Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna - Jabłczan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

FounD
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kreatyna - Jabłczan

Cześć, chciałbym się spytać czy warto brać kreatyne jabłczan. Mam 17 lat 186 cm wzrostu i waże 75 kg. Chcialbym wyrobić trochę mięśni. Z siłownią miałem już styczność. Ćwiczyłem na niej 1-2 miesiące. Potem przestałem. Lekkie rezultaty były ale to jeszcze nie to. Kumpel rok starszy odemnię bierze kreatyne i naprawdę jest fajnie umięśniony. Nie jakiś nie wiadomo jak ale fajnie to wygląda i dlatego ja chciałem zacząć brać coś takiego. Jakie jest dawkowanie takiego jabłczanu ? Kiedy się go bierze ? 1 kapsułka to ile g/mg ? Siłownię mam u kumpa i jeżdżę do niego i razem ćwiczymy. Z kasą to nie ma problemu. 

 

Taki był by ok ? Wolałbym coś w kapsułkach niż w proszku. Ile trzeba pic litrów wody, żeby się nie odwonić ? Czy to koniecznie musi byc woda czy może być oranżada ? 

 

I ostatnie pytanie. Ile miesięcy się to stosuje ? Jaka potem jest przerwa ? Ile g na dzień powinienem zażyć tego ? 

 

Na ile takie opakowanie jak podałem (jest tam 400 kapsułek) mi starczy ?

 

Proszę o profesjonalna pomoc 

 

Pozdrawiam.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna - Jabłczan

Przy Twoim stażu treningowym oraz wieku nie widzę sensu stosowania kreatyny bo bez problemu osiągniesz dobre rezultaty, bazując wyłącznie na diecie oraz treningu. Z suplementów zakup dobre witaminy oraz kwasy omega, a na krete poczekaj jeszcze kilka miesięcy :) Jeżeli masz możliwości to zakup ten suplement już teraz aby mieć to potem z głowy :). Jeżeli inwestujesz w kapsy to pamiętaj, że czas wchłaniania jest trochę dłuższy niż prochu. Popijaj najlepiej wodą lub sokiem winogronowym

 

Porcja dobowa to 1g/10kg masy ciała. Kreatyne można stosować cyklicznie lub całorocznie. Osobiście gdy wjeżdżam na cykl kreatynowy nie robię przerw pomiędzy puchami tylko ładuję ją do końca trwania masy :).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


FounD
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna - Jabłczan

Czyli na prawdę nie ma sensu tego brać ? Chciałbym, żeby było widać trochę te mięśnie. Jak witaminy i kwasy to mógłbyś podesłać jakiś link do nich ? 

 

I czekam na więcej odpowiedzi jeśli można :)

 

Ogólnie też ja jestem bardzo wybredny i nie lubie np. mleka ryżu itd ... :D Więc nie wiem czy zaspokoje swoje zapotrzebowanie na białko. Warto je brać ? jak tak to proszę o jakiś link i nazwę. 

 

Czy jeśli już bym NAWET ZACZĄŁ brać tą krete to były by jakieś skutki uboczne ? Np. Nie rozwinęły by mi się mięśnie jak trzeba ? Bo to, że moje ciało się jeszcze rozwija to jest możliwe. 

 

PS. Mam też trochę brzucha nie dużego ale mam i jeśli bym ćwiczył z kretą brzuch to by mnie nie zalało jakoś albo nie powiększył by się ?


Użytkownik FounD edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

FounD
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna - Jabłczan

Tak teraz zacząłem myśleć i przemyślałem to. Na sam początek będę brał to co ty mówisz czyli witaminy + kwasy. Podaj mi linka do jakichś dobrych ale nie za drogich. Ewentualnie jak pisałem jakieś białko dobre możecie podać. Kreatynę zacznę brać gdzieś po 3-5 miesiacach ćwiczenia aby z tymi witaminami itd. Z resztą moje ciało sie jeszcze rozwija mam dopiero prawie 17 lat więc... Wcześniej ćwiczyłem u kumpla na sucho z zwiększaniem ciężaru w każdej serii i też rezultaty były całkiem zważając na czas jaki ćwiczyłem ( z miesiac albo półtora). Objętość ręki się może jakoś nie zwiększyła ale mięśnie zrobiły się twarde a nie jak wcześniej jak galareta :D

 

Swoją stroną wiecie może dlaczego podczas napinania mięśni ( czasem nie zawsze rzadko się to zdarza ale czasem się pojawia) mam skurcz wtedy musze szybko odgiąć rękę i jest ok. Mało magnezu czy co ? 


