Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

pankamil
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6
  • Wzrost [cm]:189
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Prośba o porady od bardziej doświadczonych, na czym teraz się skupiać w robieniu masy mięsniowej.

Cześć, zbytnio nie wiedziałem jak nazwać konkretnie i krótko temat, ale tutaj wszystko objaśnie. Jestem nowy na tym forum, na siłowni ćwiczę od września ub. roku. Czyli już 6 miesięcy z przerwami. Mam 17 lat, obecna waga to 83 kilogramy, wzrost 189 cm. Pierwotnie, celem uczęszczania na ''pompę'' była redukcja wagi. Ważyłem sporo za dużo w tym wieku, w dodatku jestem endomorfikiem więc wyglądałem okropnie. Wziąłem się jakoś za siebie, wiadomo dużo przeglądania internetu i szukania cennych wskazówek, sto razy więcej ruchu i siłownia , i z 97 kilogramów (coś takiego ważyłem w sierpniu) schudłem na 83 kilogramy. Widać ubytek tych 14 kilogramów gołym okiem, nareszcie czuje się normalnie w swoim ciele. Praktycznie od dziecka byłem grubiutki, a teraz każdy znajomy czy z rodziny widzi różnice. Teraz, przy wadze 83 kilogramy i 189 cm wzrostu, chciałbym wyrzeźbić jakoś swoje ciało. Niby waga jest dobra, ale jednak boczki troche są, szczególnie to widać gdy siedzę przed komputerem, brzuch wydaje się taki rozlany (choć może nie wygląda to tak tragicznie jak to opisuje). Niby zacząłem robić te ćwiczenia siłowe, z podziałem na poszczególne partie ciała (pon,sroda,piatek,sobota cardio jak mi się chce pójść), ale chciałbym uzyskać opinię i porady od kogoś doświadczonego. Poniżej prezentuje PPM:

Spoiler

 

Nie mam skomponowanej jakiejś diety, jem to co lubię, Z UMIAREM. Od trzech miesięcy moja waga stoi w miejscu, ciągle 83 kg. Nawet przez święta nic nie przytyłem a ciągle jadłem tłuste potrawy, labe sobie zrobiłem. Zaskoczyło mnie to :o. Może jakaś suplementacja kreatyną, co o tym sądzicie?

Treningi do tej pory wyglądały coś w stylu: po 4-5 serii na maszynach 12 powótrzeń na partie ciała a na koniec treningu interwały, redukcja się udała, ale teraz zaczynam powaznie myśleć o masie mięśniowej. :D

Zdjęcie jak obecnie wyglądam jeżeli ma coś pomóc: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownik pankamil edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o porady od bardziej doświadczonych, na czym teraz się skupiać w robieniu masy mięsniowej.

Witam na forum.

Na tym etapie żadnej kreatyny. 
Od razu co mi się rzuciło w oczy "4 serii po 12 powt na maszynach".
Nie jesteś pro żeby trenować na maszynach. Więc opieraj swoje treningi 

tylko i wyłącznie na ćwiczeniach wielostawowych. Szczerze zszedł bym jeszcze parę kilogramów

tak do 80 kg. Ustaw swoją kaloryczność na równe 3 000 kcal. 
I tego trzymaj się. Musisz po prostu nabrać mięsa i  w tedy będzie dobrze. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o porady od bardziej doświadczonych, na czym teraz się skupiać w robieniu masy mięsniowej.
To że się NIE tyje od tłuszczu Nie powinno Cie dziwić bo to juz dawno obalony mit..
Szybciej przytyjesz od Cukru i węglowodanów..
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o porady od bardziej doświadczonych, na czym teraz się skupiać w robieniu masy mięsniowej.

właśnie w nawiązaniu do tego co napisał Haroldek. 

Być może tłuszczowo-białkowa dieta była by dla Ciebie. 
Ja również mam tak, że jem kabanosy, sery a chudnę hehe
Wystarczy dodać węgli i już woda podchodzi, sylwetka zamdlona. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024