Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fbw 3 dniowy na mase (kilka pytan)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Fbw 3 dniowy na mase (kilka pytan)

 Witam

 
Bylem na silce juz 4 raz, wszystko fajnie ale mam kilka pytan.
 
1. Wiem ze np. jezeli robie bicka lub inne miesnie to trzeba zwiekszac ciezar, problem jest w tym ze np. jak trenuje bicka 2 serie "Uginanie mlotkowo" z 9 kg w obu rekach to zrobie te 12 powtorzen i mam jeszcze sile na jakies 1-3 w zapasie, pozniej gdy musze zrobic 10 powtorzen to czuje ze bez odlozenia ciezarkow na chwile nie dam rady zrobic tych 10 powtorzen z wiekszym ciezarem powiedzmy 10 kg zamiast 9kg. Czyli, czy robienie jakiejs partii miesni tym samym ciezarem to blad ?  czy naprawde trzeba zwiekszac ciezar z 12 powtorzen na 10 powtorzen i tak dalej ? wiem ze w cwiczeniach gdzie sie czuje na silach ze z 12 powtorzen na 10 powtorzen moge  zwiekszyc ciezar to to robie ale wydaje mi sie ze zwiekszenie ciezaru w kolejnej serii i robienie odpoczynku to blad ale pytam sie bo nie wiem.
 
2. Jestem poczatkujacym wiec nie chce trudnych cwiczen. Chodzi mi o dolna czesc plecow, na jednej silce byla maszyna do robienia cwiczen na tej lawce rzymskiej ale chodze na inna silke bo wygodniej mi tam, ale problem jest ze tam nie maja tej laweczki wiec jak narazie zamiast dolnej czesci plecow w planie B robie zwykle podciagania zawsze to cos. Wiec szukam cwiczenia najlepiej aby to nie byly zadne martwe ciagi tylko cos jak na moj poziom. Chetnie zobacze wszystkie propozycje.

  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Fbw 3 dniowy na mase (kilka pytan)

1.Biceps to taka partia mięśniowa, która lubi duża ilośc powtórzen. Staraj się przy każdym powtórzeniu napinać bicka powoli opuszczając ciężar.Mozesz zacząć od mniejszego z ciężaru z większą ilością powtórzeń i z każdą serią zwiększać ciężar a zmniejszać ilośc powtórzeń albo oddwrotnie, czyli:zacznij z dużym cięzarem a mało powtórzeń.To, że na każdym treningu nie dajesz rady zwiększać cięzaru to tym się nie przejmuj. Zawsze dawaj 100% z siebie i będzie dobrze.

2.Od siebie moge Ci polecić ćwiczenie tzw. "dzień dobry". Zarzucasz sztange i robisz skłony. Tylko nie przesadzaj z ciężarem :)


  • 0

seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fbw 3 dniowy na mase (kilka pytan)

1.Biceps to taka partia mięśniowa, która lubi duża ilośc powtórzen. Staraj się przy każdym powtórzeniu napinać bicka powoli opuszczając ciężar.Mozesz zacząć od mniejszego z ciężaru z większą ilością powtórzeń i z każdą serią zwiększać ciężar a zmniejszać ilośc powtórzeń albo oddwrotnie, czyli:zacznij z dużym cięzarem a mało powtórzeń.To, że na każdym treningu nie dajesz rady zwiększać cięzaru to tym się nie przejmuj. Zawsze dawaj 100% z siebie i będzie dobrze.

2.Od siebie moge Ci polecić ćwiczenie tzw. "dzień dobry". Zarzucasz sztange i robisz skłony. Tylko nie przesadzaj z ciężarem :)

Czyli jak bede robil wszystko poprawnie bez zmieniania ciezaru abym czul ze cos sie dzieje to bedzie wszystko git ? co do zmieniania powtorzen to tego nie zrobie bo mam ustalone 12,10. Ten sam problem mam z nogami, gdy robie przysiady ze sztanga to tylko robie 12,10,8 z sama sztanga bez ciezaru bo jak narazie nigdy tak nie katowalem nog wiec to jest dla mnie spory ciezar jak narazie.
Dzieki za odpowiedz :)

Użytkownik seba8118 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fbw 3 dniowy na mase (kilka pytan)

Zapomnialem jeszcze napisac ze mam pytanie na temat cardio, robie fbw 3 dniowy na mase

16 lat

58,4 waga

175 cm

czy cardio oplaca sie robic czy lepiej przestac te cardio robic ? 


  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Fbw 3 dniowy na mase (kilka pytan)

Za jakiś czas ten ciężar z którym obecnie ćwiczysz stanie się dla Ciebie za mały i wtedy stopniowo dokładaj kg żeby był progres:)

Jeśli nie będzie Cię za bardzo zalewać to cardio jest zbędne. Jeśli natomiast zrobisz raz czy dwa razy cardio w tygodniu, a waga będzie rosnąc to nie ma w tym nic złego. Czyli możesz a nie musisz :) Cardio na masie robią głównie Ci których za bardzo zlewa.


  • 0

seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fbw 3 dniowy na mase (kilka pytan)

Za jakiś czas ten ciężar z którym obecnie ćwiczysz stanie się dla Ciebie za mały i wtedy stopniowo dokładaj kg żeby był progres:)

Jeśli nie będzie Cię za bardzo zalewać to cardio jest zbędne. Jeśli natomiast zrobisz raz czy dwa razy cardio w tygodniu, a waga będzie rosnąc to nie ma w tym nic złego. Czyli możesz a nie musisz :) Cardio na masie robią głównie Ci których za bardzo zlewa.

Wiadomo :) wiec jak narazie bede staral sie wykonywac cwiczenia bardzo dokladnie i moze troche wolniej aby nawet lekki ciezar byl wyznaniem i abym mogl zwiekszac ciezar a nie ciagle miec ten sam, ale jak przez jakis czas bede uzywal ten sam ciezar np. przy przysiadach lub bickach  a bede czul ze cos sie dzieje to rozumiem ze moge tak cwiczyc ale z czasem musze sie starac zwiekszac ciezar aby przy 12 powtorzeniach i 10 powtorzeniach ciezar nie byl taki sam tak ?

 

Masa jak narazie powoli mi rosnie, wiec zwiekszylem sobie o jakies 200 kcal diete moze to pomoze, wiec jak narazie przestane z tym cardio ale 5 min rozgrzewki aby krew dotarla tam gdzie ma dojsc na biezni to spoko ?


  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Fbw 3 dniowy na mase (kilka pytan)

Jasne 5 min rozgrzewki jak najbardziej jest wskazane :) Jak będziesz widział,że Cię za mocno zalewa to wtedy dorzucisz cardio.


  • 0

seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fbw 3 dniowy na mase (kilka pytan)

Jasne 5 min rozgrzewki jak najbardziej jest wskazane :) Jak będziesz widział,że Cię za mocno zalewa to wtedy dorzucisz cardio.

Oki doki :)


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Fbw 3 dniowy na mase (kilka pytan)

moja mała uwaga taka że rozgrzewka POWINNA trwać od 20 do 30 minut. 

 

Pozdrawiam :)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fbw 3 dniowy na mase (kilka pytan)

moja mała uwaga taka że rozgrzewka POWINNA trwać od 20 do 30 minut. 

 

Pozdrawiam :)

20 - 30 min ? w domu przed treningiem troche wymachuje nogami, rekoma kilka pompek i te sprawy + bieznia moze jakies max 15 min 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024