Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zapomniałem dodać jako pytanie retoryczne to do czego oni są powołani ?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
No wybacz, ale gazowanie Rumuna bez wyraznego zagrozenia w autobusie pelnym ludzi to "troszke" przegiecie.

Jakbys pianka sypnol to uniknolbys wielu nieprzyjemnosci. Sam bym sie wkurwil na Ciebie, jakbys mi dziecko zagazowal z powodu grania na harmonii.
  • 0

budo_pawelpa
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam wszystkich!

Przeczytałem 15 ostatnich stron tego tematu i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania więc pozwolę je sobie zadać. Posiadam aktualnie spray Fox 5.3 z numerem 082412 (czyli jak dobrze rozumiem data produkcji sierpień 2012?). I tu rodzą się moje pytania.

1. O ile mi wiadomo Fox ma 2 lata przydatności do użycia, warto go wymienić przed sierpniem 2014 czy też może nie traci on swoich właściwości po tej dacie?
2. Niestety dowiedziałem się również, że wersji 5.3 nie produkują, więc czy wersja Green jest równie dobra co 5.3?
3. Jeżeli nie to w jaki spray dostępny w Polsce (oczywiście online) warto się zaopatrzeć? Aktualnie mam chmurę 118ml, którą wożę w samochodzie i na coś podobnego chciałbym zamienić.

Dziękuje serdecznie za odpowiedzi, Paweł.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
1. Nie traci swoich właściwości. Może utracić ciśnienie, ale nie musi.
2. Nie jest równie dobra co 5.3
3. Np. Police Magnum OC-17
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tak się bezpiecznie ucisza harmonistę :)


  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
1. Dziecka tam nie zauważyłem pojawiło się dopiero po fakcie.
2. Nie z powodu grania na harmonii tylko z powodu szarpaniny między mną a tą osobą.
A gaz został użyty w formie żelu/ płyn gdzie efekt parowania jest bardzo znikomy.
Na marginesie miałem pozwolić aby mnie szarpał, okładał pięściami i kopał ?
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Kiedyś miałem okazje w łazience na wannie użyć tego gazu z "diamentem" i powiem Ci ze efekt inhalacyjny nie jest znikomy co nie zmienia faktu że nie wachałbym sie użyć nawet chmury w komunikacji. Kiedyś mój znajomy OC-17 w chmurze sypnął drechowi w tramwaju co lał jakiegoś faceta. Dresik sie złożył a ludzie na przeprosiny znajomego mówile że dobrze zrobił, pomimo że sie krztusili nieżle :)
P.S w zadnym razie nie kupować tego syfu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jest całkiem mocny ale po jednym strzale na wanne całkowicie stracił ciśnienie.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Co do ciśnienia to ten mój w ogóle go nie stracił, jako dowód proponuję obejrzeć film mojego autorstwa jest zamieszczony kilka stron wcześniej.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Może i działa ten gaz z diamentem, ale czytając to forum od roku przekonałem się, że najlepiej jest używać gazów sprawdzonych marek. Do autobusu polecam Puissance 90 w żelu - daje radę równie dobrze jak pieprze z najwyższej półki, a niektórzy twierdzą, że nawet lepiej. Do tego ma wielką dyszę, którą uważam za zaletę, bo ciężko jest nie trafić...no i cena przyzwoita.

