Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki mam typ budowy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Bimbrownikus
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaki mam typ budowy?

Witam. Ćwiczę już od jakiegoś czasu, ale nie jestem w stanie sprecyzować swojego typu budowy. Czy znajdzie się ktoś kto mógłby mi pomóc? Pozdrawiam

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Z góry dziękuję

 


  • 0

Szakalek89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lądek Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia , Bieganie , Sztuki Walki , Film , Basen ,
  • Staż [miesiące]:30
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:Aktualnie nie wiem
  • Pas [cm]:79 Trochę ponad
  • Udo [cm]:Aktualnei nie wiem :D
  • Przysiad [kg]:Aktualnie nie wiem ;D
  • Wyciskanie [kg]:106
  • Martwy ciąg [kg]:~150
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki mam typ budowy?

Wygląda mi to raczej na Otłuszczonego Ektomorfika ? Coś z młodszych lat masz ?


  • 0

Bimbrownikus
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki mam typ budowy?

Tak. To zdjęcie z  2008 roku. Aktualnie mam 25 lat, 176 cm wzrostu, ważę 84 kg. Obwód bicepsa : 40, obwód klatki piersiowej 111, obwód pasa 94

 

Na zdjęciu poniżej :

 

Waga : 71 kg, obwód bicepsa 41 cm, obwód klatki piersiowej : ok 110 cm, obwód pasa 83

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

 

Jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie, to jako dziecko bylem grubaskiem. Mając 16 lat zacząłem ćwiczyć na siłowni, jednak po rozpoczęciu studiów przestałem. Najpierw strasznie schudłem, zeszła ze mnie cała "pompa" (w ciągu jakiś 6 miesięcy), a następnie przez kolejne 4 lata przytyłem 30 kg żywego tłuszczu. Kiedy ważyłem już 96 kg (maj 2015) postanowiłem coś ze sobą zrobić i wróciłem do ćwiczeń. Rezultat póki co -  jak wyżej. 

 

Załączam też zdjęcie porównawcze z maja i obecnie :

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Od zawsze słyszałem, że mam "dziwną" budowę ciała i wielu osobom ciężko było ją sprecyzować. Może znajdzie się osoba, która potrafi to określić na podstawie tych zdjęć.

Wspomnę też że mam tendencje do odkładania się tłuszczu, wolny metabolizm, ale z drugiej strony szybko potrafię rozwinąć masę mięśniową i nie potrzebuję dużej ilości kalorii by normalnie funkcjonować. Potrzebuję jednak bardzo dużo białka, by zacząć chudnąć.


  • 0

Szakalek89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lądek Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia , Bieganie , Sztuki Walki , Film , Basen ,
  • Staż [miesiące]:30
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :38
  • Klatka piersiowa [cm]:Aktualnie nie wiem
  • Pas [cm]:79 Trochę ponad
  • Udo [cm]:Aktualnei nie wiem :D
  • Przysiad [kg]:Aktualnie nie wiem ;D
  • Wyciskanie [kg]:106
  • Martwy ciąg [kg]:~150
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki mam typ budowy?
Hm... Wcale nie musisz być jednoznacznie Ekto,Mezo czy Endo. Skoro dobrze Ci idzie budowa miesni a szybko sie otłuszczasz to jesteś definitywnie endomorfikiem. I tu rozpoczynał bym przygodę z dieta.Mozesz tez być połączeniem Endo i Mezo wiec przy diecie powinieneś po prostu kombinowac zaobserwować jakie będą efekty i ewentualnie cos zacząć zmieniać.

Użytkownik Szakalek89 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Cybuch
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki mam typ budowy?

Ciężko jest wywnioskować troche cei zalało...

 

ogołem zecz biorac sa trzy grupy Endomorfik Ekto morfik i Mezomorfik ---> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Nie zawsze musisz pasowac w 100% do danej grupy


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki mam typ budowy?

Jeśli Twój obwód nadgarstka jest większy niż 17,5 cm, czy też 18 cm, to albo jesteś endomorfikiem albo typem mieszanym, tj. endo-mezomorfikiem.

Co do typu endo-mezomorficznego - z mezomorfika masz łatwość w budowaniu mięśni, z endomorfika masz łatwość w zdobywaniu tłuszczu.

 

Tak naprawdę to nie ma wielkiego znaczenia jakim somatotypem jesteś ale jedno jest pewne - powinieneś już teraz przeprowadzić porządną redukcję tłuszczu aż do czasu uzyskania płaskiego brzucha i pozbycia się tłuszczu z bioder, klatki piersiowej, etc.

 

Już po redukcji tłuszczu powinieneś ostrożnie budować masę, tak aby tłuszczu przybywało jak najmniej, mogą w tym pomóc np. rotacje węglowodanowe i inne rozwiązania.

W kwestii odżywek i suplementów - na pewno dla endomorfika czymś wysoce niewskazanym są tzw. gainery, jeśli już to możesz wspomagająco stosować dobry koncentrat / izolat białka serwatkowego ALBO dobrą odżywkę typu "bulk".

Nie powinieneś budować masy mięśniowej wtedy kiedy jesteś otłuszczony, bo zamiast dużego procentu masy mięśniowej, a małego procentu tłuszczu będzie Ci przybywał duży procent tłuszczu, a mały procent mięśni.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024