Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_ebenezer555
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
kolego Belian:

ważność Twojego gazu (OC-17) jest napisana na spodzie pojemnika w systemie:
miesiąc/rok/dzień

Co do pytania o foxa to właśnie dlatego temat o gazach ma kilkaset stron, że nie sposób wskazać jeden gaz idealny na każde sytuacje. Nie zawsze to co piszą producenci jest prawdą. Musisz wiedzieć, oprócz parametrów SHU ( nazwijmy to ostrość) i % OC ( zawartość olejku) jest jeszcze MC ( major capsaicinoids - główne kapsaicynoidy ).

SHU gazów to przedział 2mln - 5,3mln
% OC od 2% do 17%
a wspomniane MC od ok 0,3 do 3%

pozdrawiam
E.B.
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Witam

Dziś przyszła do mnie przesyłka z hot spray'a - OC-17 mgła dla znajomego, w zestawie z foxem treningowym 60ml.
Z 36-miesięcznego terminu przydatności OC-17 zostało 6 miesięcy, natomiast treningowy fox kończy się za niecałe 2 miesiące...

OC-17 ma pomarańczowy naciek gazu w miejscu połączenia rurki i zaworka, o czym wspominali inny gazownicy.

Komentarz chyba zbędny.

pozdrawiam
E.B.

O co chodzi z tym naciekiem, chyba nie był używany? Ja zawsze przed kupnem dopytywałem ile pozostało terminu ważności i widzę, że słusznie. Zamierzasz to im odesłać?
  • 0

budo_ebenezer555
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ten naciek to charakterystyczna pomarańczowa maź na połączeniu białej rurki z zaworkiem puszki. Ten naciek ma góra 1,5mm długości i nie wygląda na świeży. Gaz jest wyraźnie pełny, widać to przy przechylaniu. Odesłać nie zamierzam, bo gaz nie był dla mnie, a kolega akceptuje to co dostał...

To normalne, że hotspray nie produkuje gazów i zapasy magazynowe z czasem starzeją się. Nieuczciwe jest jednak oferowanie w regularnych cenach niepełnowartościowego produktu... Taka strategia marketingowa, mimo, że pozornie przynosi zysk - bo udaje się wypchnąć stary towar - to w efekcie zniechęca do sklepu jako takiego. A złe wrażenie zmyć najtrudniej...

pozdrawiam
E.B.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Są inni ZAINTERESOWANI projektem UDAP WHF ( World's Hottest Formula ) ??? , bo kilka maili już dostałem ... jeśli jeszcze ktoś chce dołączyć do zespołu to TERAZ jest najlepszy moment !

- UDAP będzie grany na pewno , gdyby się znaleźli inni chętni na testy ( poza tymi co się odezwali do tej pory ) to zapewne różnych środków NIE zabraknie - osobiście NIEZMIERNIE ciekawy jestem pokazania działania CS po kilkuletnim okresie przeterminowania daty przydatności ... ( myślę że XIII coś jeszcze znajdzie w swoich kiermanach :P - bo jak widzę obkupił się swego czasu jak małpa w te "cuda działające" CS-y )

i tu dochodzimy do konkluzji którą chciałbym potwierdzić , mianowicie że dobry CS jest WYŁĄCZNIE świeży ,

co to znaczy dla przeciętnego Kowalskiego ... ano że jak kupuje takie coś jak francuski CS w inter arku ( inne są chuja warte ) to ma MAKSYMALNIE w granicach 15 miesięcy SKUTECZNY GAZ ( 3 mieszki na dystrybucję i logistykę odliczam ) więc w porównaniu z miotaczami pieprzowymi pod względem JAKIEJ KOLWIEK POTWIERDZONEJ PRZYDATNOŚCI gaz CS zostaje kompletnie w tyle w stosunku do gazu pieprzowego co wyraźnie udowodniliśmy z XIII podczas wcześniejszych testów na różnych przeterminowanych miotaczach - nowych zainteresowanych zapraszam do cofnięcia się kilkanaście stron wcześniej aby wyrobili sobie swoje własne zdanie na ten temat po zobaczeniu materiału filmowego :)

