Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co robić z taką sylwetką?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Andreas22
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Co robić z taką sylwetką?
Cześć,
mam 20 lat, 178cm i 79kg, od czego zacząć w mojej sytuacji (gdzieś do posta dorzucam zdjęcia)? Nigdy nie chodziłem na siłownię, a przy okazji jestem studentem, więc wydatek na karnet to i tak będzie spore obciążenie finansowe dla mnie. Raczej nie znajdzie się nic więcej na specjalne diety czy trenerów. Da radę się obejść bez tego? W sensie czy dam radę sam coś zdziałać? Moim celem jest na początek pozbycie się brzucha i ogólna poprawa sylwetki. 
 
Jak na razie to od nowego roku wywaliłem z diety fastfoody, białe pieczywo, słodycze, masło, soki i trochę ograniczyłem %, ale bez siłowni się chyba nie obejdzie.
 
 

Załączone pliki

  • Załączony plik  s2.jpg   29,46 KB   0 Ilość pobrań
  • Załączony plik  s1.jpg   27,94 KB   0 Ilość pobrań

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robić z taką sylwetką?
Witaj
Skoro siłownia to dla Ciebie koszt zawsze możesz ćwiczyć kalistenike u siebie w pokoju :)
Właśnie ja bym zadbała w większym stopniu o dietę niż jak o ćwiczenia.. Trzeba będzie zrzucić trochę balastu czyli redukcja czeka.

Użytkownik aniajlover edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Andreas22
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robić z taką sylwetką?

Dzięki za odpowiedź, w takim razie zajmę się redukcją. Na siłownię chyba i tak się zapiszę.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robić z taką sylwetką?

To zależy od Ciebie :) ja jednak proponuje takim początkowym by zaczęli od treningu z własną masą ciała, bo to niesamowite przygotowanie siebie, organizmu no i mięśni do takiego mocnego treningu na siłowni z wolnymi ciężarami :D 

Jeśli od razu masz zamiar zacząć od siłowni, to FBW wystarczy, 3x/week


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Andreas22
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robić z taką sylwetką?

Dzięki wielkie :D

Ile ma trwać ta redukcja? Do czasu kiedy sam nie zdecyduję żeby podbijać kalorie i już robić masę czy jest jakiś optymalny okres?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robić z taką sylwetką?
Redukcja tak powiem trwa do momentu kiedy spełni Twoje oczekiwania :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robić z taką sylwetką?

Jak już zdecydujesz się na siłownie to staraj się być jak najbardziej regularnym, bo to daje najlepsze efekty. Jedz zdrowo i skupiaj się na treningach to po 3-4 mscach zauważysz już niezłe rezultaty.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robić z taką sylwetką?

Przede wszystkim bądź cierpliwy - jeśli ważysz 79 kg, to powinieneś redukować w tempie od 395 do 790 g tygodniowo.

Oznacza to miesięczne tempo redukcji w granicach od 1580 g (ok. 1,5 kg) do MAKSYMALNIE 3 kg miesięcznie.

Jak to pisał Tadeusz Sowiński (jeden z najlepszych dietetyków w Polsce) na łamach portalu PoTreningu:

Dla większości odchudzających się osób optymalnym będzie takie tempo odchudzania, które zakłada utratę od 0,5 do 1% w skali tygodnia (mowa o zmianach w całkowitej masie ciała). Jest to dość szeroki przedział, więc należy podkreślić, że górny zakres jest optymalny dla osób o wyższym poziomie zatłuszczenia, a dolny – dla jednostek z niskim poziomem tkanki tłuszczowej. Dane w literaturze sugerują, że w przypadku sportowców z prawidłowym składem ciała korzystniej byłoby mieścić się w zakresie od 0,5 do 0,7% tygodniowo, a badania przeprowadzone na kulturystach pokazują, że tempo ubytku masy ciała sięgające 1% powoduje duże straty w muskulaturze.

 

Dla przypomnienia dodam, że aby wyliczyć tempo utraty wagi ciała na poziomie od 0,5 do 0,7 % tygodniowo należy:

 

pomnożyć                                        79 razy 0,005

 

Dla 6% będzie to ------>                   79 razy 0,006

 

Dla 7% będzie to ------>                   79 razy 0,007

 

Redukcję najlepiej prowadzić do takiego momentu, żeby na stojąco bez wciągania brzuch był płaski lub nawet żeby dodatkowo była widoczna tzw. kresa biała biegnąca od mostka aż do pępka i ogólnie tarka na brzuchu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co robić z taką sylwetką?

Napisałem powyżej:

 

Dla 6% będzie to ------>                   79 razy 0,006

 

Dla 7% będzie to ------>                   79 razy 0,007

 

a powinienem był napisać:

 

Dla 0,6% będzie to ------>                   79 razy 0,006

 

Dla 0,7% będzie to ------>                   79 razy 0,007


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024