Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maxymalna Ilość powtórzeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Jackob1997
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika/Sporty freestyle, freeride [Snowboard MTB]
  • Staż [miesiące]:16
  • Wzrost [cm]:182
  • Waga [kg]:71

Napisano Ponad rok temu

Maxymalna Ilość powtórzeń

Cześć. Zastanawia mnie jaki jest najwydajniejszy sposób treningu [ilość powtórzeń, czas przerw między seriami, tempo jednego powtórzenia, ilość serii], aby osiągnąć niewiarygodną liczbę powtórzeń w jednej serii. wymieniając elementy treningu pominąłem ciężar, bo mam na myśli ćwiczenia Kalisteniczne. Dokładnie chodzi mi o podciąganie.
Załóżmy ze jest to najbardziej klasyczne podciąganie nachwytem na szerokość barków. Isnieje bardzo znany i skuteczny program 50 podciągnięć. budowa tego programu jest specyficzna: 5 serii [2 min przerwy miedzy seriami] serie charakteryzują się tym że druga i ostatnia są większe od pozostałych, jest to pewien sposób na przekazanie dobrych bodźców naszym mięśniom, nie zwiększając obciążenia.
Więc moje pytania brzmią:
1.Jaki jest najefektywniejszy sposób aby osiągnąć ogromną liczbę powtórzeń w jednej serii [np. 70 podciągnięć ][podciągnięć czystych a nie crossfitowego szajsu!]]??
2.Jak zaradzić stagnacji i przełamać się przez moment gdy progres w danym ćwiczeniu się zatrzyma. [chodzi mi tu o kombinacje ćwiczeń, odpowiednie przerwy, cykle danego ćwiczenia]??


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxymalna Ilość powtórzeń

pytanie 1 i 2 są ze sobą powiązane. 

według mnie najlepszą metodą jest piramidka 

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7....

No i właśnie, dochodzimy np do poziomu 20 podciągnięć i stoimy w miejscu.

Postęp możemy złapać jeżeli zwiększymy ilość treningów np. pompki na poręczach czy zwykłych pompkach.

Najczęściej to pomaga i znowu dochodzimy do kolejnych 27 powtórzeń. Przy takiej ilości możemy juz

kombinować z ciężarami, tzn zawieszamy na pas parę kilo i tak samo wykonujemy piramidkę lub według inej

metody (o tym pisałem art. na stronie głównej w dziale Street Workout zapraszam do przeczytania).

Dla innych pomaga wprowadzenie izometrii, wykonujesz np 10 podciągnięć i nie schodzisz z drążka tylko

fiksujesz brodę nad rurką i wisisz 10 sekund, potem środek 10 sekund i na wyprostowanych rękach 10

sekund. Różnego rodzaju wiszenie w podciągnięciu na jednej ręce.

Pozdrawiam :)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024