Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból w barkach i stawach łokciowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Antharnest_14
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ból w barkach i stawach łokciowych
Witam od tygodnia dokuczaja mi bolące stawy, utrudnia mi to treningi ból się w pewnym momencie nasila że musze skończyć serię pomimo iz wiem że moje mięśnie dałyby radę. Najgorzej jest przy rozpiętkach, drążku i ogólnie ćwiczeniach na barki. Wizyta u lekarza czy maść rozgrzewająca i samo przejdzie? Mój staż na siłowni to jakieś 3-4 miesiące.
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

Powiedz jak wygląda kwestia regeneracji - być może ból jest efektem zbyt krótkiego odpoczynku przy tak małym stażu. Niejednokrotnie młodzi zawodnicy przesadzają z obciążeniami oraz ilością wysiłku myśląc, że im więcej będą ćwiczyć tym szybciej osiągną efekty. Jest to oczywiście prawda, ale należy pamiętać iż to właśnie w czasie odpoczynku najbardziej rosną nasze mięśnie :)

 

Choć nikt też nie powiedział, że to jest główna przyczyna. Być może zmęczenie stawowe jest spowodowane brakami związków warunkujących ich wytrzymałość. Mowa tu o glukozaminie i kolagenie. Warto stosować osłonową suplementację dla stawów ze względu na duże ryzyko urazów.

 

Inną przyczyną może też być uraz o którym nawet nie mamy pojęcia, a miał on miejsce wewnątrz stawu. Określ charakter bólu, jego lokalizację, poziom nasilenia. Póki co stosuj maść chłodzącą, która będzie lepsza niż rozgrzewająca. W razie czego udaj się do fizjoterapeuty po diagnozę.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

Odpuść sobie siłownie, raczej na dłuższy czas. Jak zacznie Ci się ból w barkach, łokciach to może Cię już nie puścić. To zależy jeszcze od tego co go spowodowało.

 

Przeprowadzasz zawsze rozgrzewkę? Nie wiem jak Twój ból wygląda, ale możesz spróbować ćwiczeń w podporze przodem.


Użytkownik Kurosaki edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.


Antharnest_14
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych
Jako rozgrzewkę coś tam macham rękoma i robie pare ćwiczeń małym ciężarem. Poki co odpuszę sobie robienie barków i przestane wykonywać te bolesne ćwiczenia :P
  • 0

Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

Beznadziejna rozgrzewka, coś tam macham rękami. Jak sobie jakoś pomachasz byle jak i to już koniec, to możesz ją sobie w ogóle odpuścić, będzie podobnie.


  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

Fakt, rozgrzewka poprzedzająca trening powinna być złożona i trwać około 15 minut ;) Organizm dobrze przygotuje się na kolejne obciążenia. Najlepiej zacznij od wykonania wszystkich ruchów w każdym stawie, począwszy od głowy a skończywszy na stopach. Wykonuj je energicznie i po kilka razy. Następnie idź na 5 minut wysiłku aerobowego - delikatna jazda na rowerze bądź orbitrek. Potem przed pierwszym planowanym ćwiczeniem wykonaj serię przygotowawczą z niewielkim obciążeniem aby przygotować ciało do ruchu.

 

Sprawdź jeszcze ten artykuł, być może będzie pomocny w określeniu charakteru Twojej przypadłości. Najlepiej jednak skonsultować się ze specjalistą aby mieć pewność o powadze sytuacji ;)

http://www.fabrykasi...tuzji-w-sporcie


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Antharnest_14
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych
Na inną rozgrzewke nie mam warunków chodze na troche spartańską siłownie. Nie stać mnie na profrsjonalną :P a co do linku zaraz zerknę.
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

Wymówka - skoro w piwnicy jest opcja przeprowadzenia dobrej rozgrzewki to na spartańskiej siłowni tym bardziej ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

Na inną rozgrzewke nie mam warunków chodze na troche spartańską siłownie. Nie stać mnie na profrsjonalną :P a co do linku zaraz zerknę.

Do czego Ci profesjonalna siłownia żeby zrobić rozgrzewkę?


  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

Dopiero jak pojawi się prawdziwy problem to docenisz istotę rozgrzewki. Nigdy nie należy jej bagatelizować. Nawet początkujący zdają sobie z tego sprawę gdyż chcą uniknąć niepotrzebnych kontuzji.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Kamil112
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

Takich urazów nie powinno się bagatelizować. Sam kiedyś zlekceważyłem drobny ból w barku podczas wykonywania ćwiczeń, którego jak się później okazało, nie mogłem się pozbyć przez ponad rok. W moim przypadku również główną przyczyną była słaba rozgrzewka, oraz brak odpowiedniej techniki przy wykonywaniu ćwiczeń (szarpanie ciężarami) Na początku próbowałem się kurować wszelkiego rodzaju flexami ze sklepów z suplementami, lecz pomagało to jedynie na chwilę, a ostatecznie itak ból wracał. Najlepszą decyzją było dopiero udanie się do specjalisty. Byłem u lekarza Andrzeja Kroszczyńskiego w Kaliszu i dopiero po zdiagnozowaniu i rozpoczęciu odpowiedniego leczenia u niego ból ustał. Do dzisiaj jeśli się źle rozgrzeję, lub szarpnę barkiem, odczuwam lekki ból, lecz jest to bez porównania do tego jak to wyglądało przed wizytą u specjalisty. Dlatego pamiętaj o odpowiedniej technice, rozgrzewce, i  zapisz się do specjalisty.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

Obecnie jestem po kontuzji mięśnia nadgrzebieniowego i pomimo występującego okazjonalnie bólu wróciłem do ćwiczeń. Teraz przed rozpoczęciem treningu wykonują 3 serie po 20/30 ruchów barków we wszystkich płaszczyznach z taśmami. Idealne wprowadzenie przed intensywnym treningiem!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Silan
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

Takie problemy mogą być spowodowane zbyt obciążającymi ćwiczeniami bez rozgrzewki


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

To jedna z podstawowych przyczyn rozwoju kontuzji, co zostało wspomniane wcześniej ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


termo1
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

witam nie wiem czy dobry dział ale teź chodzi o l sit i wznosy nóg do drążka. konkretnie chodzi o ból i kłucie prawego ramienia konkretnie przy tym ćwiczeniu i niestety po treningu również. byłem u lekarza i podobnie jak u kolegi wyżej kontuzja mięśnia nadgrzebieniowego .próbowałem z rozstawem rąk na szerokość barków i także trochę szerzej oraz uchwytem małpim i pełnym uchwytem. i nie wiem co już robię źle a zależy mi bardzo na tym ćwiczeniu jakieś rady? 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból w barkach i stawach łokciowych

Napisałeś iż masz kontuzję, ale nie wspomniałeś nigdzie o jej terapii - czy ten nadgrzebieniowy został "ogarnięty" przez jakiegoś specjalistę czy nadal jest to obszar objęty patologią ? Jeżeli sprawa została pozostawiona sama sobie, to bez wyeliminowania przyczyny tak naprawdę nie ma co myśleć o ćwiczeniach. Jakiekolwiek rozstawy kończyn górnych czy chwyty nie skompensują problemu, a co więcej mogą dodatkowo pogłębić problem. Co do rady, to polecam wizytę u fizjoterapeuty i dopiero wtedy powrót do ćwiczeń.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024