Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czas coś ze sobą zrobić.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Caibre
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czas coś ze sobą zrobić.

Witam,
czas ruszyć d##ę do góry i coś ze sobą zrobić, a najlepiej nie jest. Trochę o mnie 27 lat, 186 cm wzrostu, waga około 72 kg. Tragedia. Typowy szczypior.
Chciałbym coś z sobą zrobić, najlepiej przytyć, ale nie koniecznie chodzi mi o brzuch od piwa :P
Co mam do dyspozycji 2 hantle 10kg i ciężar własnego ciała. Tryb życia ... hmm. Siedzący + plus praca ( chodząco-stojąca :P ) Co jeść? Ile ? Jakiś ćwiczenia, plan ? Naprowadźcie mnie trochę.


  • 0

Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas coś ze sobą zrobić.

I tak nie jest źle z tą wagą.. ;)
Zajrzyj tutaj, pisałem w wątku, gdzie był podobny przypadek:

http://forum-kultury...bić-dla-siebie/

 

Tobie proponowałbym rozpocząć od obwodów, takiego właśnie mniej więcej jak jest w tym linku wyżej. Nie wiem jakie chcesz wskazówki co do diety, czy chcesz mieć typowo kulturystyczną rozpiskę, czy zwyczajnie kilka słów. Możesz zajrzeć do działu "dieta".

 

Możesz zajrzeć do literatury o ćwiczeniach z masą ciała: http://forum-kultury...iąć-literatura/

 

I w ogóle do ciału kalisteniki:
http://www.fabrykasi...-i-kalistenika/

 

Powodzenia


  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.


Caibre
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas coś ze sobą zrobić.

Dzięki za odpowiedź, oczywiście ze wszystkim się zapoznam:) Co do diety, to po prostu chciałbym wiedzieć na czym się skupić, na jakich składnikach odżywczych powinno mi najbardziej zależeć. 


  • 0

unBreak
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas coś ze sobą zrobić.

Skup się na tym by w każdym posiłku dostarczyć dobre bialko, zdrowe tłuszcze i pełnoziarniste węgle.

 

Czyli zamiast wędin wybierasz pierś z kurczaka, twaróg, rybe, jaja itp

Staraj się jeść do każdego posiłku nie wielką ilość zdrowych tłuszczy to Ci spowolni metabolizm. Na start mógłbyś jeść po garstce orzechów włoskich np. lub łyzce oliwy z oliwek do posiłku.

 

Zamiast bułki, ziemniaków czy białego makaronu zjedz pełnoziarnisty makarob, ryz lub płatki owsiane.

 

I najlepiej nowe nawyki dodawaj powoli do swojego dotychczasowego trybu życia.
Czyli na początek skup się na tym, by w każdym posiłku dostarczyć ok 10g zdrowych tłuszczy, później by białka nie było za wiele , wręczz w sam raz ok 20g na posilek, ale niech bedzie ono dobre jakościowo, a później węgle tak jak juz pisałem.
 

 

na jakich składnikach odżywczych powinno mi najbardziej zależeć.

Generalnie to masa idzize od odkładania się energi... czyli węglowodanów i wiadomo tutaj, ze duzo wiecej energi jest w platkach owsianych z których energia będzize rozkladana pare godzin w Twoim organizmie niż z takiej bulki czy ziemniaków.

Ale zdrowe tłuszcze też są ważne, bo spowalniają metabolizm i dostarczają dużo witamin takich jak magnez, a co do białka to jak już pisałem wcześniej nie skupiaj się za bardzo na ilości, lecz na jakości.

 

pozdrawiam


  • 0

Compound Guy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Produkcja muzyki, siłownia,
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:104
  • Pas [cm]:82
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas coś ze sobą zrobić.

@up

 

Ziemniaki bym zostawił, są dobrym źródłem węgli ;O A magnez nie jest witaminą tylko pierwiastkiem. Dobre źródło to wysokiej jakości kakao, czekolada o zawartości kakao powyżej 70%, ja juz polubilem :D dodatkowo woda mineralna wysoko zmineralizowana zawiera sporo jonów wapnia i magnezu


Użytkownik Compound Guy edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024