Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
:Co do Waltera to miałem 3 pojemniki 74 ml i wszystkie miały znacznie lepsze cisnienie niż PM tej samej wielkości ,ten egzmalarz z filmiku wygląda mi na wybrakowany ale pewnie są i takie w. serii.Zresztą na stronie Koltera jest też filmik jak 53 ml pryska jak ten z obramo, miałem taki tylko jeden raz i tak było
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Zobaczcie jak beznadziejnie psika ten niby odpowiednik Crossfire:


I gaśnica, która nawet nie ma rzeczywistego zasięgu 4m:


Pewnie to jest "factory second" od Sabre. Do dupy.
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Mam Walthera P22 na 9mm P.A.K , jak jest załadowany hukowymi to jest legalny jeżeli włożę do niego CS lub pieprzowy na już legalny nie jest , czyli jednak zależy to od amunicji nieprawdaż ? Prawo nasze jest niestety chore , posiadam również czarnoprochowego Colta Navy cal. 44 (bez zezwolenia) , kto zgadnie która broń jest bardziej niebezpieczna :) ))
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Nie musisz nawet wkładać. Samo posiadanie amunicji gazowej bez pozwolenia na broń gazową już jest nielegalne i karalne.

Tu można poczytać o amunicji i jej skuteczności: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wiem .
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jestem zaskoczony tym, że Walther Pro Secur 74ml tak słabo sika, wydaje mi się, że na tych filmikach wypada nawet słabiej niż mniejsza pojemność.

Wrzucam jeszcze raz oba dla porównania:

Walther DUŻY


Walther MAŁY


W ich testach wyszło, ze duży ma zasięg 2,8m, a mały 3,3m z czym raczej się nie zgadzam, bo zasięg skuteczny obu to ok 1,5-2m ale widać, że mały ma lepsze ciśnienie. Macie pojęcie o co tu chodzi :?:
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jak mi finanse pozwolą zrobie kiedyś własny filmik z dużą pojemnością i jeśli nie trafi się jakiś felerny to zobaczycie,jak to wygląda , ja miałem 3, sztuki i ciśnienie było ok, domyślam się co może powodować tą wadę.
.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
dzięki naszemu nowemu koledze Mattaleo puenta naszych dywagacji na temat Walthera jest taka :

od początku z ich gazem jest coś nie tak , po zmianie formuły jakość podobno się poprawiła ale NIE powala - są lepsze środki , co do zasięgu to tu też sprawa jest dyskusyjna niby wystarczający ale jak za takie pieniążki które sobie życzą za niego jest to zakup mało opłacalny , dalej BRAK jakichkolwiek pewnych informacji co do producenta ( teoretycznie Sabre ) ale na 100% to nikt nie wie , oraz samego rodzaju formuły ...

- mój wniosek : można kupić , można mieć ale raczej jako miotacz zapasowy

z mojego punktu widzenia na tle amerykańskiego OC - 17 Magnum Police popularnie zwanego PM-em :) Walther nie tylko wypada słabo ale JA ---- ZDECYDOWANIE ---- wybieram PM !!!

na temat pojemności PM to zawsze stosowałem tylko 120 ml za to zarówno Stream ( bombowy ) jak i Cone Fog - posiadają bardzo dobrą i skuteczną formułę ( mnie ona bardzo satysfakcjonuje ) a na niezliczoną ilość użyć moich i moich znajomych , nikt nie miał z nimi nie tylko problemu z rozszczelnieniem i utratą zasięgu ( choć tu na forum chodzą takie plotki - jednak mnie to nie spotkało ) - zatem ja zadecydowanie podziękuję za Walthera jest tyle innych ciekawych miotaczy jak się poprawią to może za jakiś czas wrócę do tematu ...

ktoś coś doda ... ?

