Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Witam
Spotkała mnie dziś bardzo ciekawa sytuacja
Otóż wybrałem sie do interarku po jakiegoś francuza....od początku jeden z Panów którzy tam pracują (ten niesympatyczny) dzisiaj był wyjątkowo miły...zaczęliśmy rozmowę o francuskich cs-ach ,powiedziałem Panu ze słyszałem opinie że te mixy Arm IV to bardzo słaby produkt....i to byłem w szoku, Pan podszedł do półki sięgnął po puszkę tego specyfiku i mówi chodźmy sprawdzimy, psikniemy i zobaczymy myśle pierwszy raz z czymś takim jeszcze sie nie spotkałem kupując Rmg....wyszliśmy, sprzedawca popatrzył w lewo i prawo i walnął sekundową dawkę przed sklepem i podszedł powąchać,odrazu poczuł i sie cofną i po chwili i mi zaczęło wypalac nos ....psiknął jeszcze raz znów podszedł kichnal i sie cofną juz nie wspominając o tym ze ja cofnąłem sie do sklepu bo nie dało sie wystać....i jak Pan stwierdził (w 100% sie z tym zgadzam)ze jego zdaniem jest mega mocny i tu cytuje "widzi pan sam pan poczuł a coowic o tym jak byśmy dostali tym prosto twarz" powiem tak ciśnienie bardzo dobre z puszki poleciała brunatna chmura o bardzo mocno wyczuwalnej substancji....dla mnie osobiście bardzo mocny gaz.
Jeszcze raz brawo dla Pana


:) HE HE

cizzia
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
mattaleo, po prostu Pan widział filmy z testo grila i postanowił przenieś te wysokie standardy do swojego sklepu :) (trzeba się uczyć od najlepszych). No i może chce się załapać na następnego testo grila.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
No to jak to jest z tym ARM IV: "perfumy" czy "mocny gaz"?
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Moim zdaniem bardzo mocny....czułem tylko opary w powietrzu i myślałem,że nos mi wypali nie dało sie ustac w miejscu tak jak po arm ll :)
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
I sprzedawca dobrze mówi jak nie przyjmiesz na twarz. To twierdzenia o jakości po wąchaniu i lizaniu są na tyle miarodajne jak ocenianie szybkości samochodu na podstawie kurzu na drodze który po min zostanie wzniesiony. Osobiście wiem o wielu ciekawszych obiektach do lizania i wąchania. Jedynymi parametrami które można określić celując w kartkę jest jego zasięg. Mniej więcej da się ustalić czas w którym zostanie wyrzucona cała zawartość miotacza .A jeżeli rozpylasz na wolnym powietrzu z nawet małym wiatrem to parametr zasięgu i tak zwany efekt inhalacyjny tez jest pojęciem mało precyzyjnym. Ilu badaczy tyle opinii. Podkreślam któryś raz z kolei nie wierze w teorie spiskowe. Ktoś wytwarza produkt który kosztuje powyżej 40zł i robi coś co nie działa. Zamknie firmę max po roku ,takie są prawa rynku.
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
zgred60...Moze nie załapałem sensu Twojej wypowiedzi, albo Ty postawiłeś źle przecinki (kropki)... Zgadzam się, że jeśli miotacz kosztuje powyżej 40 zł, to musi działać, ale czy przypadkiem nawiązujesz do UDAPA? Bez urazy, ale jeśli tak, to wiem jakie są skutki użycia tego miotacza i nie mówie o tych z filmów...
P.S. Zasięg właśnie chcieliśmy wtedy (z resztą zawsze) pokazać, bo uważam to za coś jednak barzo istotnego, ale to tylko moje zdanie...
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dla mnie nazwa nie ma znaczenia nazwa, marka. Mówi o tym że jak coś kosztuje 10euro 15 dolarów lub powyżej 40zł to jest produkt który musi zadziałać zgodnie ze swoim przeznaczeniem A jedynym wiarygodnym testem jest zastosowanie zgodnie z przeznaczeniem czyli skierowaniem zawartości na twarz własną lub napastnika . Niektóre formacje stosują miotacze w celach eksperymentu na ochotnikach lub na rozkaz na całych stanach osobowych np. GSG9 w wydzielonych pododdziałach i to jest wiarygodna ocena skuteczności. Bo do tego jest przeznaczony i to jest jedyny wiarygodny test możliwy do wykonania bez laboratorium . Tam tylko można opracować zakres badań i je przeprowadzić używając np. wychodowanych sztucznie błon śluzowych co jest już praktykowane w tego typu badaniach wykonywanych na rzecz służb dysponujących takimi miotaczami , lub przy opracowaniu nowych.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Tam tylko można opracować zakres badań i je przeprowadzić używając np. wychodowanych sztucznie błon śluzowych co jest już praktykowane w tego typu badaniach wykonywanych na rzecz służb dysponujących takimi miotaczami , lub przy opracowaniu nowych.


nie żebym się czepiał ale już mi 40 dyszki stukają a nie słyszałem jeszcze o sztucznych błonach śluzowych :) - tym bardziej stosowanych do jakichkolwiek badań nad gazem obronnym , zresztą czego takie badania miały by dotyczyć ?

ale że mało słyszałem to dalej nie wnikam :P - daj najlepiej jakiegoś LINKA bo rozumiem że opierasz się na naukowych podstawach ...

jednak aby zweryfikować ponad wszelką wątpliwość , skuteczność danego środka , można wyłącznie na tle badań nad ludźmi , prowadzonymi najlepiej dwutorowo :

