Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne uczucię..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

ZukiMuscles
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 1
15
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dziwne uczucię..

Siemanko wszystkim ;)

Długi czas zastanawiam się nad taką rzeczą...

A mianowicie, że jak siedzę na krześle i się opieram o nie, to czuję tak jakby prawą stronę pleców bardziej napiętą.Tak jakby lewa nie istniała. Chciałbym też dodać że w trakcie treningu mam podobnie. Bardziej kontroluję ciężar tam gdzie prawa strona. Pewnie od razu wam się nasuwa to, że jestem prawdopodobnie praworęczny ;) I tak jest. Ale skąd ta schiza z tym że jak leże, siedze czy się o coś opieram to czuję takie dziwne uczucie napięcia prawej strony? w szczególności, wydaje mi się że to chyba dolna część mięśnia czworobocznego.

Nie zauważyłem również aby prawa część pleców była jakoś lepiej wyrobiona.

Myślałem że sobie coś zmyślam ale to trwa i trwa :D

 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne uczucię..

Prawdopodobnie jest to efekt nieświadomego, większego obciążania jednej strony ciała względem drugiej. Powodem może być np. dysbalans mięśniowy, czyli mocniejsze angażowanie mięśni jednej połowy co powoduje mniejsze zaangażowanie drugiej. Bardzo często problem nierównomiernego rozkładu ciężaru i napięcia mięśniowego może być powodem zaburzonego czucia głębokiego, o którym więcej możesz poczytać w tym artykule → Czucie głębokie


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Silan
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne uczucię..

Aż się przeraziłem bo ćwicząc często mam wrażenie że słaba strona angażuje się w ćwiczenia zancznie bardziej niż lewa i w sumie tez może mnie to spotkac


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwne uczucię..

Proponuję przeczytać wyżej wstawiony artykuł - obecnie na siłowniach jest dostęp do platform typu bosu, steperów, piłek gimnastycznych czy nawet beretów terapeutycznych. Nawet bez przyrządu można bezproblemowo poprawiać propriocepcje. W artykule są także przykłady ćwiczeń, więc ponownie odsyłam do tekstu ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024