Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Mattaleo podane na spodzie puszki parametry moim zdaniem oddają prawdziwą moc HI-maxów , Policyjnych i innych gazów z tej rodziny ;-) ,jeśli narzekałeś na Red Pepper gela i Police Rsg to szybko przekonasz się że te są jeszcze gorsze , no chyba że trafisz co się zdarza na osoby z alergią na kapsaicyne , a takich to i słaby gaz przeczesze i podrażni na kilka godzin ;-)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Witam serdecznie ;-)

Bardzo dziwna sprawa....zamówiłem gasniczke 550ml z hpe teoretycznie 10%OC 1,33MC 2 000 000 SHU tak i jest na etykiecie....a na spodzie puszki 0,67 % MLN SHU stream a na etykiecie "mgła " o co chodzi? :roll:


zatem nawet HPE to obszczajmury skoro takie numery robią ... szkoda gadać , a ja zawsze miałem o nich dobre zdanie i broniłem ich choć już od jakiegoś czasu dochodziły do mnie różne sygnały dotyczące pewnych nieprawidłowości , dam przykład jak tylko weszły PREDATORY napisałem do mistrzów o przesłanie w formie elektronicznej certyfikatu lub nawet zwykłej informacji , potwierdzającego parametry i producenta owego miotacza , po braku odzewu ponowiłem maila i ... nawet - weź spierdalaj mi nie odpisali ... Panie kierowniku Bielecki z HPE pikujecie na mordę zarówno z obsługą klienta jak i samym towarem , ja wiem że macie w dupie indywidualnych klientów jednak to właśnie ONI najczęściej robią Wam renomę i oceniają markę a ta wyraźnie zaczyna podupadać , zostawiłem u Was całkiem sporą sumę pieniędzy przez ostatnie lata ale skoro macie w nosie klientów jacy by nie byli to nie wróżę wielkich sukcesów bo dość szybko narobicie sobie smrodu w necie ... - co zapewne tak czy owak wpłynie na sprzedaż !

ale wasza wola - ja mogę swoją kasę kierować WYŁĄCZNIE do USA mnie to wisi , zresztą ostatnio Wasz asortyment i tak nie zawiera NICZEGO na co chciałbym się połaszczyć :)

cizzia
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
megasmig.....ta gaśniczka to dla kolegi mojego który zaczyna sezon pracy w ochronie (juwenalia itd.) i prosił o jakąś w przystępnej cenie więc zamiast TW1000 wolałem zamówić mu 550ml z hpe jak widać był to ostatni mój zakup....
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Gaśnice tw 1000 itp.sobie odpuść chyba że chcesz aby kolega stracił zdrowie albo życie
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Gaśnice tw 1000 itp.sobie odpuść chyba że chcesz aby kolega stracił zdrowie albo życie.
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ciekawostka:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Ciekawostka:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


o jasna cholera ... 8O

swoją drogą jedyną firmą która sprzedawała ( a może dalej sprzedaje ) gazy pieprzowe w gaśniczkach z oznaczeniem - substancja łatwopalna - jest SHARG , ...

zresztą podobnie w zetknięciu z ogniem działa KO tyle tylko że tam łatwopalny jest sam rozpuszczalnik zastosowany w formule gazu a nie środek miotający , bo chyba taka właśnie różnica była pomiędzy tymi gazami ( KO a tymi z Sharga )

co ciekawe z własnych obserwacji dodam że formuły oparte na takim rozwiązaniu jak KO mają jedną zaletę mianowicie są bardzo wodniste ( bardziej od wody ) i rewelacyjnie się rozpraszają w powietrzu co powoduje wręcz gigantyczną chmurę która potrafi całkowicie pokryć napastnika / napastników ( jakiś czas temu rozprawialiśmy o tym na privie z kolegą Ebenezer555 - ma on nawet bardzo fajny filmik prezentujący to o czym piszę )

tak czy inaczej ta historia może znacząco wpłynąć na dalszą dystrybucję gazów tego typu - chyba że uznają ten wypadek za NIEODPOWIEDNIE zastosowanie samego miotacza przez ochroniarza , zresztą ta osoba już raczej długo w zawodzie nie popracuje ...

cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie tylko sharg tagrze tw 1000 gaśnice są łatwopalne.
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Rzęsy przypalone ;) To wygląda jak kieszonkowy miotacz ognia...Swoją drogą fajnie uchwycone zdjęcie, które robi wrażenie. Trza by zrobć test z fajkiem i KO...
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To zamawiający u producenta określa co chce kupić gaz nośny typu palny nie palny. Rozpuszczalniki palne są też stosowane ale jak ich nie ma powyżej 15% objętości sumarycznej to przy wylocie z dyszy mieszanina nie ulega zapaleniu od płomienia. A standardowo nie ma ich więcej niż 10% TW. KO KKS produkują miotacze w różnych wersjach jeśli chodzi o gaz wyrzutowy, tak też robi wielu innych producentów. Jeżeli chcemy jak najtaniej to propan techniczny, jest jednym z najtańszych gazów pędnym. To żadna nowość ani przestępstwo .Dla tego każdy pojemnik musi być oznakowany odpowiednia etykietą i symbolami ostrzegawczymi oraz nazwą producenta lub dystrybutora. POLICJANT czy OCHRONIRZ też powinien potrafić czytać. Na nic to zdarzenie nie wpłynie jeżeli ten miotacz na takie oznaczenie że jest łatwopalny , wszystko jest zgodne z przepisami Tylko szefowie tych ochroniarzy powinni wiedzieć co potrzeba kupić do ochrony imprezy typu mecz a co na dyskotekę a jeszcze coś innego do ochrony terminali lotniczych. A na ogół kupuje wszystkie jednakowe jak najtaniej aby była sztuka.
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jedno zdarzenie, żadnej wiedzy dziennikarzyny o gazach i już czytamy , że: "gaz pieprzowy jest łatwopalny".
My swoje wiemy, ale taki laik przeczyta i uwierzy.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
mam jeszcze takie spostrzeżenie dotyczące różnicy w zachowaniu pomiędzy formułą opartą na rozpuszczalniku a samą łatwopalną substancją transportową ,

moje testy dowiodły iż w pierwszym przypadku podpalona mieszanina potrafi osadzić się na opryskanym przedmiocie i palić dalej choć w ograniczonym zakresie - ale jednak ( jest to również ściśle związane z samym czasem ekspozycji im dłuższy tym większe prawdopodobieństwo osadzenia dużej ilości samej substancji łatwopalnej ) , za to w tym drugim gdzie sama mieszanka jest niepalna a łatwopalna jest jedynie substancja transportowa ten czynnik nie występuje więc i prawdopodobieństwo podpalenia znacznie spada ...

zastanawia jeszcze sprawa samej temperatury która wytwarza się podczas spalania propanu bo o ile przy krótkim kontakcie to można sobie powiedzmy "rzęsy opalić albo grzywkę" ;) to przy dłuższym można nawet płuca poparzyć a to już prosta droga do zejścia śmiertelnego , pomijając same oparzenia zewnętrzne - no i nie bez znaczenia jest fakt samego ubioru bo w przypadku sztucznych materiałów często stosowanych przy produkcji dresów :) efekty mogą się kumulować ... tak czy inaczej taka łatwopalna gasniczka zastosowana jako miotacz ognia może niezłego bigosu narobić a przy palcościsku śmiało zaryzykuje stwierdzenia że może zabić z uwagi na odniesione obrażenia

cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To co było widać na filmie trwało max 1 sekundę a efekt uchwycony na stop klatce robi wrażenie, podpaleniu uległa mgła od wysokiej temperatury racy, rozpylona z gaśnicy pod ciśnieniem. W półlitrowej gaśnicy jest 200gram propanu 20gram OC czyli płynnej żywicy 250gram wody 30 gram glikolu. Taka mieszanka wyrzucana w postaci bardzo drobnych kropelek mgły gdy trafi na otwarty ogień albo go zdmuchnie albo zapali się wybuchowo w jednej sekundzie wypalając się błyskawicznie. Sama to mieszanka po polaniu nią czegokolwiek jest sama absolutnie nie palna bo propan natychmiast przechodzi ze stanu cieczy w gaz i w tym momencie paruje czyli nie ma co się palić . Pisze o gaśnicach napędzanych propanem. W innych mieszankach jeśli nawet dodawane są związki łatwo palne to w ilości do 6% a palne do 10% objętości całkowitej pojemnika. Nie ma potrzeby ani racjonalnych przesłanek technologicznych do łączenia propanu jako gazu wyrzutowego z palnymi rozpuszczalnikami. TAK na marginesie podobnie spala się sproszkowana żywica pył z maki i inne substancje. Naturalnie w ilościach liczonych w gramach, przy kilogramach następuje już wybuch z falą uderzeniowa i dużo wyższą temperatura spowodowaną ilością substancji i obszarem w którym następuje reakcja
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jest moc :) Streetwise 23%
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam serdecznie,

