Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebuję zmiany w treningach i nie wiem jak to zrobić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

tommek
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Potrzebuję zmiany w treningach i nie wiem jak to zrobić

Witam Wszystkich. Ćwiczę już kilka lat z regóły miałem problem z nadwagą ale juz tego nie ma. Mam 173cm wzrostu 34 lata i ważę 87kg. Aktualnie ćwiczę 4 razy w tygodniu każdą grupę mięśniową raz w tygodniu, plan wygląda tak:

Poniedziałek- klatka, Wtorek- barki i triceps, Środa- nogi, Czwartek- plecy i biceps i ostatnio w Piątek dodałem aeroby oprócz tego po prawie każdym ćwiczeniu siłowym 20 min.

Chciałbym teraz wejść na masę ale tą bez brzucha i stosuję dietę tzn jem zdrowo i nie jem na noc. Głównie zastanawiam się nad moim planem czy jest ok i o ilościach serii oraz doborze ciężaru. Już kilka lat ćwiczę i używałem dosyć dużych ciężarów, pomyślałem że zmniejszę ciężar i będę wykonywał większą ilość powtórzeń ale nie jestem pewien.

Proszę o porady i linki w których będę mógł doczytać.


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję zmiany w treningach i nie wiem jak to zrobić

Z mniejszym ciężarem i więcej powtórzeń, to będziesz mięśnie rzeźbilł a nie masował. Polecałbym Ci się przerzucić na trening FBW, praktycznie od niego powinno się zaczynać ale skoro jeszcze z niego nie korzystałeś to polecam, najlepiej się robi na nim masę. Co do powtórzeń i ilości serii zastosuj rampy i rep goal. Poza tym za masę odpowiednia jest dieta z nadwyżką kaloryczną.


Użytkownik Lajk edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

tommek
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję zmiany w treningach i nie wiem jak to zrobić
Mam w planach ćwiczyć podstawowe ćwiczenia ale nie jestem pewien czy plan ma być 5cio czy 4 dniowy i jak mam podchodzić do areobow czy robić i jak długo po ćwiczeniach siłowych
  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebuję zmiany w treningach i nie wiem jak to zrobić

Plan treningowy FBW jest 3dniowy i 4dniowy, po ćwiczeniach siłowych wystarczy 30min aerobów


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024