Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co zmienic w mojej diecie na mase


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Co zmienic w mojej diecie na mase

Witam

 

Jest to moja pierwsza dieta ktora zrobilem w zyciu. Dokladniej jest to dieta na mase :)

 

Male info o mnie : 16 Lat, 175 Cm, 58 Kg

 

 

 

Link ----> Posilki : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Link ----> Wynik : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Jak widac moje zapotrzebowanie wynosi 2 815 kcal ale jak czytalem to wiem ze do wyniku trzeba dodac kilka kcal. Wiec dodalem jakies 200 kcal do wyniku. Wydaje mi sie ze byl to dobry pomysl a jezeli waga nie bedzie szla w gore (wiem ze na jakies 100 % nie pojdzie w gore) to dodam znowu jakies 100 - 150 kcal.

 

Moim pytaniem jest.

 

1. Czy moja dieta dobrze wyglada czy jednak trzeba bedzie cos w niej zmienic ?

 

2. Jak pewnie zauwazyliscie mam 76,9 g Bialka za duzo. Czy to ze mam za duzo bialka bardzo szkodzi ? jezeli tak to jaki posilek odjac i co dodac zamiast tego posilka ktory zostanie odjety ?

 

 

 

Licze na szybka odpowiedz bo w poniedzialek chce miec gotowa dieta i plan treningowy a nad planem jeszcze nie zaczalem bo chce najpierw diete skonczyc :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

1) Jak dla mnie wywaliłbym masło - wbijanie masy na niezdrowych tłuszczach spowoduje, że będzie ona słaba jakościowo i pojawi się po prostu tłuszcz. Co do mięsa - nie ograniczaj się do samego kurczaka. Masz przecież bardzo szeroki wybór: Indyk, Podroby jak wątróbka czy żołądki, ryby oraz wołowina. Płatki kukurydziane mogą zostać choć rekomenduje owsiankę. Oprócz kaszy i ryżu możesz dodać inne odmiany tego drugiego oraz jaglankę, jęczmienną, kuskus czy ciemny makaron. A najważniejsze to włącz warzywa - posiadają bardzo dużo witamin i innych cennych składników odżywczych. Co więcej mają błonnik, który bardzo dobrze wpłynie na Twój metabolizm.

 

2) Wydaje mi się, że to nie problem. Lepiej za dużo niż za mało ;).


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

1) Jak dla mnie wywaliłbym masło - wbijanie masy na niezdrowych tłuszczach spowoduje, że będzie ona słaba jakościowo i pojawi się po prostu tłuszcz. Co do mięsa - nie ograniczaj się do samego kurczaka. Masz przecież bardzo szeroki wybór: Indyk, Podroby jak wątróbka czy żołądki, ryby oraz wołowina. Płatki kukurydziane mogą zostać choć rekomenduje owsiankę. Oprócz kaszy i ryżu możesz dodać inne odmiany tego drugiego oraz jaglankę, jęczmienną, kuskus czy ciemny makaron. A najważniejsze to włącz warzywa - posiadają bardzo dużo witamin i innych cennych składników odżywczych. Co więcej mają błonnik, który bardzo dobrze wpłynie na Twój metabolizm.

 

2) Wydaje mi się, że to nie problem. Lepiej za dużo niż za mało ;).

Czyli zamiast masla w jajecznicy dodac oliwe z oliwek ? Z tym kurczakiem masz racje pomysle nad tym i chyba w ktoryms z posilkow zamienie kurczaka na np. indyka.

 

Czyli dieta jest dzi dzi amorozo, to ze mam 76,9 gram bialka za duzo niczym nie szkodzi i jedyne co mi teraz brakuje to plan treningowy ?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Wydaje mi się, że ta nadwyżka białka nie jest aż tak kontrowersyjna by się nią przejmować ;) Skup się na planie i zobaczymy w praktyce - to najlepszy test :)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Wydaje mi się, że ta nadwyżka białka nie jest aż tak kontrowersyjna by się nią przejmować ;) Skup się na planie i zobaczymy w praktyce - to najlepszy test :)

Biore sie za plan w takim razie :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Powodzenia i wytrwałości kolego. Zakładaj dziennik treningowy na naszym forum abyśmy mogli monitorować Twoje postępy !


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Powodzenia i wytrwałości kolego. Zakładaj dziennik treningowy na naszym forum abyśmy mogli monitorować Twoje postępy !

Wielkie dzieki :) Jakis tam dziennic zalozylem ale chyba podalem nie te info jakie trzeba i wszystko poszlo sie je... ale moze ktoregos dnia ogarne i napewno pokaze swoje postepy.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Dzienniki pozwalają systematycznie kontrolować swoje postępy. Zachęcam do sprawdzenia.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Nie wiem czy mozna wykopywac swoj starszy temat ale nie chce bezsensownie zasmiecac forum. Jest tutaj moj  "nowy" plan troszke zmieniony. Zmiany sa w sniadaniu i male zmiany w kolacji.

 

Link do mojej diety ------> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Czekam na ocene mojej diety  :)


Użytkownik seba8118 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Nie wiem czy mozna wykopywac swoj starszy temat ale nie chce bezsensownie zasmiecac forum. Jest tutaj moj  "nowy" plan troszke zmieniony. Zmiany sa w sniadaniu i male zmiany w kolacji.