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ja mogę dodać tylko tyle, że też uważam że w świetle nowych informacji nie warto kupować Walthera. Z racji tego, że lubię małe pojemności dla mnie najlepszy zestaw to Sabre Red DPS 53ml stream + Fox 5.3 59ml cone. Gdybym miał nosić jeden, większy pojemnik byłby to z dostępnych w Polsce Sabre Red MK3,5 H2O stream lub Sabre Red Magnum 120ml z flip-topem zdaje się też to jest stream. Fox jest według mnie za drogi, kupiłem bo chciałem go mieć a nie dlatego że uważam że jest warty tych pieniędzy. Podobnie Mace, też za drogi a w sumie nic ciekawego. Do PM nie mam pełnego zaufania i też bym nie kupił. Szkoda, że ARM II nie ma zabezpieczenia przed przypadkowym użyciem, gdyby miał zastąpiłby u mnie Foxa.

A tak naprawdę, każdy gaz z tych o których w kółko rozmawiamy jest wystarczająco dobry, kto co kupuje zależy od osobistych preferencji i budżetu.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
faktycznie prawdę powiedziawszy zaczynamy oklepywać oklepane tematy - może Zgred60 by nas teraz zabawił i uraczył jakimiś ciekawymi informacjami najchętniej coś czego jeszcze nie wiemy :) zapewne przez 26 lat zgromadził odpowiednią wiedzę ...

Kolego areozolami zajmowałem się już 26 lat temu pracowałem w Polsce i przez 6 lat dużym koncernie holenderskim który napełnił puchy i dla pm. sabre i jeszcze paru innych jak dostawali duże zlecenia więc dyskusja tutaj czasami jest śmieszna.Kontakty zawodowe utrzymuje do tej pory a moje obecne zajęcie też jest czasami związane z tematem.Ja wiem ze ty wiesz wszystko, a jak nie wiesz to przy twoich kontaktach na całym świecie zapewne się dowiesz .


co do Foxa i ceny która faktycznie jest 2 krotnie wyższa jak w usa ... cóż skoro jest tylko jeden dystrybutor i nie ma konkurencji to może sobie śpiewać ile mu dusza zapragnie , a że - centus85 / chyba nic nie pokręciłem :) - chce zarobić to ja go doskonale rozumiem , bo sam goniąc od czasu do czasu różne różności też potrafię walić ceny zaporowe - a co - chcesz mieć to płać , wolna wola NIKT NIKOGO DO NICZEGO NIE ZMUSZA a jak ktoś ma jakieś obiekcje TO NIECH SOBIE SAM OGARNIE ... :P

bo pierdzielić to każdy potrafi tylko jak przychodzi co do czego to ci co najbardziej dziobki drą że drogo kończą na swoich marzeniach śliniąc się przed monitorem co ten Cizzia zajebistego znów załatwił w dodatku ma tyle że dla znajomych zawsze starcza ba czasem nawet zostaje !

wracając jednak do tego że polscy gazownicy na wybór raczej nie powinni narzekać , więc każdy nawet nie dysponując dużym budżetem może sobie pozwolić kupić coś skutecznego w jego zasięgu finansowym , bo faktycznie ja np. już popadam w fanaberie :) a mój gust w odniesieniu do miotaczy jest co najmniej wyrafinowany i ciągle poszukuję kolejnych ponadprzeciętnych zabawek - ale to moje hobby jest !

cizzia
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
To, że każdy chce zarobić to ja rozumiem i nie mam nic przeciwko. Szanuję inicjatywę innych. Chciałem Foxa to sobie kupiłem ale ponarzekać na cenę mam pełne prawo. Na szczęście mamy wybór, za 53zł można mieć małego 53ml Sabre DPS jak ktoś nie chce płacić 85zł za 59ml Foxa i streama się nie boi - sprawdzi się tak samo. Można też kupić za 20zł KO, przy odrobinie szczęścia i wprawy tym też można się obronić.