A - badania laboratoryjne / testy w warunkach kontrolowanych

B - niezależne opinie użytkowników stosujących środek w realnych sytuacjach zagrożenia

co do samych testów organoleptycznych , to i ja uważam że są o kant dupy potłuc :) choć potrafią one dać pewne pojęcie na temat ostrości środka i tego nie można im odmówić - jednak aby ogarnąć pełne spektrum działania danej substancji na człowieka , potrzebna jest aplikacja od 10 do 15 ml centralnie w twarz , taka ilość powinna wywierać konkretny efekt , większe dawki w zależności od środka / formuły i ew. aplikacji ( oraz jej czasu ) może spotęgować działanie i doprowadzić do nasilenia objawów , to co od dawna podkreślam mnie interesuje tak naprawdę wyłącznie skuteczność , wyrosłem na interarkowskich CS-ach i PM-ach ale ponieważ świat idzie naprzód i nie kończy się na inter arku to udało mi się dotrzeć do środków amerykańskich równie skutecznych ( a bezpieczniejszych niż CS ) o parametrach znacznie przekraczających te dostępne KIEDYKOLWIEK w inter arku , zresztą jest obecnie masa bardzo dobrych gazów opartych wyłącznie na pieprzu więc czemu trzymać się wyłącznie jednego bądź 2 rodzimych środków ? jak można ich mieć xxx :) :) :) - i samemu sobie prowadzić badania i prywatne testy ... - oraz wyciągać wnioski oczywiście ...

cizzia
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Właśnie świat idzie naprzód wyhodowane z komórek macierzystych błony śluzowe to rok 2005 to już historia a badania na nich związków chemicznych to zaczęły się w2008 roku w Holandii . Mogę ci jeszcze powiedzieć ze 2013 wyhodowano sztuczne mięso tez z komórek macierzystych i można z niego usmażyć kotleta. Wpisz w przeglądarkę np. sztuczne mięso to ci wyświetlą szczegóły, a informacje o badaniach są w biuletynach wydawanych przez ośrodki badawcze. Już raz ci mówiłem że jak o czymś nie słyszałeś to nie znaczy że tego nie ma. Nie wszystko jest tłumaczone na polski i nie wszystko jest w internecie ale poszukam opracowań na papierze i zrobię skan. Z tego co pamiętam chodziło przewodnictwo i wytwarzanie mikro impulsów elektrycznych w różnym stopniu podrażnienia błon śluzowych przez środki drażniące różnego rodzaju w tym typu OC CS oraz wielu innych związków chemicznych używanych do zupełnie innych celów przez człowieka.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
co do sztucznie hodowanego mięsa to się w pełni zgodzę , ale sztucznie hodowane błony śluzowe ... ? , stosowane do badań nad działaniem skutków gazu ... , owszem wpisałem w google owe magiczne słowa i najbliższe sformułowanie jakie się pojawia pojawia to sztuczna błona dziewicza HE HE ( cnota jest dzisiaj w cenie )

cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
I umarł w butach jak do klejnotów do leci albo mega przyśpieszenie jak do 4 liter dotrze .
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam
Gdyby ktoś zainteresowany mam do odsprzedania 1 sztukę UDAP Mugger Fogger 3.1 Oz (mgła)obecnie najmocniejsza formuła na świecie .... zakupiłem od naszego kolegi z forum, lecz raczej u mnie straci termin niż sie przyda , poprostu nie mam możliwości noszenia miotacza większego niż np. Fox 89ml :) gaz oczywiście nowiutki....gdyby ktoś zainteresowany pisać priv.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Sztuczne błony śluzowe nie zostały wychodowane w celu badań nad gazami. Jak wiele innych tworów inżynierii tkankowej i biochemii medycznej powstały z zapotrzebowań medycznych .Ktoś po jakimś czasie zastosował je do badań mających na celu potwierdzenia ich podrażnień przy kontaktach z chemicznymi substancjami , opracował metodykę, a ktoś kolejny zrobił badania szerszego spektrum używając tez substancji drażniących typu OC czy CS. Zeby cos więcej powiedzieć musze powrócić do literatury na papierze z lat 2005- 2008 jest na pewno polska książka , praca zbiorowa PWN na te tematy.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
mój świeży zakup:
Sabre Red piana 80ml - to pójdzie w obudowę RSG3 :)
Nowość, Sabre Red Pepper Gel, z dodatkową kaburą;D

kupiłem w Kaliber.pl, mogę polecić;)

Dołączona grafika
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
radnus, jak myślisz czy dało by się zapakować sabre foam do tego nowszego rsg 3
Tak właśnie on wygląda .
Dołączona grafika
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
to jest 2000 - wkłąd jest identyczny jak rsg 3,
kwestia 'zaczepów' - w RSG 3 wsuwasz wkład i dokręcasz śrubę z boku, która blokuje wkład na wysokości kołnierza puszki.
w rsg 2000 jest zapewne inny system, ale wszystkie puszki z gazów są tak samo zakończone, więc będzie OK! :)
jedynie sporo zabawy jest żeby stary "kapturek" z Sabre ściągnąć, ale jak masz fajne ostre narzędzia, to powinno pójść sprawnie.
no i jeszcze dysza - ja swoją trochę rozszerzyłem, żeby ta piana dobrze wylatywała, ale w 2000 też powinno się to dać łatwo zrobić;)
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Najdokładniej to jest sprzedawane pod nazwą rsg 3 /2000 tutaj kolejne fotki odnośnie systemu zaczepwo montażowego
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_browar25
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Radnus planujesz nosić na co dzień obydwa, czy 1 w zależności od sytuacji?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024