 

Link do mojej diety ------> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Czekam na ocene mojej diety  :)

Dla mnie ok poza faktem, że nie ma tutaj warzyw ale podejrzewam że jest to uwarunkowane po prostu nie wliczaniem ich do bilansu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Dla mnie ok poza faktem, że nie ma tutaj warzyw ale podejrzewam że jest to uwarunkowane po prostu nie wliczaniem ich do bilansu.

Wlasnie zapomnialem napisac te warzyw, salatek i owocow nie wliczam. Mam jedno pytanie co do diety. W drugim sniadaniu mam jajecznice + chlebek. Nie wiem czy to prawda ale ludzie mowia ze jajka jesc na co dzien to nie jest dobra opcja, czy to prawda ? widzialem tez opinie ze to bzdura. Wiec moge na co dzien jesc jajecznice czy lepiej co jakis czas zmieniac np. na salatke typu makaron/ryz + warzywa + jakis kurczaczek, aby to wszystko mialo mniej wiecej ta sama zawartosc co jajecznica z chlebem.


Użytkownik seba8118 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Dla mnie ok poza faktem, że nie ma tutaj warzyw ale podejrzewam że jest to uwarunkowane po prostu nie wliczaniem ich do bilansu.

Nie moge edytowac mojego starego tekstu wiec tutaj napisze moje kolejne pytanie. A wiec tak jak widziales wliczam "oliwe z oliwek", 10 gram oliwy mniej wiecej wystarczy dla piersi z kurczaka na grilu. Dzisiaj uzylem jakies 130 gram oleju rzepakowego na dorsza (260 gram). Teraz nie wiem, mam wliczac tez te 130 gram oleju rzepakowego do planu czy tylko wliczac te oliwe ktora bede uzywal na piersi z kurczaka, czy moze ani oleju rzepakowego ani oliwy nie wliczac bo juz sam nie wiem...


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Wliczaj tłuszcze, jednak moim zdaniem lepiej zrezygnować z oleju rzepakowego. Dla własnego spokoju rekomenduje zamianę na ryżowy/z pestek winogron.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Wliczaj tłuszcze, jednak moim zdaniem lepiej zrezygnować z oleju rzepakowego. Dla własnego spokoju rekomenduje zamianę na ryżowy/z pestek winogron.

Mam naprawde wliczac te 100 gram oleju ktorego uzywam do ryby ? wylicza mi ze tam znajduje sie jakies 900 kcal, wiem ze w rybie nie bedzie 100 gram oleju tylko iles gram ale skad mam wiedziec ile dokladnie ? jak smaruje piers z kurczaka oliwa z oliwek to te jakies max 10 gram znajduja sie na tych piersiach ale z rybą to chyba przesada no chyba ze jest jakis pomysl jak to liczyc. I dlaczego lepiej mam zamienic na inny olej ? rzepakowy tez jest bardzo zdrowy, lecz oczywiscie nie najlepszy.

 

Mam tez prosbe czy moglbys odpowiedziec na moje poprzednie pytanie z pytaniem o diete na temat drugiego sniadanie pietro wyzej poprzedniego pytania :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Co do zmiany tłuszczu - jest to rada od znajomej dietetyczki, której zdaniem te tłuszcze są najlepsze do stosowania w procesie smażenia ;) a ufam jej na tyle, że dziele się tą radosną nowiną ;)

 

W kontekście drugiego sniadania - nadmiar jajek i tego konsekwencje są mitem ucieranym przez koncerny farmaceutyczne. Owa miażdżyca wynikająca z duzej ilości tłuszczy jest nieprawdą gdyż spożywanie jaj reguluje poziom cholesterolu. To był bardzo dobry zabieg na zwiększenie sprzedaży preparatów kardiologicznych i dietetycznych :)

 

A co z tym olejem...cóż w większości przepisów należy uwzgledniać tłuszcze wykorzystywane do obróbek termicznych tak więc tym się kierowałem przy mojej odpowiedzi. Być może ktoś bardziej mądry wypowie się w tej kwestii :)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


seba8118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Co do zmiany tłuszczu - jest to rada od znajomej dietetyczki, której zdaniem te tłuszcze są najlepsze do stosowania w procesie smażenia ;) a ufam jej na tyle, że dziele się tą radosną nowiną ;)

 

W kontekście drugiego sniadania - nadmiar jajek i tego konsekwencje są mitem ucieranym przez koncerny farmaceutyczne. Owa miażdżyca wynikająca z duzej ilości tłuszczy jest nieprawdą gdyż spożywanie jaj reguluje poziom cholesterolu. To był bardzo dobry zabieg na zwiększenie sprzedaży preparatów kardiologicznych i dietetycznych :)

 

A co z tym olejem...cóż w większości przepisów należy uwzgledniać tłuszcze wykorzystywane do obróbek termicznych tak więc tym się kierowałem przy mojej odpowiedzi. Być może ktoś bardziej mądry wypowie się w tej kwestii :)

Oliwe tylko bede wliczal w sytuacjach gdzie bede mial te jakies 10 g, zaczalem bardziej piec niz smazyc rybe wiec jak narazie problem z glowy to samo z piersiami. Ale jak powroce do smazenia to oliwy lub innego oleju nie bede wliczal do ryby bo to moim zdaniem za duza ilosc. Dzieki za reszte odpowiedzi :)


Użytkownik seba8118 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Co zmienic w mojej diecie na mase

Nie ma za co, w razie kolejnych pytań zadawaj je tutaj :)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024