Chętnie poczytałbym o rozpuszczalnikach i gazach służących za substancję miotającą. :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Somebody ja w najmniejszym stopniu NIE piłem do Ciebie w temacie cen i narzekania na nie - ba sam jestem za tym aby ceny były niższe a wybór coraz większy , zawsze tak było jest i będzie że popyt kształtuje podaż ,

gdyby znalazła się tu osoba bądź osoby DOROSŁE ( dla mnie to powyżej lat 30 a młodsi niech się cieszą jeszcze dorosną HE HE ) i POWAŻNIE zainteresowane biznesem gazowym oraz zbudowaniem MEGA sklepu i zarabianiem na tym pieniążków ( i to raczej nie małych ) to chętnie spotkam się porozmawiać z takimi osobami w realu i przedstawić im swoje pomysły , możliwości , wyliczenia - a może nawet konkretny biznes plan wraz z planem marketingowym - jak szaleć to szaleć :)

co do reszty na chwile obecną jak wielokrotnie już pisałem POSIADAM taką wiedzę i kontakty biznesowe że mógłbym śmiało zając się zaopatrzeniem , pomóc w negocjacjach finansowych , jak i pewnie nawet dystrybucją na terenie Polski

kwestie prawne ogarniał bym nam w firmie MR. Twinkle ;) a całość zespołu powinna się składać z pasjonatów co zapewni solidne podstawy do długofalowego działania - myślę że gdyby udało się utrzymać na rynku przez 12 miesięcy to za rok hotspray albo obniży ceny albo straci klientów !

dodam że raczej nie mają wyłączności na Polskę zresztą to jest do sprawdzenia jednym mailem w foxie , a i samemu producentowi powinno zależeć na większej sieci dystrybucji i na obniżeniu cen co zwiększy obroty !!! a to przełoży się na zyski , w dodatku to co ma hotspray czyli właściwie Foxy i PMy to jak dla mnie - nie tylko mało jest ale wręcz cienko z wyborem , główna ich siła polega jedynie na tym że nikt poza nimi chwilowo na POWAŻNIE nie zabrał się za ten biznes

cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Święte słowa, a ja ponawiam propozycję dotyczącą tego PM-a może kolega Cizzia coś wykombinuje bo przyznam chciałbym go mieć
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
w temacie PM-a opcja FOAM to damy radę :) żadne aj waj wstrzymaj się jedynie do chwili jak ogarnę cos z USA może wolisz zamiast opcji Twist on Lock - Flip Topa ? to żaden ból wystarczy się określić ...

termin dostawy chwilowo płynny bo na razie skupiam się na żabojadach i miotaczach od nich - ale znaka dam wyślij mi info na maila to na pewno NIE ZAGINIE :) bo umysł ludzki jest zawodny ...

cizzia
  • 0

budo_jacekm
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Witam.
Nurtuje mnie jedno zagadnienie odnośnie mix-ów cs+oc.Psikając 10ml takiego gazu,to znajduje się w nim 5ml cs i 5ml oc?Więc jeśli standardowo,przy gazie oc na oprawcę sypie 10ml oc i nadal chciałbym tyle psikać,to przy mix cs+oc musiałbym zużyć tego gazu 20ml?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Witam.
Nurtuje mnie jedno zagadnienie odnośnie mix-ów cs+oc.Psikając 10ml takiego gazu,to znajduje się w nim 5ml cs i 5ml oc?Więc jeśli standardowo,przy gazie oc na oprawcę sypie 10ml oc i nadal chciałbym tyle psikać,to przy mix cs+oc musiałbym zużyć tego gazu 20ml?
Pozdrawiam.


cos pokręciłeś kolego :) mix gazowy CS + OC ( z angielskiego zwany blendem ) nie jest połączeniem tych 2 substancji w proporcji 50 / 50 - długo by tłumaczyć , ale wynika to z szeregu czynników - a mówiąc prościej takie gówno było by za MOCNE he he ,

co do samych dawek to tez bym tak laboratoryjnie nie podchodził do tematu typu 5 , 10 , 15 - to nie teleranek :) generalnie przyjmujemy zasadę IM WIĘCEJ TYM LEPIEJ - jednak przy mocnych środkach tzn. już od stężeń 1,33 / 2 xxx SHU - 10 / 15 ml w zupełności powinno wystarczyć do obezwładnienia