cizzia

ps. ZAPRASZAM kuku nikomu zrobić nie chcemy - !!! a że doświadczenie / doznanie może być nieprzyjemne ... cóż , takie życie :) !
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizia tylko syp tym Udapem jak pro, bez litości :twisted: , 2s od czoła po sutki. :)
  • 0

budo_belian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ten UDAP można sobie kupić przecież przez amazon..
  • 0

budo_stachu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Na stronie Inter-ark widzę gazy OC Super Magnum i dość tani OC TYTAN, one są równie skuteczne co Police Magnum OC 17? Bo skład ten sam chyba.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Belian UDAPA i żadnego gazu z amzonu nie wyślą ci poza Stany , Stachu na stronie Inter-arku odnośnie składu gazów piszą różne rzeczy ,lepiej w to nie wierz , niektóre gazy z tego sklepu są bardzo dobre , ale naprawde trzeba wiedzieć które ;-)
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Najlepiej spróbować na własnej twarzy nawet małą ilość lub na ochotniku wtedy jest pewność co posiadasz . Jak zadziała na ciebie ,to będzie skuteczny też przeciwko innym ludziom. To jedyny miarodajny i obiektywny test który może przeprowadzić każdy, a ceną jest dyskonfort przez 40 minut który da się wytrzymać .Można go też złagodzić używając odpowiednich środków .Wiem bo sam takie próby na sobie przeprowadzałem . Testowałem mgły i żele zarówno OC jak CS w lecie przy plus 25 jak i w zimie przy minus 15, pisałem o tym wcześniej wiec nie będę się powtarzał.
  • 0

budo_belian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
megasmig może i masz racje ale ze względu na to że nie mam żadnego znajomego w USA napisałem do wszystkozameryki.com i polameronline.com z zapytaniem czy była by możliwość kupienia za ich pośrednictwem owego gazu więc teraz czekam na odpowiedź : )
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Przypomnę sie :)
Gdyby ktoś chętny mam do odsprzedania jedna sztukę UDAP (mugger fogger) 3.1 oz. Szegoły na priv...
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A w sprawie krótkiej przydatności do użycia CS . W poprzednie wakacje na mazurach, konkretnie w Harszu pomogłem w holowaniu łódki po kolizji .Do pomostu przyjechała policja i panowie policjanci mieli zabytkowe RMG 75 .Z ciekawości zapytałem czy to jeszcze działa stwierdzili że jak najbardziej nawet lepiej niż posiadane przez nich obecnie gazy z OC skrytykowali tylko zasięg który nawet w nowych tego typu miotaczach nie przekraczał 1,5 metra. Tylko wspomnę że te miotacze przestano produkować 1998 roku nie ma na nich daty przydatności. A tak naprawdę co po za utratą środka nośnego czyli utraty szczelności pojemnika może mieć wpływ na to czy działa czy nie . W przetargach zamawiający żąda 5 lat gwarancji na prawidłowe działanie kilku tysięcy miotaczy zarówno w gazach z OC jak CS i taką dostaje ,ale sprzedaż w detalu na własne prawa i musi być data przydatności zgodnie z przepisami.
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
To sie nazywa z przyłożenia :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
linki dajemy w innym temacie. serdeczna prośba o nie śmiecenie.
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam , zdarzenie z dnia dzisiejszego . Jadę sobie z rodzinka ze Szczytna do Mikołajek popływać motorówką , w sumie 5 osób w samochodzie , w spodenkach w prawej przedniej kieszeni wspomniany ARM II kupiony w Inter-arku ok.1,5 miesiąca temu . W pewnym momencie chcę się wypiąć z pasów bezpieczeństwa (w samochodzie mam podłokietnik i jest todosyć upierdliwe) i w trakcie naciskam przypadkowo na ok.1,5 - 2 sekundy na głowicę gazu . Myślałem że zagazuję cala rodzinie , zatrzymałem autko i kazałem wszystkim wyjść , cała kieszeń w spodenkach mokra i prawa/strona pod koszulki również mokra i czerwona . I zonk , rodzinka została w samochodzie bo myśleli że się wygłupiam , żadnego pieczenia , żadnego łzawienia jedynie taki lekki jakby gorzki zapach ale klimatronik działał i po ok.minucie ito ustąpiło . O co chodzi ? Czy gaz stary czy taka jego uroda? Żadnych skutków oprócz ubrudzonej koszulki i spodenek na czerwono . Acha ,gazy wyleciało ok. 1/5 tej pojemnika resztę posiadam gdyby ktoś chciał na sobie wypróbować.
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja kolego miałem z tej dostawy która tylko przybyła do interarku ze 3 sztuki Arma i powiem tyle za każdym razem działał powalająca juz nie wspominając efektu inflacyjnego bo czułem go dobre 15 minut i był to tylko opar wiec głównemu degustatorowi współczuje :) raz psiknalem na próbę przed domem takie skromne pół sekundy na styropian i po chwili słyszałem kochających sąsiadów....
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To o co kaman ? Jakiś przeterminowany trafiłem ?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Według mnie z gazem wszystko w porządku, tylko nie zdążył się rozpylić w aucie bo został w formie płynnej na Twojej kieszeni. Tak mi się wydaje... Dobrze, że klejnotów sobie nie popryskałeś :)
Ja kiedyś wewnątrz samochodu prysnąłem sobie gaśnicą Puissance 80 na szybę przednią od strony kierowcy. W czasie jazdy! Mały katar, nic poza tym, ale to był gel liquide.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
martwią mnie takie wypowiedzi których jest coraz więcej ... bo wielu naszych użytkowników zwraca uwagę na znaczne rozbieżności w działaniu miotaczy z inter arku - !!!

