Skocz do zawartości


Zdjęcie

XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009

Wyborowa wrzuć dla porównania jakąś dobrą w Twojej opinii walkę.
Ktoś kto całe zycie w kumite używał rąk, low kick i hiza nie zrozumie jak inaczej może ta walka wyglądać na dobrym poziomie.
Pamiętam jak na MP IKO 1 wygrywał ten, kto miał lepszą kondycję i twardsze uda. Wyjątkiem byli Sawicki i Sypień.
Po doświadczeniach z shinkyokushin wiem, że walka może wyglądać inaczej.
Całe życie walczyłem jak taran, który idzie do przodu zbiera wszystko co popadnie usmiechając się psychopatycznie. Na szczęscie ten etap jest już za mną. Żałuję, że tak późno, zbyt późno abym mół to wykorzystać na tatami podczas rywalizacji sportowej. Szkoda. W shinkyokushin praca nóg to podstawa, dobra technika też. Gdybyście widzieli na jakim poziomie litewscy zawodnicy robia kata, kihon, ido geiko. Dla mnie to był szok, że zawodnika ma czas i ochotę na inne elementy niż praca na worku, tarczach i kumite. Jak w parze z siłą, wydolnością, twardością idą technika i dobra praca nóg - wtedy miło popatrzeć na taką walkę.
My w polskim shinkyokushin dopiero się tego uczymy. Efekty już są. Nasz Maciek Matusewicz po wygraniu 4 walk przed czasem i stoczeniu wyrównanej walki z Dariusem Gadauskasem stał się największą sensacją ME Shinkyokushinkai. Dlatego należy się uczyć od lepszych i duuuużo pracować. Pozdrawiam


nie bede nikogo do niczego przekonywal. wiedza kosztuje i nie jest czyms co mozna przekazac, tylko czyms co sie zdobywa. ci co walki z filmikow uwazaja za cos co jest godne uwagi musza z tym zyc. nie neguje ze trzeba byc twardym, ale trzeba byc tez fachowcem, wszechstronnym specjalista, widziec inne mozliwosci. Sawicki byl naprawde wszechstronny. walczylem z nim trzykrotnie ale ani razu nie wygralem. dwa razy w plecy przez deski, a raz mnie chlop pozamial.
nie jestem zwolennikiem opinii, zeby duuuzo pracowac. trzeba trenowac efektywnie. nie za duzo, nie za malo. duzo to trzeba studiowac i wprowadzac w trening elementy, ktore robia cie wszechstronnym. Kata w shin??
na pewno bardziej sie do nich prywiazje wieksza uwage niz np. w Kan, ze wzgledu na fachowcow takich jak Fitkin czy Collins, ale na kata, ktore cwiczy sie w IFK to nie ma zadnego przelozenia. mowiac inaczej - to jedyny zaawansowany przekaz kata kyokushin. zeby miec jakies pojecie o kata trzeba miec sensownego nauczyciela i na dodatek wszystko usystematyzowane. sa dwaj, trzej ludzie ktoryz o tym maja glebokie pojecie - Tadashi Nakamura, Steve Arneil i Shigeru Oyama. z calym szacunkiem i kilkoma wyjatkami - reszta sie tylko bezmyslnie tlucze.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009
Nie wiem z jakim shinkyokushinkai, poza Hong Kongiem, miałeś kontakt Wyborowa. Ja byłem bardzo zdziwiony jak wielką wagę w mojej organizacji przywiązuje sie do kata. W IKO1 był to tylko wymóg egzaminacyjny, tutaj kata są czymś więcej.
Poznałem kilka osób z IFK, w tym Joasię Kraśnicką i mam wielki szacunek do ich karate. Szanuję też Shihan Arneila ale nie sądzę, żeby Shihan Collins czy Fitkin w czymś mu ustepowali jesli chodzi o przekaz kata. Obaj są pedantami, o czym wielu moich najomych z shinkyokushin się przekonało podczas egzaminów, zawodów w kata itp.
Mój Sensei na ME wykonał seienchin w wersji Matsui i mało go z tatami nie wywalili.
:D
Mam nadzieje, że mnie za to nie ubije... :wink:
Pozdrawiam.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009

Nie wiem z jakim shinkyokushinkai, poza Hong Kongiem, miałeś kontakt Wyborowa. Ja byłem bardzo zdziwiony jak wielką wagę w mojej organizacji przywiązuje sie do kata. W IKO1 był to tylko wymóg egzaminacyjny, tutaj kata są czymś więcej.
Poznałem kilka osób z IFK, w tym Joasię Kraśnicką i mam wielki szacunek do ich karate. Szanuję też Shihan Arneila ale nie sądzę, żeby Shihan Collins czy Fitkin w czymś mu ustepowali jesli chodzi o przekaz kata. Obaj są pedantami, o czym wielu moich najomych z shinkyokushin się przekonało podczas egzaminów, zawodów w kata itp.
Mój Sensei na ME wykonał seienchin w wersji Matsui i mało go z tatami nie wywalili.
:D
Mam nadzieje, że mnie za to nie ubije... :wink:
Pozdrawiam.


