Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne uczucie - denerwujący problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

lucianowskii
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dziwne uczucie - denerwujący problem
Cześć,
nie mogę z tym już wytrzymać i mnie to jakoś irytuje. Postaram się opisać wszystko, aby było jak najłatwiej. Podam przykład z tricepsem.
Właśnie wrocilem z treningu, na którym robiłem triceps za pomocą m.in. wyciskanie francuskie jednoręcz.
Inaczej czuje zmęczenie lewego tricepsa w stosunku do prawego. Mam wrażenie jak bym używał innego obciążenia słabszego, a przecież robiłem tym samym.
Ba, jak robiłe 4 serie po 8/7/6/6 powtórzeń i przyznam, że lewy triceps w w ostatnich powtórzeniach lekko już wysiadał, sieć sobie "lekko dopomogłem" prawa ręka, aby dokończyć.
Czy wy też tak mieliście?

Mam jeszcze jedno pytanie co do klatki.
Robiłem dziś rownież i ją, ale nic nie czuje. Czy to oznacza, że powinienem zwiększyć ciężar? W trakcje coś czułem, ale teraz już nic. Jak bym nic nie robił.

Przepraszam, że to brzmi tak głupio, ale naprawdę szukam info i szukam, a nie mam kogo dopytać.

Pozdrawiam,
Mikołaj.
  • 0

fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne uczucie - denerwujący problem

Prawa I lewa strona ciala nie jest idealnie rowna, to samo tyczy sie sily, jezeli zaczniesz trenowac tylko hantelkami to zobaczysz jakie masz roznice w sile ;)

Jesli chcesz to wyeliminowac ->  trening hantelkami z obciazeniem dopasowanym do slabszej strony.

 

Co do klatki to wydaje mi sie ze problemem jest technika, jesli nic nie czujesz. 


  • 0

lucianowskii
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne uczucie - denerwujący problem

Właśnie wczoraj starałem się dobrać ciężar głownie pod lewego tricepsa, aby go nadgonić i dopiero potem zwiększać ciężar.

 

Co do klatki piersiowej to poprawcie mnie, jeżeli się mylę:

Trzymam tak sztangę, aby przy zejściu dotknęła klatki piersiowej i utworzyła kąt 90 w łokciu

 

Pozdrawiam,

Mikołaj.


Użytkownik lucianowskii edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

lucianowskii
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne uczucie - denerwujący problem
Nie mogę edytować w komórce. Czy uważacie, że powinienem poprawić wczorajszy trening? Skoro nic nie czuje, nic nie boli.
  • 0

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne uczucie - denerwujący problem

Możesz chwilę przytrzymać sztangę przy klatce - dosłownie sekundę. Ewentualnie jeśli nie chcesz kombinować to zwiększ ciężar, zawsze to dodatkowy bodziec.


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne uczucie - denerwujący problem

Witam an forum. 
Więc jak było powiedziane, prawa strona nie jest równa lewej za równo siłowo jak i symetrycznie. 
Nigdy nie spotkałem się z czymś takim aby dopasowywać ciężar do kazdej partii czyli np. ma prawą rękę robię 20 a na lewą 15. 
Ciśniemy jednym ciężarem. 
Co do klatki, tu musisz skupić się nad techniką mianowicie nie możesz kompensować barkami. 
Bardzo często jest takie coś że zawodnik robi jak by wklęsłą klatkę w pewnym momencie i w tedy już nie dopina klatki w kompensuje barkami i tricepsem. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dhuza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sporty siłowe, bieganie, rower, trening funkcjonalny
  • Wzrost [cm]:195
  • Wyciskanie [kg]:90
  • Waga [kg]:95

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne uczucie - denerwujący problem

Z tricepsem miałem identyczne odczucia, tak jak napisali przedmówcy, ćwiczyć, nie przejmować się, zawsze można prawą ręką lekko pomóc (lekko!). Lewa i prawa stroną nie są symetryczne jeśli chodzi o siłę. Też nigdy nie spotkałem się z zakładaniem mniejszego ciężaru na lewą rękę, w końcu skoro jest naturalnie taka dysproporcja to dążymy do stanu bliższego symetrii siłowej lewej i prawej strony.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024