, ewentualnie jak już coś chcesz stosować, to zastosuj monohydrat kreatyny.

Co do gainera - zależy jaki masz cel, ale jeśli Twoim celem jest redukcja, a przy 20%BF redukcja byłaby bardzo wskazana, to lepsza od gainera byłaby odżywka białkowa, a konkretnie albo WPC, albo WPI z jakiejś renomowanej firmy (w zależności od tego na co Cię stać, bo WPI jest droższe).

WPC stosuj od 1 do 2 razy dziennie (np. rano i po treningu) - więcej wcale nie znaczy lepiej.

 

Co do treningu - w przypadku osoby średniozaawansowanej optymalny byłby albo trening FBW (3x w tygodniu, co drugi dzień), albo trening dzielony np. góra/dół z czterema dniami treningowymi z ciężarami.

Wygląda to tak, że w poniedziałek ćwiczy się górę ciała, we wtorek dół ciała, w środę robi się przerwę, w czwartek znów góra ciała, a w piątek dół ciała.

Względnie trening typu push/pull/legs, albo nawet klasyczny split 4 dniowy.

 

Co do innych treningów niż trening z ciężarami, to wystarczy od 2 do 3 dni w tygodniu poświęcić na aeroby - najlepiej w dni wolne od siłowni, ale jeśli nie możesz trenować 6 - 7 razy w tygodniu, to może być po siłowni (wtedy w dni wolne od siłowni co najwyżej robisz już tylko niezbyt forsowne spacery).

Aeroby powinny trwać początkowo 20 - 30, a z czasem do 60 minut.

Jak już będziesz potrafił robić tak aby 3 - 4 razy w tygodniu trenować siłowo, do tego 3 dni aerobów po 60 minut z tętnem w czasie aerobów wynoszącym 130 - 150 uderzeń serca na minutę, to należy w dni wolne od siłowni tylko dwa razy w tygodniu, robić interwały, np. na rowerze stacjonarnym albo na ergometrze wioślarskim (w zależności od tego na czym wcześniej robiłeś aeroby).

Interwały należy robić tylko i wyłącznie w dni wolne od siłowni i nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

 

1.co masz na myśli że prohormony to bardziej toksyczny środek? niszczą mnie bardziej w środku niż SAA? bo można je kupić na allegro a SAA już nie?

2.WPC lub WPI też się nadaje na mase ?i co ono daje

3.Monohydrant kreatyny jak zadziała na moje mięśnie?

4.Aeroby można robić 5dni w tygodniu także w dni treningowe(siłownia) czy niewiele to pomoże przy redukcji czy lepiej już 2-3 dni?

 

właśnie zamówiłem tydzień temu trenadrol sprzedawca mówił że lepiej działa niż mdrol i chciałem go wypróbować

cytat sprzedawcy:M drol więcej kg da radę zrobić ale większe retencje niż na trenadrolu. Na trenadrolu duże nabicie mięśnia, czystsza masa.


Użytkownik Piotrexo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

Aeroby lepiej robić 2 - 3 razy w tygodniu gdyż więcej wcale nie znaczy lepiej.

Jeśli dasz za dużo wysiłku fizycznego w tygodniu w okresie redukcji, to organizm prawdopodobnie się przełączy w tryb oszczędzania energii, a to oznacza spowolnienie metabolizmu i w efekcie spowolnienie odnoszonych efektów.

Za doping nie ma się co brać mając blisko 20 % BF tym bardziej jak wykonujesz głównie ćwiczenia z masą własnego ciała.

Aby brać się za doping należy mieć minimum 3 - 4 lata doświadczenia treningowego na w pełni wyposażonej siłowni (hantle, sztangielki, sztangi, wyciągi, drążki poręcze) oraz odpowiedni poziom siły.

Aby stosować doping należy osiągnąć najpierw jakieś 8 - 10% BF.

 

Odbierz prywatną wiadomość.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Piotrexo
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:xxxxxxxx
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:172
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

Aeroby lepiej robić 2 - 3 razy w tygodniu gdyż więcej wcale nie znaczy lepiej.

Jeśli dasz za dużo wysiłku fizycznego w tygodniu w okresie redukcji, to organizm prawdopodobnie się przełączy w tryb oszczędzania energii, a to oznacza spowolnienie metabolizmu i w efekcie spowolnienie odnoszonych efektów.

Za doping nie ma się co brać mając blisko 20 % BF tym bardziej jak wykonujesz głównie ćwiczenia z masą własnego ciała.

Aby brać się za doping należy mieć minimum 3 - 4 lata doświadczenia treningowego na w pełni wyposażonej siłowni (hantle, sztangielki, sztangi, wyciągi, drążki poręcze) oraz odpowiedni poziom siły.

Aby stosować doping należy osiągnąć najpierw jakieś 8 - 10% BF.

 

Odbierz prywatną wiadomość.

 

 

gdzieś czytałem na bodyfactory w mitach że ćwicząc na wyciągach będziesz słabszy czy coś takiego nie pamiętam dobrze bo czytałem to z 7 lat temu na co mi hantle jak mam sztange ?

a można ćwiczyć pompki na poręczach lub pompki klasyczne "na poręczach" z obciążeniem 1-2razy w tygodniu zamiast WYCISKANIA SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ czy lepiej już kupić tą ławke żeby ta klata urosła większa

Odbierz prywatną wiadomość.


Użytkownik Piotrexo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

Hantle w przypadku budowania masy mięśniowej sprawdzą się lepiej od sztangi - tak jest np. z mięśniami klatki piersiowej, barkami.

Z kolei do budowania siły lepiej nadaje się sztanga.

Tak pisał m.in. _Knife_ w serwisie PoTreningu/SFD.

 

Co do wyciągów, to ćwiczenia na nich, powinny stanowić jedynie uzupełnienie treningów na wolnych ciężarach (hantle, sztangi).

Maszyny z kolei powinny być stosowane w możliwie jak najmniejszej ilości.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?
Kurde mistrzu po tym co piszesz sądzę że albo jesteś za młody na jakiekolwiek doping, albo po prostu trolujesz tu. Jeśli ani jedno ani drugie pieniądze zainwestuj w chleb.
  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

Kurde mistrzu po tym co piszesz sądzę że albo jesteś za młody na jakiekolwiek doping, albo po prostu trolujesz tu. Jeśli ani jedno ani drugie pieniądze zainwestuj w chleb.

Najlepsze jest to, że gość, który nie wiedział jakie działanie ma białko serwatkowe i kreatyna, nie wspominając już o tym, że ma zapewne zaledwie 33 cm w łapie przy 20% tłuszczu w organiźmie, dodatkowo twierdzi, że:

 

wiem wszystko o diecie regeneracji suplementacji z forum kulturystycznego tylko nic o dopingu bo nigdy się za niego nie brałem jak bym połączył SAA z dobrze zbilansowaną dietą to bym miał pewnie takie efekty jak Lorenzo Becker

 

 i on chce się brać za doping.

 

Piotrexo - przeczytaj najpierw kilka razy ze zrozumieniem to:

 

http://forum-kultury...a/#entry1452061


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

pakerekk

pakerekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sterydy jak zacząć ?

Na początku nie kombinuj i zacznij tylko od testosteronu i odpowiedniej diety. Utrzymuj nadwyżkę kaloryczną i zobacz jak ci pójdzie po samym tesciu


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024