Parę dni temu rozmawiałem z ochroniarzem zagadałem, bo widziałem, że nosi Force 80 w żelu, pytałem jak się sprawdza i mówił, że nie ma zastrzeżeń, w pomieszczeniach nie dusi tak bardzo, a ludzi pod wpływem też zamiata ładnie.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Człowieku ten gaz paruje jeszcze mocniej niż tek którego ja użyłem.
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam
Chciałbym opisać sytuacje która mój znajomy podczas interwencji.
Dostali wezwanie do mężczyzny który awanturował się w domu, rozwalał co popadnie. Policję wezwali rodzice, i akurat pojechał tam znajomy który pracuje jako wywiadowca.
Po przyjechaniu na miejsce mężczyzna się trochę uspokoił dopiero w momencie zabierania go do radiowozu zaczął się szarpać zbił szybę od służbowego samochodu i wtedy na pierwszy ogień poszedł PM OC 17 (strumień) jak kolega stwierdził oczy mu trochę przymnknęło, trochę popluł ale nie odpuszczał drugi kolega poprawił mu Sabre Red (pianką) i wtedy wyłączył się z akcji zakuli Pana i zawieźli na tzw. Dołek :) znajomy powiedział,że całą drogę jeczał i błagał.
Mężczyzna wydmuchał ponad dwa promile i do tego jak to rodzice powiedzieli "Panie on wąchał karnister z benzyną"
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
- którą miał mój znajomy....
Przepraszam za błędy (nowy telefon i ciagle cos mi się przedstawia...
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jeżeli kolega jest policjantem to nie mógł użyć prywatnego gazu, chyba że pracował jak ochroniarz.
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja opisałem jak renomowane pieprze sprawdziły się w boju i mało co obchodzi mnie czy mógł czy nie :) widzę,ze niektórzy z forum maja jakiś problem..chyba co niektórzy pomylili się z zawodami trzeba było jakimś adwokatem czy prokuratorem zostać a nie pasjonata tej dziedziny :) a o ile widzę kolego to z byt wiele nie wynosisz chyba z tego forum latający po mieście z jakimś Diamondem nadającym się jedynie do przyprawiania kobabów....choć znam osobiście bardziej pikantne.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
nie ma się co drapać koledzy :)

Tak to już jest z gazami że czasem działają WYSTARCZAJĄCO a czasem MNIEJ - zbyt wiele czynników się na to składa więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi jaka była przyczyna słabszego działania w danej sytuacji ... jedynym rozsądnym rozwiązaniem tej kwestii jest korzystanie z możliwie najmocniejszych dostępnych środków bo w tym wypadku zmniejszamy w sposób znaczący bądź całkowicie eliminujemy ową niedogodność :)

Warhead widzę czuwa nad wszystkim :) ale ten ostatni filmik co go "wyrżnął" to raczej nie nawoływał do agresji , czy nękania , dokuczania lub grożenia - choć pewien element owszem był - ja tam widziałem w tym filmiku jedynie element WYCHOWAWCZY :) w stosunku do pijanego ( po melanżu ) kolegi ...

cizzia
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Człowieku ten gaz paruje jeszcze mocniej niż tek którego ja użyłem.


ale Puissance łatwiej trafić niż typowym strumieniem, 50ml jest tylko o 10zł droższe od tego Diamonda, a skuteczność potwierdzona i chyba nikt nie powie, że nadaje się tylko do przyprawienia kebaba ;)

Jak chcesz zupełnie bez parowania, to jakaś pianka od Sabre...
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Człowieku nie ucz szewca szyć buty, sam zwróciłeś uwagę że ma bardzo szeroką dyszę co zatem idzie duży rozrzut i do pomieszczeń i komunikacji się nie nadaje . A co do chemików to ja jestem ich zwolennikiem szczególnie na większe grupy osób lub też na imprezy.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
W autobusie raczej nie walisz z 2 metrów, tylko z bliska, więc rozrzut mały, a szeroka dysza wg mnie bardziej uniwersalna w innych sytuacjach jakie mogą Cię spotkać. To oczywiście moje preferencje, każdy ma własne. Skoro znasz się, to dlaczego nosisz Diamonda, a nie piankę czy żel renomowanej marki, które można kupić już za 50-60zł, a zdecydowanie pewniejsze?
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Warhead widzę czuwa nad wszystkim :) ale ten ostatni filmik co go "wyrżnął" to raczej nie nawoływał do agresji
cizzia

To chyba ekipa z YouTube "wyrżnęła"
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nigdy nic nie wycinam bez informacji o wycieciu ;) i dlaczego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024