Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak ćwiczyc samemu (nie chwyty)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak ćwiczyc samemu (nie chwyty)
Witam ma pytanko jak ćwiczyc samemu ruchy przerwoty itp dacie jakieś filmiki poradniki ? czy wogóle takie jakieś znacie by mi bardzo to pomogło chodzi mi o takie (Padanie przewroty itp) ?
  • 0

budo_adam_gka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyc samemu (nie chwyty)
Trochę dziwne że potrafiłeś odnaleźć to forum i wątek aikido, a już z odnalezieniem filmików na YT jest problem.
Najbardziej wartościowe ćwiczenie dla ciebie na tym etapie to spraw sobie bokken i rób cięcie proste z wydechem (poza mieszkaniem oczywiście). Najlepiej w seiza. Instruktor w klubie ci pokaże. Jak masz przestrzeń w domku - podstawowe kroki i zwroty, ale to mało ci da. Jak jesteś początkujący to pady są istotne, a tego nie zrobisz na dywanie. Szczerze odradzam ćwiczenie w domu.
Dodatkowo jako początkujący ćwicząc bez instruktora masz duże szanse nauczyć się złych nawyków
Rób sobie notatki po każdym treningu i nie wzoruj się na filmikach - może być tak że w klubie jest inaczej i będziesz mieć zgrzyt z prowadzącym już na starcie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyc samemu (nie chwyty)
Zalezy od tego u kogo cwiczysz.
Jest cos takiego co sie nazywa aiki taiso. Niezla katorga nawiasem mowiac, ale ponoc daje dobre rezultaty :)

Masz nawet swiezy temat tutaj:
http://budo.net.pl/v...258498342a55b28

Poza tym mozesz cwiczyc bron(zarowno suburi jak i kata), Moze tez robic wizualizacje technik(ze ktos ci atakuje w pewien sposob) i robic tzw 'techniki z cieniem'.

jest tez cala gama specjalnych cwiczen ktore rozwijaja wewnetrzna elastycznosc ciala i inne wewnetrzne aspekty. Najlepiej zeby ci to pokazal i wytlumaczyl ktos dobrze wykwalifikowany. np stajesz rownolegle do sciany w odleglosci wyciagnietych na maxa rak tak zeby dotknac wewnetrzna strona dloni scisle do sciany. Nastepnie bez zmiany srodka ciezkosci naciskasz swoim hara na sciane zachowujac calkowity luzik w torsie, barkach(w sensie ze mozesz je dowolnie ruszac ) oraz miesniach i stawach rak.
  • 0

budo_shukakupl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak ćwiczyc samemu (nie chwyty)
To jest we warszawie a ja mieszkam koło inowrocławia więdz mam ok 2-3 godzin samochodem więdz to odpada :P bo aikido mi sie bardzo spodobało i bym chciał to szybko rozwinąć
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024