Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening siły uścisku dłoni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Trening siły uścisku dłoni

Siema, mam pytania odnośnie ćwiczenia siły uścisku za pomocą ściskacza regulowanego 10 - 40 kg.
Na najtrudniejszym ustawieniu (40 kg) w sobotę zrobiłem 5 serii po 17 powtórzeń z 2 minutowymi przerwami między seriami - było dość ciężko, ale myślę, że tylko kwestią czasu jest dojście przeze mnie do 5 serii po 20.

W tym momencie moje pytania:

Czy jest sens po dojściu do 5 x 20 powtórzeń próbować dojść np. do 5 x 30 powtórzeń jeśli zależy mi na sile uścisku ?

Jeśli nie, to wtedy mam kupić sobie mocniejszy ściskacze Heavy Grip ?

Jak ćwiczycie siłę uścisku ?


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siły uścisku dłoni
Jest sens.
Jednak z obserwacji uważam, że trening na ściskaczu nie jest zbyt efektywny.
Od siebie mogę polecić żelazny ciąg albo zwis na drążku z podwieszonym ciężarem.
  • 1

acin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:crossfit

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siły uścisku dłoni

To taki rozgrzewacz, choć ja używam jako przedmiot antystresowy :)


  • 0

Zadaj sobie pytanie: Czy mogę dać z siebie więcej? Odpowiedź brzmi zwykle: Tak. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Paul Tergat 


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siły uścisku dłoni

tak jak napisał faluś + stanie z ciezkimi hantelkami i zaciskanie dloni na ich gryfach na poczatek np 30 sekund. mozna tez palcami chwytać szerokie talerze i trzymac je przez jakiś czas.. jest jeszcze fajne ćwiczenie na wyciągu. zobrazowane masz te wszystkie ćwiczenia w tym filmie: 


  • 1

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024