Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ocena założeń diety na redukcję i parę pytań.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

userPL
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ocena założeń diety na redukcję i parę pytań.

Witam! 
Po zakończeniu redukcji wagi ( 124 kilo - 98 kilo ) w październiku tego roku, postanowiłem zbudować trochę mięśnia, i zakończyłem cykl na masę ( 98 kilo do 106 kilo na dobrej jakościowo masie, bez nadmiernego zalania ). Teraz robię redukcję, wyliczyłem sobie ze wzoru ( TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT ) zapotrzebowanie, wyszło 3500 kcal, uciąłem 500 kcal ze względu na redukcję. 250g białka, 280g węgli, 85g tłuszczów. Białka wychodzi ciut więcej niż 250g, trochę za mało węgli (200g) ciut za dużo tłuszczu czasem. Wszystko ważone i liczone. Wywalony całkowicie chleb, ziemniaki, słodycze, napoje słodkie etc. 
1. Co lepiej zjeść na kolację? jajka, czy twaróg? 
2. Słyszałem opinię, że białko z twarogu jest przyswajane ponoć tylko w połowie i najlepiej je wywalić (??) 
3. Czy owsianka na mleku z bananem nadaje się na śniadanie? Ew. co lepiej zjeść? 
4. Czym warto uzupełnić dietę w węglowodany, oprócz ryżu i kaszy? 
5. Jaki posiłek polecacie przed treningiem? 

6. Jak ważyć mięso, przed czy po obróbce?


P.S do redukcji w celu zapobiegania katabolizmowi suplementuję BCAA + Jabłczan kreatyny. 

Dzięki i pozdrawiam :) 
 


Użytkownik userPL edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena założeń diety na redukcję i parę pytań.

1. Zdecydowanie jajka, tylko pamiętaj, że całe jaja mają dużo tłuszczu i mogą Ci się nie zmieścić w bilansie.
2. Chodziły pogłoski, że białko z twarogu jest przyswajalne w ok. 48% - jednak nie ma 100% pewności, że to prawda. Fakt jest taki, że jest to jednak białko niepełnowartościowe, jeśli masz możliwość to wyeliminuj nabiał z diety, ale nie jest to mus jeśli się nie przygotowujesz do zawodów.
3. W pierwszym posiłku musi być spora dawka pełnowartościowego białka, a w tym posiłku który podałeś w ogóle go nie ma. Proponuje typowe placki (jajka+płatki owsiane+dodatki - miksujemy i na patelnie) lub szejki z twarogiem bądź odżywką białkową. Typowa jajówa z ciemnym chlebkiem też jak najbardziej się nadaje.
4. Owoce, płatki owsiane, makarony, ciemne pieczywo.
5. Na pewno spora dawka węglowodanów. Najlepiej 200g kurczaka + 100/200g ryżu + warzywa.
6. Wszystkie produkty spożywcze warzymy PRZED obróbką termiczną.

P.S Zamiast BCAA kupiłbym dobry izolat i pij go od razu po treningu :)

Pozdrawiam ;)


  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan


userPL
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ocena założeń diety na redukcję i parę pytań.

Dzięki wielkie za odpowiedź!


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024