w przypadku mieszanek można przyjąć teoretycznie podobne założenia choć generalnie bywają one mocniejsze od samego pieprzu , przynajmniej takie chodzą słuchy że na języku bardziej piecze :P

cizzia
  • 0

budo_jacekm
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizzia- bardzo dziękuję za wytłumaczenie.Dzwoniłem do Inter-Ark z chęcią zakupu armII,a oni polecili mi właśnie taką mieszankę,ale wolałem się zapytać kogoś doświadczonego,czy warto.
Dzięki.
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Mają już mixa na stanie? W grudniu mieli tylko "próbki". Wiadomo jakie parametry ma ten RMG?
  • 0

budo_jacekm
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Somebody- nie mają,zostało im tego trochę,bo jak tłumaczyli,zamówili pewną ilość dla jakiś służb mundurowych i im zostało.60zł za 50ml.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
spokojnie spokojnie spokojnie :)

bo już widzę zapaleńców gotowych stać od 6 rano w poniedziałek pod Inter Arkiem HE HE - proponuje się ciepło ubrać i jakąś wazelinę na usta nałożyć bo ma być mroźne :P

a teraz do rzeczy , po pierwsze skoro interarkowe dziadki ( bez urazy ) zrobili to dla służb - sprawdzę jakich :) - to zapewne NIE jest to nie wiadomo jaki szatan - bo służby i policja nikomu kuku zrobić nie mogą ! po drugie ciekawe kiedy zrobili i ile leżało na magazynie bo jak już dawno ustaliliśmy "dziadki" mają tendencje do sprzedawania zabawek którym sami nadają termin przydatności - który ma się nijak do faktycznego terminu podanego przez producenta , w dodatku bez kłopotu sprzedają gazy na których w ogóle NIE ma daty przydatności jak na np. ostatniej partii ARM II - a to nieładnie.

kolejna sprawa jeśli chodzi o samą MOC - powiem otwarcie - ja jeśli już to zdecydowanie wolał bym posiadać 2 niezależne miotacze niż mixa ( I POSIADAM a nawet parę razy trafiło mi się tak właśnie wychowawczo zadziałać ) - powodem takiego stanu rzeczy jest FAKT znacznie większej skuteczności takiego rozwiązania niż zastosowania blenda zresztą nie trzeba być Zgredem60 :) HE HE i 26 lat tyrać w branży , żeby sobie policzyć co jest mocniejsze 1 gaz OC + CS czy np. jak w moim przypadku HI POWER i ARM II ..... :P

teraz słówko o samym działaniu - takie połączenie działa faktycznie kapitalnie jednak ludzikom to się po tym mózgi potrafią gotować !!! i można tym naprawdę KUKU zrobić

a co do precyzyjnych połączeń polecam :

A - opcja budżetowa - KO stożek + jakiś CS i nie koniecznie 3% ARM II w zupełności wystarczy Force 80 czy Puissance 90

B - dobry standard - jakiś Sabre , PM , Fox ... + to co wyżej napisałem

i opcja C - KONIECZNIE ARM II + HI POWER / UDAP / FRONTIER itp.

słówko jeszcze co do kolejności sypania ( opcja dla WYJADACZY :) ) zatem ja proponuję najpierw CS-em potem OC ew. obydwoma naraz - takie są moje prywatne przemyślenia

cizzia

ps. coś widzę że się chyba nie doczekamy na żadne referaty ew. ciekawostki od naszej skarbnicy wiedzy gazowej Zgreda60 , a szkoda bo bardzo byłem ciekaw co nam tu zaprezentuje , no ale po moich tekstach ( choć przeprosiłem :P ) zapewne postanowił nie zniżać się do naszego poziomu ( przepraszam mojego HE HE ) i jedynie "z góry" spojrzeć od czasu do czasu co ten Cizzia za głupoty i nieprawdę znów napisze ... buźka :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024