Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening: Siłownia+kalistenika.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Hiruji
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening: Siłownia+kalistenika.

- Wiek - 19 lat we wrześniu

- Wzrost - 180

- Waga - +/- 76,5

- Waga planowana - ciężko powiedzieć. Chciałbym bardziej stracić tkanke tłuszczową.
- Staż treningowy - 2 lata siłownia + po roku zacząłem mieszać siłownię z kalisteniką.

- Ile robisz treningów w ciągu tygodnia? - zależy od tego jak się zregeneruje. 3-5 treningi ale zwykle 5 jestem w stanie zrobić pn-pt.

- Rodzaj Twoich treningów - Może lepiej rozpiszę swój plan:

               -poniedziałek (plecy-podciąganie W5, powolne opuszczanie, podciąganie z ciężarem, pod koniec treningu dragon flag, trochę ćwiczeń na brzuch po 2 na górę, dół i skosy taki jakby set łącznie 6 cwiczeń po 12 powtórzeń bez przerwy[set x3], ćwiczenie pod zwis na jednej ręce do l-hang)

               -wtorek (klatka - wyciskanie sztangi na płasko 12-10-8 (zwiększam ciężar o 5kg i 2,5 co serie-robie tak przy każdym ćwiczeniu), wyciskanie sztangielek na ławce dodatniej, rozpiętki, wyciskanie sztangi na ławce ujemnej, rozpiętki w bramie, 3x max pompek i parę ćwiczeń na triceps-wyciskanie francuskie leżąc i prostowanie przedramion na wyciągu).

               -środa (figury-ćwiczenia pod l-sit, front lever, back lever, muscle up 5x5, brzuch i ćwiczenia pod zwis na jednej ręce do l-hang)

               -czwartek (W5 dipy, 5x5 dipy z ciężarem, pompki na paraletkach 5x10, pompki archery 5x5(do każdej ręki po 5), bar dipy piramidka, zwis na drążku 3x po minucie)

               -piątek (podciąganie 3x8: nachwyt[szerokość barków], podchwyt[wąsko], nachwyt[szeroko], pompki 3x15: diamenty, klasyczne, rosyjskie, superman 3x1 min, hollow body 5x30s)

               -Sobota WOLNE

               -Niedziela WOLNE

- Intensywność Twoich treningów - wszystko rozpisane wyżej, czasami robię sobie przerwy jednodniowe między ćwiczeniami i powtarzam sekwencję cały czas nie patrząc na dni.

- Czy zazwyczaj szybko chudniesz czy masz tendencję do tycia? Powiedzmy, że stoję w miejscu(obecnie) ale do pewnego czasu fajnie traciłem tkanke tłuszczową ale waga rosła.

- Co uważasz za najtrudniejsze w stosowaniu dobrego odżywiania? - słodycze, napoje gazowane(ale to rzadziej) i regularne 5 posiłków dziennie

- Czy stosujesz suplementy i jeśli tak to jakie oraz od jak dawna(czy systematycznie?) białko (1 miarka/300ml wody, raz dziennie przed treningiem). Mam jeszcze kreatyne i przedtreningówkę, których obecnie nie używam (ostatnio brałem 4-5 miesięcy temu.

- Kontuzje/Urazy - 2 razy skręcony staw skokwy w prawej nodze 3-4 lata temu i 1,5 miesiąca temu (jest to powód, dlaczego nie uwzględniłem w swoim treningu dnia nóg, gdyż odczuwam ból podczas wykonywania ćwiczeń na nogi i biegania). Oraz "przeciążone przedramiona" co skutkowało dłuższą przerwą, gdyż nie byłem w stanie ćwiczyć z powodu bólu.

 

Chciałbym prosić o doradzenie co zmienić swoim planie treningowym, co dodać co usunąć abym miał mądry plan, przy którym nie będę miewać kontuzji i szybko przyjdą efekty. Głównym moim celem jest zrobienie human flagi, hs, planche, fl i bl (front i back lever)


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening: Siłownia+kalistenika.

WItam na forum :)
Dopiero przy piątkowym treningu zobaczyłem coś podobne do planu.

W ogóle straszny chaos. Widzę przewija się temat 5x5. Jest to trening na siłę i nie wolno nam go zmieniać, kombinować...taki trening bazujemy na podstawowych ćwiczeniach podciagania, dipy, pompki i wszystko wykonujemy na jednej sesji treningowej. 

Trzeba dodać więcej na bazę w treningach SW ! w tedy i figury pójdą. Tak samo dodaj sylwetki gimnastyczne. 

Pozdrawiam 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024