Użytkownik FounD edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna - Jabłczan

Patrząc na to co piszesz odnośnie domniemanych skutków ubocznych, stwierdzam że nie masz nawet pojęcia o kreatynie. Naprawdę chciałeś kupować suplement o którym w ogóle nic nie wiesz bądź co może dokładnie powodować? Przecież to związek endogenny, który nie prowadzi do jakichkolwiek negatywnych efektów. Radzę dobrze przestudiować teorię zanim porwiesz się na jakąkolwiek suplementację ;)

 

Co do drugiego pytania, przyczyn może być wiele. Być może to efekty przetrenowania albo niedoborów wspomnianego magnezu (ale też cynku, potasu bądź wapnia). Z drugiej strony, jeżeli trzymasz miskę i nie szczędzisz warzyw nie powinny pojawić się niedobory.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


FounD
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna - Jabłczan
Tak mało co wiem o suplach dlatego przyszedłem tu do wa prosić o rade. Jakbym tu nie przyszedł to zapewne bym kupił kretke i bym już ją zażywał. Alle z tego co pisałeś nie warto mi jej na razie brać i lepiej żebym brał jakieś witaminy + kwasy. Dlatego JESZCZE RAZ proszę cie o podanie linku do nich. Jakie będą najlepsze.

A co do jedzenia to ja właśnie taki wybredny jestem. Mleka nie lubie ryb tez nie warzywa rzadko jem częściej owoce. Ale czas to zmienić przynajmniej jeść dużo warzyw i owoców bo mleka ani ryb nie tknę bo aż mi się nie dobrze robi. Dlatego tezż myślałem o białku w proszku. A takie kakao np. Bardzo lubie. Budyń też. Takie rzeczy gdzie nie czuć zapachu ani smaku mleka. Proszę o wyrozumiałość . Plan treningowy mam wiec nie ćwiczę jak upośledzony i nie macham hantlami na prawo i lewo.

Wiec jeszcze raz proszę o pomoc w doborze tego co napisałem wyżej i przedstawienia swojego zdania
  • 0

Arek1987
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 6
23
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pilka nozna
  • Staż [miesiące]:od 2007r
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :40
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna - Jabłczan
Przynajmniej ja i jak wielu znajomych jablczan slaby na mase ja biore juz tylko mono aktualnie Universal Monohydrate
5g rano lub przed treningiem i 5g po treningu
Dni nie treningowe: 5g rano albo po obiedzie.
Do tego tylko po treningu carbo. Popijam nim kreatyne. Ale jak kto woli jak na Ciebie bedzie dzialal jablczan wez jablczan i sam sie przekonasz:)

Witaminy np
Hi-Tec A-z Vitamin
Olimp Vita-Min Plus
Lub MOCNIEJSZE Olimp Multiple Sport

Olimp na pewno kupisz w aptece a do tego mozesz brac tez chela magnez. Mi pomagaja na skurcze miesni czy powieki oka.. pewnego dnia wypilem za duzo herbat i chyba wyplukalo mi witaminy a juz jest ok 250mg magnezu starczylo...

Zamiast bialka kup gainera (1-2x na dzien) mieszajac z wodą.
Optimum Pro Gainer
Trec Mass XXL
Mutant Mass

Użytkownik Arek1987 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna - Jabłczan

Kwasy omega jak i witaminy najlepiej z olimpu. To sprawdzony wybór i suplementuje właśnie te od dłuższego czasu. cena co do jakości jest rewelacyjna.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


DanielMrowiec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna - Jabłczan

Ja bym po prostu skupił się na coraz większe zamianie "śmieciowych produktów" na produkty najnmniej przetworzone, poznawaniu samego siebie i wprowadzają stopniowo coraz większej aktywności fizycznej. To są podstawy i od tego się zaczyna.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna - Jabłczan

Oczywiście Danielu, ale z biegiem czasu dochodzi do momentu kiedy nasz organizm nie tyle co wymaga lecz potrzebuje dodatkowego wsparcia. W tym celu właśnie powstały suplementy diety, aby pomagać organizmowi walczyć z zastojami.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024