Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mało siły, redukcja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

nrg
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mało siły, redukcja

-Wiek  21

- Wzrost  175

- Waga 85

- Waga planowana 77
- Staż treningowy 2 miesiące

- Ile robisz treningów w ciągu tygodnia? 4

- Rodzaj Twoich treningów  Redukcja

- Intensywność Twoich treningów 

- Czy zazwyczaj szybko chudniesz czy masz tendencję do tycia?  w miare szybko chudnę

- Co uważasz za najtrudniejsze w stosowaniu dobrego odżywiania?  trzymanie się godzin spożywania posiłków

- Czy stosujesz suplementy i jeśli tak to jakie oraz od jak dawna(czy systematycznie?) Nie stosuję, mam zamiar stosować Olimp- THERMOSTIM

- Kontuzje/Urazy Brak

 

Witam,

Mam pytanie odnośnie ilości kilogramów które potrafię wycisnąć itp. Otóż przy obecnej wadze i wzroście (85kg i 175cm wzrostu) jestem dość "duży", więc wydaje się że i ilość podnoszonych przeze mnie ciężarów powinna być dość duża. Normalnie jestem w stanie udźwignąć ok 70kg bez większych problemów. Natomiast jak już przychodzi do np. wyciskania sztangi okazuje się że po 2 seriach po 40kg nie mam siły i muszę zmniejszyć ciężar. Trenuje od jakiegoś miesiąca, schudłem w tym czasie 3kg, zmieniłem całkowicie jedzenie, odrzuciłem wszelkiego rodzaju FastFoody, brak białego pieczywa, makaron tylko ciemny, piję samą wodę, zero przekąsek typu chipsy itp., więcej jem jakichś jogurtów, typu 7 zbóż, banany itp. (wiem, że to nie jest jakaś konkretna dieta, natomiast przy moim wcześniejszym odżywianiu to jest spora różnica) Czy tak niskie jak mi się wydaje ciężary mogą być jakimś brakiem w technice? Nie jestem raczej typem osoby która siedzi i nic nie robi, zawsze miałem dość sporo ruchu. Czy po prostu siła mi wzrośnie w miarę czasu chodzenia na siłownię? Bo prawdę powiedziawszy aż głupio podchodzić do 40kg przy wyciskaniu.


  • 0

KazekPB
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 15
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12miesięcy bez przerwy z dietą ogólnie prawie 2 lata
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:140x1
  • Wyciskanie [kg]:110x1
  • Martwy ciąg [kg]:180x1
  • Waga [kg]:98kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Mało siły, redukcja

Każdy od czegoś zaczynał zostaw swoje ego w szawce i trenuj czego ty się spodziewałeś jesteś "duzy" ale zapewne sam smalec staż 2 miesiące i co chciałbyś juz 100kg brać ? trzeba ostro zapier***** aby coś mieć tutaj nie zdobędziesz czegoś w 3/4 miesiące.


  • 0

"Nie ważne kim byłeś liczy się to kim jesteś a najważniejszym jest kim będziesz jutro"

 

 

 

Zapraszam do Polubienia Strony - Filmy/Muzyka/Motywacja/Treningi/Dieta

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Koko222
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 3
26
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mało siły, redukcja
Byc moze na redukcji za duzo powtorzen robisz a za malo ciezaru...
Jesli sila od dluzszego czasu nie idzie to zejdz do 50-60% ciezaru maksymalnego i zacznij trenowac i progresowac co tydzien 2.5-5 kg
A i jesli jestes na splicie to polecam zmienic na.fbw jesli idziesz w sile bo na splicie sily nie.poprawisz za bardzo
  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Mało siły, redukcja

Chyba lepiej tego nie ująłbym jak Kazek :P

 

Dokładnie, po miesiącu to normalnie mógł byś jeszcze śmiało z ciężarem własnego ciała trenować. 

 

A Ty już na Split wszedłeś, tak zrozumiałem z wypowiedzi. 

 

Stanowczo miesiąc to za krótki staż więc nie przejmuj się. 

 

Pozdrawiam.


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024