Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak efektów ćwiczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

eref10
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Brak efektów ćwiczeń

Witam 

Cwicze juz od początku roku ale efektów brak. 
Na pocątku (przez jakies 4 miesiące) cwiczylem 3 razy w tygodniu i zawsze moje cwiczenia wyglądały następijąca: 
- pompki 
- pompki odwrotne na krawędzi stolu (triceps) 
- przysiady 
- podciągnięcia na krawędzi stołu 
- brzuszki. 
Wszystkiego robiłem zazwyczaj po 5 serii, ilość powtórzeń była sukcesywnie zwiększana. Przerwy międzi powtórzeniami trwały 1 minutę (jak nie dawałem rady to zwiększałem przerwę do 1,5 minuty). 
Aktualnie ćwiczę 2 razy w tygodniu (czasami 3). 
W poniedziałek cwicze klatkę (rozpinki, podciąganie i pompki) oraz triceps (3 cwiczenia) i brzuszki. W środę czwicze nogi (przysiady, wykroki i martwy ciąg) i bicepc (też 3 cwiczenia). Cwicze w zasadzie bez przerw (tylko na zapisanie wyników i ewentualne uzupełnienie płynów). Wygląda to mniej więcej tak: 
Cwiczenie na klatkę, cwiczenie na triceps, cwiczenie na klatkę, cwiczenie na tricepc, itd. Jeżeli chodzi o dietę to staram się jeść dużo węglowodanów i białka (otręby owsiane na mleku, jajecznica, kurczak z ryżem, schabowy z ziemniakami, pieczywo pełnoziarniste, owoce i warzywa...) 
Oczywiście jak widać cwicze w domu. 
Mam 186 cm wzrostu i 67 kg wagi (33 lata). 
Chciałbym wiedzieć czy może w moim sposobie cwiczenia jest cos nie tak. Może powinienem cwiczyć z określonymi przerwami i nie na przemian (klatka-triceps i nogi-biceps) tylko najpierw tylko klatka, pozniej tylko triceps... 
Jak byłem mlodszy też próbowałem cwiczyc ale efekt był taki sam. 
Z góry dziekuje za pomoc. 
Pozdrawiam


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak efektów ćwiczeń

No trening nie najlepszy, tak czy inaczej stawiałbym że główny problem leży w diecie.
Co do treningu prosto i skutecznie: http://forum-kultury...yli-jak-zacząć/


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak efektów ćwiczeń

Witam na forum. 

 

Według mnie trening słaby. 

 

Mam rozumieć, że stawiałeś na trening z ciężarem własnego ciała ? 

 

Zaczynaj zawsze od podciągań, najpierw wykonaj na klasycznym drążku ile dasz rady, mogą to być 

 

klasyczne podciągnięcia lub tzn negatywy, wyskakujesz i schodzisz w dół jak najwolniej. następnie przejdź 

 

to podciągnięć na krawędzi (dobijasz). następnie pompki na poręczy. I dopiero wtedy przechodzisz na 

 

klasyczne pompki (masz 3 podstawowe rozstawy rąk diamond push ups/ szerokość barków/ szerokie), 

 

jeżeli nie możesz wykonać klasycznej pompki wykonuj z kolan, pompki w podporze tyłem możesz

 

zostawić. Na koniec dodaj izometrię, obstawiam, że na drążku już nie dasz radę, więc możesz robić na

 

krawędzi stołu, podciągasz się i trzymasz w tej pozycji maksymalną ilość czasu (nie schodzisz w dół).

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

buzdygan
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak efektów ćwiczeń
Moze nie jestem specjalista ale powiem ci tak jak mi kazdy trener mowil - rob trening tak zebys nie mogl uniesc reki. Patrzac na twoj plan moge smialo powoedziec, ze jest to bardziej dla rozruszania miesni. Polecam wykonywanie cwiczen wolniej, wiecej, jak sie da to obciazyc i miesnie zaczna ci sie zaokraglac i utwardzac. Mi pomoglo, pozdrawiam. A i jak jesz jajecznice czesto to nie za bardzo polecam jako skladnik diety, cholesterol to jej skutek uboczny, bo tluszcz z patelni sie z nia miesza, a z tego co patrzylem po internecie same jajko nie jest tluste, wiec omijac tluszcz. I chcialbym Cie zachecic do uprawiania street workoutu. Poczytaj sobie o tym w internecie, a efekty przyjda po miesiacu ciezkiej pracy.
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak efektów ćwiczeń

Dobrze sprawdza się Cooking spray jako zamiennik oleju. 

 

Sam stosuje. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak efektów ćwiczeń

Moze nie jestem specjalista ale powiem ci tak jak mi kazdy trener mowil - rob trening tak zebys nie mogl uniesc reki. Patrzac na twoj plan moge smialo powoedziec, ze jest to bardziej dla rozruszania miesni. Polecam wykonywanie cwiczen wolniej, wiecej, jak sie da to obciazyc i miesnie zaczna ci sie zaokraglac i utwardzac. Mi pomoglo, pozdrawiam. A i jak jesz jajecznice czesto to nie za bardzo polecam jako skladnik diety, cholesterol to jej skutek uboczny, bo tluszcz z patelni sie z nia miesza, a z tego co patrzylem po internecie same jajko nie jest tluste, wiec omijac tluszcz. I chcialbym Cie zachecic do uprawiania street workoutu. Poczytaj sobie o tym w internecie, a efekty przyjda po miesiacu ciezkiej pracy.

Tłuszcz nie jest zły. Ba jest on niezbędny do poprawnego funkcjonowania organizmu, nawet na dietach wysokowęglowodanowych ;)


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak efektów ćwiczeń
Cholesterol, z diety niema nic wpływu, na poziom cholesterolu we, krwi!
kolejny, żywieniowy bełkot, który wszyscy. powtarzają a nikt nie zastanowi się czy to prawda,..
człowiek, jest organizmem Tluszczowo, białkowym...
Każda, ludzka komórka, do prawidłowego, funkcionowania, potrzebuje, tłuszczu..
wszystkie ludzkie organy, po za Woda, składają się z tłuszczu.
i białek..
  • 0

buzdygan
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak efektów ćwiczeń
Ahhh, czyli moja mama sie mylila odradzajac mi jajecznice na ktorej widok mi zawsze slinka cieknie.
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak efektów ćwiczeń
To, cukier jest głównym winowajca, podwyszonego, holesterolu we krwi, jedząc tlusta jajecznice, i zagryzajac białym, pieczywem, oczywiście, poziom, holesterolu się podniesie, ale nie jest to wina. Tluszczu lecz cukru, zawartego w białym, pieczywie, i pewnego aminokwasu
(,, Homocysteiny) to Homocysteina, uszkadza naczynia krwionośne, nie holesterol... !!
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak efektów ćwiczeń

Super Haroldek, że o tym piszesz. 

 

Tak samo ja uważam, że nie ziemniaki tłuczą tylko masło i panierka na mięsie, które jest 

 

spożywane razem z ziemniakami. 

 

Ja w dużym stopniu zamieniłem pieczywo na wafle ryżowe i powiem samopoczucie super. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024