Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hipertrofia w SW/ Po stażu na siłowni


1 odpowiedź w tym temacie

CzoVitek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Hipertrofia w SW/ Po stażu na siłowni

   Witajcie, generalnie trudny ze mnie przypadek człowieka. Szczerze jako już "mentalnie normalny- facet" mogę powiedzieć, że   2,5 roku trenowałem na siłowni 4-5 dni w tygodniu bez przerwy, trzymając tę samo kalorykę +/- 2000-2100 kcal - i generalnie starając się progresować, utrzymywać intensywny trening itd.

   Jak się "oczywiście Ci co swoje w tym siedzą" już orientują o progres było nierealnie ciężko więc, co chwile siłowo tak samo ..., waga moja obecnie to 58 kg/ 180 wzrostu i taka była oscyluje do 59 ... czasem. Więc  jestem takim suchym, wyżyłowanym oświęcimskim robotnikiem. 

  Problem w tym, że planuje teraz zając się Street Workout, generalnie- chcę zrobić revers. wrzucić sur+ kaloryczny około 100 i powoli budować masę, jednak mam pewne obawy. Po pierwsze nie mam pojęcia jak trening mam ułożyć takiego sw na 4-5 dni, po drugie mój organizm przez te lata treningu na siłowni przystosował się do wysiłku fizycznego i ciężarów, więc właśnie nie wiem jak wywołąć hipertrofie + dać odpowiedni bodziec do wzrostu teraz z własną masą ciała.

   Jeśli chodzi o kwestie "PODSTAWY"- to podciągnę się nachwytem max 11 razy/ a w kolejnych seriach 8/ 6... i w nieskończoność można 6, podchwyt 10... To taki zalążek siły. Na siłowni mimo wagi też nie szło mi źle aż tak no ale jak na 20 letniego chłopa to jednak chciałbym już nie marnować tyle czasu. co zmarnowałem przez :

- chorobę ( tak podejrzewam, że to była anoreksja imo- strach przed większą ilością jedzenia/ bo to przyjemność ) 

- głupotę ludzką... i młodzieńczą 

- depresję, związana z kłopotami rodzinnymi - nie będe na to zwalał, ale na pewno to nie pomogło 

 

!!a przede wszystkim ... nie katować się siedząc 2 godziny i robiąc " do pseudo aż zaboli", gdyż nadal mentalnie mam tak, że w dni treningowe mam wrażenie- że jedzenie mi nie służy i powinienem się ograniczyć 

 

 Co do diety: sztywno się nie trzymam mam ustalone B/W/T i Kalorykę, produkty oczywiście pełnowartościowe : chude mięsa drobiowe ( zdarzy się polędwica wołowa , ryby, Z węgli to kasze,  ryże głownie basmati/ jaglana ziemniaczki . Wafle ryżowe, płatki owsiane, jęczmienne, jaglane. Warzywa serki wiejskie, twaróg. Tłuszcze i białko też to jaja, orzechy ... masło orzechowe i można powiedzieć że 10-15 % czasem w tygodniu wpadnie wpadnie 10-15% w bilans jakaś mąka, ciastko owsiane coś dla luzu. 

 

Wiem, że bardzo obszernie to opisałem- ale chciałem prosić wszystkie mądre głowy, a zdecydowanie te ode mnie, czy by mi nie udzielił w tym rady i pomocy. W końcu "kto pyta, nie błądzi " 

Dziękuje i pozdrawiam ! 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hipertrofia w SW/ Po stażu na siłowni

Po 2,5 roku treningów ważysz 58 kg przy wzroście 180 cm ?

Albo nie umiesz jeść, albo nie umiesz trenować albo nie wiesz co to dobra regeneracja - albo wszystkie wymienione opcje.

 

Prawdopodobnie jesteś ektomorfikiem, ale to wcale nie usprawiedliwia tego, że nie potrafisz budować masy.

 

Przy Twojej genetyce (ektomorfik) i przy Twojej wadze powinieneś zjadać CONAJMNIEJ 2784 kcal. a nie 2000 - 2100 kcal.

Już masz podstawową przyczynę dlaczego nie możesz zwiększyć masy.

 

Przyjmij następujące proporcje -  conajmniej 1,5 g białka na kg masy ciała, 6 - 7 g węglowodanów na kg masy ciała i 2 g tłuszczów na kg masy ciała.

Białka i tłuszczów ma być tyle ile napisałem, węgli może być 6 - 7 g na kg masy ciała lub nieco mniej.

 

Tylko mi nie mów, że nie możesz tyle zjeść.

 

Daj znać czy pomogło.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024