Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosba o pomoc, masa czy rzezba, plan treningowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

jarekhell1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prosba o pomoc, masa czy rzezba, plan treningowy

Witam, chcialbym was prosic o pomoc bo waham sie czy budowac mase czy zaczac spalac tkanke tluszczowa. 

Od poczatku, mam 23 lata, waga 64kg, wzrost 175cm. Odrazu mowie, nie zamierzam byc "napakowanym koksem", moim celem jest sylwetka jak ta: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]czyli szczupla wysportowana.

 

Cos o moim stazu: w sumie bedzie okolo 1,5 roku. Rok z kawalkiem zabawa w kalistenike z ksiazki skazany na trening, potem kupilem hantle 2x15kg i jakies 4 miesiace cwicze na nich, cwicze tylko i wylacznie w domu.

 

Ostatnie 3 miesiace budowalem mase, zawsze wazylem w granicach 61kg, teraz 64. Diete mam opracowana wlasna, nie sa to wyliczone kalorie co do jednej i super scile trzymanie sie tego, bardziej nastawienie na zdrowe odzywianie i nadwyzke kaloryczna.

 

Co do cwiczen: cwiczylem 6x w tygodniu, glownie plan ukladalem wg filmikow z yt uzytkownika szelin5000. Kazda partie miesniowa 2x w tygodniu cwiczylem, troche wiecej nacisk kladlem na klatke bo zawsze uwazalem ja za slaba. Wygladalo to mniej wiecej tak: pn 3 cw po 3 serie na klatke, wt 2 cw 3 serie na biceps i tyle samo na triceps, sr 2 cw 3 serie na plecy i to samo barki. Nog nie cwiczylem, poniewaz gralem 11 lat w pilke i uwazam ze sa na zadowalajacym poziomie w zestawieniu z sylwetka ktora chce osiagnac.

 

Zmierzylem swoje bf wg kalkulatora, ale wiadomo ze co kalkulator to inaczej liczy... ze strony pella.pl wyliczylem 16,2%, ale nie wiem na ile to wiarygodne. Moj obwod pasa wynosi 83cm mierzac na wysokosci pepka, jezeli ktos umnie to dokladnie policzyc to prosze o pomoc smile.png

 

Doszedlem w koncu do punktu rozmyslan, czy budowac dalej mase, a jesli tak to do ilu, dazac do sylwetki z poczatku posta ? Jesli nie, to czy spalac tkane tluszczowa zeby odslonic brzuch i reszte miesni, tracac przy tym jak najmniej wagi ?

 

Wrzucam tez swoje zdjecia, swiatlo troche kiepskie ale mysle ze powinno wystarczyc. 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Bardzo prosze o pomoc i podpowiedz co robic, i jaka droga najlepiej obrac w moim przypadku aby osiagnac moj cel. Chcialbym dojsc do zblizonych efektow do przyszlych wakacji.

 

Jeszcze w kwestii czasu treningowego, moge poswiecic godzinke dziennie 5 dni w tygodniu, najlepiej pn,wt,cz,pt,sb, choc najbardziej optymalne byly by 4 dni tygodnia. 

 

Pozdrawiam i dziekuje ! 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosba o pomoc, masa czy rzezba, plan treningowy

WItam na forum :)

 

Ciesze się, że realnie oceniasz czas jaki będziesz potrzebował aby osiągnąć cel. Często forumowicze chcą 

 

takich efektów w parę miesięcy. 

 

Powiem tak, możesz śmiało zostawić lekką nadwyżkę kaloryczną no i na treningach większe ciężary. 

 

Jak długo trenowałeś SPLIT i czy przynosił efekty ? 

 

Bo ja bym tu prędzej widział FBW z naciskiem na klatkę. Poprzednio popełniłeś mały błąd, mianowicie na 

 

dużą partię - plecy - miałeś tyle samo serii i ćwiczeń co na biceps - małą partię. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024