Panowie, co polecicie mi z dostępnych w chwili obecnej miotaczy w strumieniu?
Chodzi mi o typowy strumień, bo miałby być to gaz do użycia w pomieszczeniu, lub przez uchylone minimalnie okno w samochodzie na nachalnego cygana, czy innego jegomościa :twisted:

Ja obecnie noszę ze sobą dużego frontiersmana na ludzi i KO Stożek na psiaki i inne zwierzaki.
Potrzebuję jednak czegoś w strumieniu, co w drogowych sytuacjach bez wysiadania z auta i gazowania okolicy frontkiem wystarczy :)

Pozdrawiam majówkowo!
Kubas

PS. Stało się coś dziwnego z moim sławetnym RMG-75, którego tak chwaliłem.
Puszka stała w domu w rezerwie. Ostatnio chciałem go zabrać do testów i zdziwiłem się bo:
1. puszka była dziwnie spuchnięta
2. w środku nie było słychać przy trząśnięciu niczego oprócz jakiegoś małego paprocha.
3. testowany gaz ani myślał polecieć - POJEMNIK BYŁ PUSTY!!!

Czy sam się ulotnił i rozpadł na coś mało groźnego? Nie mam pojęcia. Wiem, że jeżeli rozpylił by mi się z puszki gaz, który testowany
miał piorunujące działanie, to na pewno bym to zauważył. A tu nagle z dnia na dzień się pusta puszka zrobiła...
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Z dostępnych strumieni to w gaśniczce lub ,,poręcznym" pojemniku Force 80 (gaśnica) lub Puissance (poręczny) z chemicznych albo Sabre. FOX powoli wymiera (sławetna wersja 5,3) lub poczekaj na jakieś nowości na rynku, które wydają się nie być daleką przyszłością.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
@rafalq, dziękuję za odpowiedź :)
A jeśli chodzi o sabre, który z dostępnych w Kalibrze będzie najładniej punktowo dawał?
Bo sprzęt ma być z założenia tylko do użycia w pomieszczeniu, lub przez uchyloną szybę z samochodu.
Myślę, że na zewnątrz misie i nie tylko skutecznie zniechęci frontiersman :)
Pozdrawiam.
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bardzo ładny strumień, zasięg no i oczywiście moc :)
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

http://www.kaliber.pl/21951-gaz-pieprzowy-sabre-red-mk4-52cft30-crossfire-stream.html
Bardzo ładny strumień, zasięg no i oczywiście moc :)

Jeżeli chodzi o zasięg jest dosyć duży ale strumień bardzo cienki, jeżeli chodzi o gaśnice to polecam ci ten gaz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zacząłem go używać od bieżącego sezonu podczas konnych rajdów na upierdliwe psy i zdaje egzamin. Podejrzewam że na cyganów, bumów, itp zda egzamin jeżeli wierzyć że jest to 10% OC o stężeniu 2 mil SHU .
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

@rafalq, dziękuję za odpowiedź :)
A jeśli chodzi o sabre, który z dostępnych w Kalibrze będzie najładniej punktowo dawał?
Bo sprzęt ma być z założenia tylko do użycia w pomieszczeniu, lub przez uchyloną szybę z samochodu.
Myślę, że na zewnątrz misie i nie tylko skutecznie zniechęci frontiersman :)
Pozdrawiam.


Punktowo dają Crossfire, ale jest to strumień jak ze strzykawki. Dosłownie. Teraz weszła opcja GEL która nie odparowuje po użyciu (więc do użycia w pomieszczeniu idealna). Ja też z uwagi na pracę noszę gazy w pianie i tą formę do pomieszczenia Ci niezmiernie polecam-użycie pianki Sabre MK4 perfekcyjne, zero efektu inhalacyjnego a działanie znakomite. Dość szeroki strumień, ładne ciśnienie no i skuteczność. Jeszcze lepiej sypie pianka PFHM-80 też od Sabre, ma ciut mniejszy zasięg ale szerszy strumień piany i na mniej czasu wystarczy substancji. Wadą jest spust Twist-Lock ale coś za coś (niestety). Więc jeśli chcesz używać w pomieszczeniu bierz pianę, bo z Crossfire dość ciężko wycelować, a jak już trafisz to albo nie w oczy i napastnik będzie miał czas by zrobić unik lub trafisz tylko w jedno oko i może Tobie też się oberwać. Za to piana po dotarciu do celu ładnie się rozbryzguje. Szczególnie ta z PFHM-80.

Swoją drogą polecona gaśniczka Mace przez kolegę wyżej też wydaje się być dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń bo to prawdziwy, gęsty żel.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024