powiem tak kiedyś zabierałem miotacz nawet w liny HE HE HE ( kurczę gdzie te czasy ) i teraz taką przygodę ja Wam ze swojego życia opiszę :

zima 2010 wawka , napierdalamy na dachach przy odśnieżaniu , trafiło się że praca w podparciu była i się poślizgnąłem , gaz miałem w kieszeni bojówek ( boczna prawa ) był to HI POWER oddałem przypadkiem nawet nie wiem jak i kiedy pomimo Flip Topa jedna krótką salwę może 0,5 sekundy , była zima więc zimno , ja dodatkowo w kalafiksach wszystko nasiąkło gazem ale że robota więc ... na początku szczypało , potem bardziej ale starałem się ignorować nieprzyjemne doznania ( dobrze że trafiło na boczną część uda bo gdyby do jajek doszło to sobie nie wyobrażam ) po nie wiem może 8 godzinach jak w końcu dotarłem do domu to miałem bardzo mocno podrażnione udo i jego dolną stronę , z wierzchu wyglądało na zaawansowany rumień , jednocześnie gaz który wsiąkł w ubranie tarł skórę i dodatkowo ją podrażnił , 3 dni odczuwałem skutki , i już NIGDY gazu w liny nie zabierałem ...

co da samych CS-ów to nie żebym się czepiał ale ISTNIEJE DUŻE PRAWDOPODOBIEŃSTWO że mogą Was zawieść , co to za "szatan" co nie wywołuje efektu podrażnienia 8O ??? w końcu ARM ma działać na kilku płaszczyznach a tu jak widać z kolejnej relacji DUPA ZBITA nawet dzieciaki w samochodzie się nie wzruszyły ... więc proszę tu nie mówić że gaz był MOCNY bo to bzdura !

cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
ROBEKBIS powiedz jaki to był ARM
1.
Dołączona grafika
czy może taki
2.
Dołączona grafika
albo taki
3.
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024