poza HKG oczywiscie Szwajcaria, tak jak powiesdzialem, nie mozna tego porownywac. Matsui reprezentuje mniej wiecej taki poziom w kata jak ja w hokeju, czyli amatorski. Collins i Fitkin, niestety dzialaja w japonskiej mgle i nie da sie tego porownac z IFK. nikt mi nie wmowi ze Midori jest ekspertem kata, widziale i mam zdanie. ale tak to jest jak sie tlucze w worek cale zycie. kata wymagaja dyscypliny,
a nie fajerwerkow.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009

Szanuję też Shihan Arneila ale nie sądzę, żeby Shihan Collins czy Fitkin w czymś mu ustepowali jesli chodzi o przekaz kata. Obaj są pedantami, o czym wielu moich najomych z shinkyokushin się przekonało podczas egzaminów, zawodów w kata itp.
Mój Sensei na ME wykonał seienchin w wersji Matsui i mało go z tatami nie wywalili.
:D
Mam nadzieje, że mnie za to nie ubije... :wink:
Pozdrawiam.


no i jeszcze pytanie. Skad sa shihan Fittkin i Collins i u kogo wczesniej uczyli sie kata? To da odpowiedz dlaczego przywiazuja do kata duza wage.
Rozmawialem z shihan Collinsem wiele lat temu, w 1993 roku, kiedy byl w Polsce. Jego zdanie na temat kata jest jednym z motto w mojej ksiazce.

kolejne pytanie, na marginesie dyskusji - co cwiczyl Oyama podczas treningu w gorach? i ile razy dziennie je wykonywal?
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009
W tych warunkach walkę to raczej trudno by mu było praktykować :-) .Czy trenował tam same kata? :lol:
Tak z ciekawości obejrzałem sobie na youtubie kilka walk ludzi z IFK i wiesz co Wyborowa również w tej federacji można obejrzeć takie które wcale poziomem nie ustępują tym o których toczy się tu dyskusja(czytaj niskim)
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009
W tych warunkach walkę to raczej trudno by mu było praktykować :-) .Czy trenował tam same kata? :lol:
Tak z ciekawości obejrzałem sobie na youtubie kilka walk ludzi z IFK i wiesz co Wyborowa również w tej federacji można obejrzeć takie które wcale poziomem nie ustępują tym o których toczy się tu dyskusja(czytaj niskim)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009

W tych warunkach walkę to raczej trudno by mu było praktykować :-) .Czy trenował tam same kata? :lol:
Tak z ciekawości obejrzałem sobie na youtubie kilka walk ludzi z IFK i wiesz co Wyborowa również w tej federacji można obejrzeć takie które wcale poziomem nie ustępują tym o których toczy się tu dyskusja(czytaj niskim)


coz, nikt nie ma monopolu na kaszane. :)
ona jest udzialem wszystkich.
  • 0

budo_kkpzk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009

W tych warunkach walkę to raczej trudno by mu było praktykować :-) .Czy trenował tam same kata? :lol:
Tak z ciekawości obejrzałem sobie na youtubie kilka walk ludzi z IFK i wiesz co Wyborowa również w tej federacji można obejrzeć takie które wcale poziomem nie ustępują tym o których toczy się tu dyskusja(czytaj niskim)

popieram styl to ludzie ,a nie umiejętności
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009

W tych warunkach walkę to raczej trudno by mu było praktykować :-) .Czy trenował tam same kata? :lol:
Tak z ciekawości obejrzałem sobie na youtubie kilka walk ludzi z IFK i wiesz co Wyborowa również w tej federacji można obejrzeć takie które wcale poziomem nie ustępują tym o których toczy się tu dyskusja(czytaj niskim)

popieram styl to ludzie ,a nie umiejętności


styl to ludzie, ktorzy maja cos do powiedzenia.
  • 0

budo_kkpzk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009

W tych warunkach walkę to raczej trudno by mu było praktykować :-) .Czy trenował tam same kata? :lol:
Tak z ciekawości obejrzałem sobie na youtubie kilka walk ludzi z IFK i wiesz co Wyborowa również w tej federacji można obejrzeć takie które wcale poziomem nie ustępują tym o których toczy się tu dyskusja(czytaj niskim)

popieram styl to ludzie ,a nie umiejętności


styl to ludzie, ktorzy maja cos do powiedzenia.

a komuś zabronilił ktoś .........
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: XXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SIERADZ 2009

a komuś zabronilił ktoś .........



zabronilil jest od brony czy od zabraniac?

da sie troche jasniej i dokladniej?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024