Najlepsze ćwiczenia na mięśnie TRICEPSÓW.
Triceps czyli mięsień trójgłowy ramienia to mięsień zajmujący całą powierzchnię tylną ramienia i należący do tylnej grupy mięśni ramienia, rozpięty między łopatką i kością ramienną a kością łokciową. Dobrze rowziniety dominuje masę ramienia stanowiąc jego główną część. To on jest wiekszy od bicepsu i to on wymaga wiekszego nakładu pracy potrzebnej do prawidłowego rozwoju. Nalezy o tym pamiętać.
Triceps jest zbudowany z 3 głów:
- głowy długiej
- głowy bocznej
- głowy przyśrodkowej ( warstwa głeboka )
Przyczep bliższy głowy długiej znajduje na guzku podpanewkowym łopatki. Przyczep bliższy głowy przyśrodkowej znajduje się na tylnej powierzchni kości ramiennej poniżej bruzdy nerwu promieniowego sięgając i częściowo wchodząc w torebkę stawu łokciowego tworząc płaskie ścięgno. Przyczep bliższy głowy bocznej znajduje się na tylnej powierzchni kości ramiennej powyżej bruzdy nerwu promieniowego oraz na przegrodzie międzymięśniowej bocznej. Przyczepy dalsze wszystkich trzech głów kończą się wspólnym ścięgnem na tylnej powierzchni wyrostka łokciowego
Funkcje mięsni trójgłowych:
Głowa długa wymusza ruch w dwóch stawach - stawie ramiennym i stawie łokciowym, przy czym siła działania na staw ramienny jest większa niż na staw łokciowy. Jest ona najsilniejszym prostownikiem stawu ramiennego oraz silnym przywodzicielem ramienia. Głowa boczna i przyśrodkowa są głowami odpowiedzialnymi za ruch wyprostny w stawie łokciowym. Siła mięśni prostowników stawu łokciowego - mięśnia trójgłowego ramienia i mięśnia łokciowego jest mniejsza niż siła mięśni zginaczy stawu łokciowego - mięśnia ramienno-promieniowego, mięśnia dwugłowego ramienia i mięśnia ramiennego.
Najefektywniejsze ćwiczenia:
- wyciskanie w wąskim chwycie
- wszelkiego typu wyciskania francuskie
- prostowanie ramion na wyciągu
- pompki na poręczach
- prostowanie ramion w opadzie
- wyciskanie FullBody
Konkluzje:
Aby mieć wielkie ramiona musicie wypracować wielkie tricepsy. Nie skupiajcie się tylko na bicepsie , nie olewajcie tricepsu. To on daje obwód ramienia. Triceps lubi zarówno wielkie jak i małe ciężary wysokie jak i niskie zakresy. Pamiętajmy o tym dając mu mozliwość do kompleksowego rozrostu. Jak w każdym treningu diabeł tkwi w technice. Wielu młodych ludzi zakłada za wiele czego efektem jest zazwyczaj brak efektu. Pamiętajcie że to nie ciężar jest najwazniejszy ale to czy czujcie trenowamy mięsień, doprowadzacie do pomy mięśniowej i w efekcie trenujecie go maksymalnie. To mała partia i częstsze treningi dają lepsze efekty. Warto tylko wtedy pamiętać o tym żę przy wyciskanaich na klatke i barki pracuje on równie mocno. Dobrym rozwiązaniem jest więc dodawanie go do treningu tych grup mięśniowych.
Mam nadzieję że bogatsi o tą wiedzę będziecie prawidłowo trenować triceps
Opracował: Grammatikk
Wszelkie prawa zastrzeżone