Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z biegiem na dłuższy dystans


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

ArturPe
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem z biegiem na dłuższy dystans
Chodzi o to że chce spalać tkankę tłuszczową przy bieganiu (nie tylko ale z tym mam problem) i tłuszcz spala się dopiero po ok 30 min biegania..Wczesniej spala się glikogen..Biegam na wałach 1500m
i przebiegam je w 7 min takim truchtem ale na dalesze biegi nie mam siły..Organizm odmawia posłuszeństwa,łapie kolka itp więc boję się że takie moje krótkie bieganie wcale nie wpływa na poprawę mojej sylwetki..Gdy biegałem u znajomego na orbitreku to przy 30 min biegania było spoko więc opcja biegania na orbitreku jest dobra ale na taki sprzęt nie mogę sobie pozwolić z powodów finansowych a trudno żebym przychodził jak nie co dziennie to 4x w tyg do kumpla na trening :/

Czy takim krótkim bieganiem coś osiągnę?
W grę nie wchodzi wolniejsze tempo bo biegam wolnym truchtem raczej..
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z biegiem na dłuższy dystans
Przed bieganiem polecam zrobić konkretna rozgrzewkę i nie chodzi tylko o same nogi a o całe ciało - postaraj się rozgrzać każdy mięsień, niech Ci rozgrzewka zajmie nawet i 15-20 min. Organizm się musi przyzwyczaić do biegania, to że narazie masz słabą formę jest normalne z czasem będziesz miał lepszą ;) Jeszcze jedna uwaga, najpierw organizm spala tłuszcz z wewnętrznych narządów to dlatego może nie widzisz efektów, staraj się biegać na coraz dłuższe dystanse (ogólnie biegać coraz dłużej), biegaj trochę szybciej niż truchtem z tego co wiem to tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać po około 20min. biegania a więc jak biegasz 30min. to trochę za mało, ale tak jak pisze staraj się biegać coraz dłużej aż dojdziesz nawet do 1 godziny. Powodzenia i Wytrwałości Życzę :angry:

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


ArturPe
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z biegiem na dłuższy dystans
A lepiej by wyszło na to jak bym skupił się na stepperze (bo mogę ćwiczyć o wiele dłużej i bardziej się poce) a bieganie w plenerze jako dodatek?
  • 0

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z biegiem na dłuższy dystans
Bieganie jest chyba nr. 1 jeśli chodzi o aeroby, bo przy bieganiu pracuje praktycznie całe ciało... No ale spróbuj na steperze, też nie jest taki zły, jako dodatki to możesz dodać basen i saunę :angry:

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


-US-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Pomógł: 0
20
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:173
  • Waga [kg]:82

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z biegiem na dłuższy dystans
Wg mnie nr1 jest rowerek/orbitrek.
Nie obciąża się stawów, można trzymać w miarę równę tempo.

taraj się biegać na coraz dłuższe dystanse (ogólnie biegać coraz dłużej), biegaj trochę szybciej niż truchtem


Tak jak mówi Ex, tylko nie biegaj więcej niż godzine, bo dalej to już katabolizm mięśni za bardzo szaleje.
Co do tempa, to z tych wzorów oblicz sobie hr max(max tentno) i podziel to na 50-40%.

Wzór: 210 - 0.5 * wiek - 2.2% * waga + 4

W tempie tego co ci wyszło najlepiej będzie biegać.

Jeśli chciałbyś jeszcze zwiększyć wydolność to można zastosować trening hit.

Pozdro :angry:
  • 0

 

 


Marbo-Sport
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z biegiem na dłuższy dystans
Wydolność i tak zwiększych stopniowo,biegając na coraz dłuższe dystanse więc o to bym się nie obawiał. A co do steppera to możesz spróbować,na pewno nie zaszkodzi. Zobaczysz jak reaguje Twój organizm.
  • 0
www.marbo-sport.pl - Lider producentów sprzętu do siłowni.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024