Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody siłowo-wytrzymałościowe - jak się przygotować?

zawody

3 odpowiedzi w tym temacie

kalisteniker123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zawody siłowo-wytrzymałościowe - jak się przygotować?

Hej, spontaniczny post i wiem że nie na temat ale ta zakładka jest chyba najczęsciej odwiedzana, a więc.

 

Za tydzień, dokładnie 12.08 czyli sobota będą "amatorskie" zawody siłowe w naszym mieście. Amatorskie z tego względu że nie będą to typowe zawody siłowe 32kg/48kg + wejscia silowe, tylko będzie to na zasadzie setów 1v1. Wiem że konkurencja będzie niska, bo będą startowały osoby z ktorymi w wiekszosci cwicze. Mają paroletni staż, ja kilkumiesięczny a i tak przewyższam ich wytrzymałościowo (w sumie zapewne to przez to, że ja waże 55kg a oni 80 :D ) ale mniejsza. No i generalnie zdecydowałem o tym starcie bardzo spontanicznie, przewczoraj. Ten tydzień chce poświęcic na maksymalne zwiększenie wytrzymałości, dzisiaj zrobiłem pierwszy trening typowo setowy. 5 muscle upów > 30 dipów na drążku > 15 podciągnieć > 30 pompek (zrobiłem pięć takich setów). Teraz jak mam zamiar się przygotować do zawodów krok po kroku

 

- zrobie jeszcze trening jutro (wtorek) w środe odpoczne, w czwartek ostatni lekki trening i w piątek totalny luz, masa snu, dużo rozciągania, rolowania i jedzenia, wiadomo.

 

i teraz pare pytań.

 

Jak to jest z ładowaniem przed zawodami siłowymi? w kulturystyce to wiadomo, duzo wegli o niskim IG, wody, generalnie masa kalorii. Ale jak ładować się przed zawodami siłowymi? postawić na dużą ilość węglowodanów? ładować się tylko w dzień przed zawodami, czy w dzień zawodów, a może w ogole przez cały tydzień? ja sie mało znam na odżywianiu dlatego moge walnąć głupotę, ale postawiłem na 300g dziennie węgli dziennie, czyli 4 dni ładowania węglami, dzień przed zawodami ostry cheat day, tak żeby conajmniej wpadło 600-900g węgli, najlepiej wieczorem żeby rano mieć energię i teraz:

 

- dzień zawodów

ładować się czy nie? czy lepiej lekki posiłek żeby czuć się lekko na żołądku? jak się rozgrzewać do tego typu zawodów? tak jak zwykle czy mniej/bardziej bo mam totalny mętlik w głowie, bo jeśli rozgrzewałbym się przykładowo godzine, rolował i rozciągał to teoretycznie będe bardziej przygotowany i moge poprawić wyniki mocno, ale z drugiej strony po takiej rozgrzewce moge być już lekko zmęczony. Jak wy to robicie? głównie pytanie do Maksa bo wiem że sporo startował w siłówkach i było by miło. Dzięki!

 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody siłowo-wytrzymałościowe - jak się przygotować?

WItam na forum. 
Dopiero dzisiaj wskoczyłem na dział..
Na przyszłość, ładowanie to kwestia INDYWIDUALNA ! 
Np. ja jak bym zjadł węgle to pompa po paru powtórzeniach. 
Więc pilnuje michy pod kątem węgli już 2 dni przed zawodami. 
W dzięń zawodów wiadomo tłuszcze i białko. 
Co do odpoczynku. Nie mniej niż 3 dni przed zawodami musisz  zaprzestać trenować. Tylko rest. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kalisteniker123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody siłowo-wytrzymałościowe - jak się przygotować?

hehe mimo że za późno to udało się wywalczyć 1 miejsce :D mój sposób z węglami zadziałał, mocy miałem ogrom, w dzień zawodów lekkie śniadanie b + t i rozgromiłem.. aż sam siebie żdziwiłem poszły kolosalne życiówki, najbardziej mnie zaskoczyły muscle upy, gdzie przy rekordzie 7 powtórzeń na zawodach poszło 13, 14 nie zaliczony ale wygrałem i jestem mega zadowolony :D teraz jechać jeszcze przez 6 miesięcy baze a po tym czasie wskakuje na elementy mimo że już w sumie siadają co niektóre. Właśnie Maks, tak też podpytam - jak to jest z elementami w koncu? mowiles w wielu postach ze przynajmniej rok bazy potrzebny, a przy moim krótkim stażu, bo teraz zaczal sie 5 miesiąc, juz holduje back levera, flage, l-sita, v-sita, dragona na rurce, generalnie proste elementy.. A dzisiaj tak sobie spróbowałem straddle planche z dupy, siadło 3 sekundy na prostych, to już nie wiem zabierac się za to czy jeszcze jechac te 6 miesiecy zeby miec pewniaka? czy moze zaczac powolutku same ćwiczenia adaptacyjne typu przez kolejne pol roku robic same wychylenia i progresywnie je utrudniać?


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody siłowo-wytrzymałościowe - jak się przygotować?

GRATULACJE ! DObra roota i wyniki :) 
NO a co tu się dziwić, po pierwsze każdy ma lepsze lub gorsze predyspozycje do określonych sportów :) 
Po drugie metody treningowe aktualnie są ogólnodostęne i fajne tzn. tipy są których my wcześniej nie mieliśmy...
Oczywiście jeżeli przykładasz się do treningów i wszystko wykonujesz zgodnie z ustaleniami to i wynik jest :) 
JEDNAK pamiętaj że właśnie w takich chwilach zawodnicy często rozwalają sie i tu trzeba zachować spokojną głową i robić dalje po woli swoje. 
Nic nie przeszkadza do treningów bazowych dodac ćwiczenia akcesoryjne ! Typu własnie wychylenia, pike, ect...
 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zawody

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024