Skocz do zawartości


Zdjęcie

Interwały - prośba o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

luk841
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Interwały - prośba o pomoc

Cześć. 

Poproszę o dobre rady odnośnie treningu interwałowego po treningu siłowym. Chodzę do klubu, gdzie mam do dyspozycji bieżnie, orbitreki, ergometry wioślarskie, jednakże z braku wiedzy mam wrażenie, że źle z nich korzystam... Moim celem jest dalsza redukcja (w 4 miesiące treningu i diety spadłem ok 10 kg - tak się pochwalę) i chciałbym do lata jeszcze coś podziałać w tym kierunku. W necie jest w pip informacji np utrzymywanie określonego tętna przez jakiś czas, inni piszą: "przebiegnij na bieżni po treningu 6 km i będzie git". Jaki trening interwałowy najlepiej się Wam sprawdza? 

 


  • 0

KazekPB
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 15
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12miesięcy bez przerwy z dietą ogólnie prawie 2 lata
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:140x1
  • Wyciskanie [kg]:110x1
  • Martwy ciąg [kg]:180x1
  • Waga [kg]:98kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwały - prośba o pomoc

Najlepsze jest bieganie na dworze lub bieżni zacznij sobie od minuty biegu i minuty marszu(na zmianę) całość powtarzaj 10 razy (łącznie 20 minut) trening 2x w tygodniu nigdy na czczo 


  • 0

"Nie ważne kim byłeś liczy się to kim jesteś a najważniejszym jest kim będziesz jutro"

 

 

 

Zapraszam do Polubienia Strony - Filmy/Muzyka/Motywacja/Treningi/Dieta

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Halias10
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:silownia pilka nozna muzyka zdrowe odzywianie
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:176
  • Biceps [cm] :37
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Pas [cm]:74
  • Udo [cm]:54
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwały - prośba o pomoc
Sam jestem na redukcji juz ponad 3 miesiace i rowniez wykonuje trwning interwalowy, ktory jet moim ulubionym :D
Ja np: zaczynalem od 40 sekund truchtu 20 sekund sprintu

Jezeli nie robiles interwalow wczesniej to polecam zaczac od 5 do 7 takich sprintow z czasem zwiekszajac ilosc powtorzen. Obecnie interwaly wykonuje 20 min 30 na 30ni zamykam bieznie na sprincie :D rowniez pontreningu silowym :) ale najwazniejsze, zebys na poczatku dobral odpowiednia predkosc do swoich mozliwosci a z biegiem czasu bedziesz widziec jak szybko jestes w stanie biec oraz ile czasu lub powtorzen. Oczywiscie wszystko poprzedzone rozgrzewka. Ja np truchtam 12 min w polowie schodze i wykonuje dynamiczne rozciaganie . Nauczyly mnie tego kontuzje :)

Oczywiscie jest jeszcze cos takiego jak tabata :)
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwały - prośba o pomoc

Ja na Twoim miejscu wolałabym się przebiec na świeżym powietrzu. Jest o wiele lepsze niż maszyny na siłowni. Takie treningi jak np. bieżnia czy coś można wykonywać jak np. pada deszcz lub ewentualnie (jak ja to robię) nie chce mi się lub odczuwam zmęczenie. Ale to już 2 razy na miesiąc się tak zdarza. Przeważnie biegam/jeżdżę na rowerze na świeżym powietrzu. I właśnie takie treningi typowe cardio czy interwały wykonuje w DNT czyli 2-3 x w tygodniu. Co do czasu to jakieś 40 minut. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Interwały - prośba o pomoc

Ja swojego czasu biegałem właśnie długie dystansy tak jak Tobie doradzili ale totalnie to nie sprawdziło się. 

 

Co innego interwały ! Ja sprintem biegałem tak: 30 sekund sprint , minuta trucht. 

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024