Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Chyba masz rację , ale najlepsze w tym wszystkim było to iż usilnie wciskał perfecta police że jest taki super hiper doskonały :)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Mi w Poznaniu w jednym ze sklepów latem wmawiał, że na CS wymagane jest pozwolenie. Są ludzie, których wiedza zatrzymała się na końcówce lat 80-tych ubiegłego wieku. Tylko szkoda, że dla niektórych jest to wiedza związana z ich pracą zawodową.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
A w sprawie super gazu kwas masłowy z rozpuszczalnikiem jaki musi być przy CS czyli alkoholu izopropylowego po syntezie między innymi , da dość przyjemny zapach owocowy jaki daje maślan izopropylowy oraz temp zapłonu+ 25 stopni C . Resztę propozycji musze przeanalizować pod wieloma względami przede wszystkim koszty i ograniczenia prawne takich stężeń w wielu krajach Europy. Największy koszt przy wprowadzeniu do obrotu to polisa odpowiedzialności cywilnej producenta tego specyfiku
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
superos dzięki za zainteresowanie Zgred60 ,

pomyśle bardziej nad zagadnieniem w końcu dodatek CS w mojej skromnej ocenie nie jest konieczny ( osobiście wolał bym CR od 0,2 / dla cywili do 0,5 / dla służb , jak w przypadku miotaczy Kobra :) )

głównie interesuje mnie - szeroko pojęty SMRÓD + wysokie stężenie OC z kapsaicynoidami - to połączenie powinno działać KAPITALNIE i na długo utrwalić się w pamięci ew. oponentów HE HE , a spróbuj iść do pracy dnia następnego czy kurtkę założyć ... :)

cizzia
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Szkoda że w kalibrze nie mają więkrzych pojemności tego gazu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub coś takiego: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_somebody
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Odpisali mi z Umarexa, jedyne co może Was zainteresować to to, że: "The formula is Ethanol based and the propellant is Nitrogen."
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
jako ciekawostkę przedstawiam kolejne francuskie rozwiązanie - następna TRĄBA przez duże T :)

Dołączona grafika

cizzia
  • 0

budo_ubotnh
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Panowie czy ktoś wie coś więcej na temat tego gazu?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
poszukuję jakiejś dobrej skutecznej gaśniczki w miarę przystępnej cenie (może być również CS)
Ostatnia jaką posiadałem to Fox 5.3 473ml spisywał się doskonale ale niestety się skończył , a chcę wypróbować również innych gazów
  • 0

budo_ubotnh
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
przepraszam za post pod postem
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Lepiej tego nie kupuj weś lepiej gaśnice sabre wełaśnie taką [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub taką to jest cs [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ewętualnie coś takiego też cs [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Tajemniczy typhoon to tw 1000 z inną naklejką , więc lepiej sobie darować , bo to kiepski gaz.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Lepiej tego nie kupuj weś lepiej gaśnice sabre wełaśnie taką [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub taką to jest cs [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ewętualnie coś takiego też cs [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


UbotNH
Jeśli wolisz pieprz,wydaje mi się, że Sabre to dobra marka, sam nie używałem, ale po przeczytaniu kilkuset stron tego forum :) , myślę, że tutaj nikt źle o niej nie powie.
ARMII CS to podobno prawdziwy szatan, używałem słabszej wersji, Puissance90 i zamiatał równo, chociaż nie gaśniczka. Wadą jest, że te CS-y tylko 18 mies od daty produkcji mają pełną moc, więc jak chcesz mieć pewność,max półtora roku od zakupu trzeba wymienić, niezależnie od daty na naklejce. Krótki termin przydatności, za to jak świeży, satysfakcja gwarantowana :twisted:
Ten Typhoon może być przyzwoity, ale też badziewny, nie wiadomo. Chyba lepiej polegać na sprawdzonych markach, takich jak wcześniej wielokrotnie wymieniane na forum.
Zerknij jeszcze na gaśniczki Police Magnum OC-17 z hotspray, może Cię zainteresują, mają chmurę i strumień.

91posir
Kolego, bez urazy, ale proszę, pracuj nad ortografią facepalm
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
@cipcia
Z jakiego gazu przełożyłeś głowicę do Sabre Red Magnum pokazanym w teście?
Dzięki za testy.
Czy SZCZO posiada stronę WWW i jaki jest jej adres?
Post Scriptum: Słoma z butów wystaje.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
ema kamikasssre :)

a co ty spać nie możesz że się tak ukradkiem na vortal po nocy wbijasz HE HE

Flip Top jak flip top standardowy może być od Foxa , jednak ten mój to od HI POWERA był

Szczo ma stronkę www trudno aby nie mieli ( poszukaj w temacie ) klepaliśmy to lata temu do imentu - specjalisto od Red Peppera i gazowa wyrocznio ;) - , Dołączona grafika

niech zgadnę moja ty chodząca kulturo :) pewnie pracujesz nad kolejnym "dziełem" tym razem poradnik gazowy część 2 / na podstawie nieznanych tekstów i opracowań Adama Mickiewicza , postaraj się choć utrzymać poziom merytoryczny ze szkoły podstawowej , miejmy nadzieję że cię to nie przerośnie ... ( wystarczy czytać vortal i kopiować co mądrzejsze teksty - nawet myśleć nie musisz :) ) - liczę na ciebie że sobie poradzisz ...

cizzia
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
@kamikazee
chłopie masz 31lat - a zachowujesz sie jak moja ośmioletnia córa co musi starszego brata przezywać. Chłop na swój nick i jak sie zwracasz do niego to pisz faktycznie tak jaką ma ksywę.
Sorry Moderatorze za samosąd :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
"drogi" kamikasssre

ponieważ od początku twojego pojawienia się na Vortalu - szukasz u mnie dziury w dupie ( zapewniam że mam tylko jedną i to na właściwym miejscu ! :) ) ,

w dodatku na każdym kroku i w każdym poście starasz sie tu "zabłysnąć" jakimś drętwym tekstem lub po prostu zwykłym brakiem szacunku ( i niestety ten stan z biegiem lat coraz bardziej się pogłębia ) postanowiłem zatem urwać łeb hydrze , którą dla mnie jesteś i uzupełnić twoje braki zarówno w wykształceniu , obyciu i jak większości tematów które ostatnio tak chętnie poruszasz ...

silisz się nam tu na osobę kulturalną o wysokim współczynniku inteligencji ( który podkreślasz na każdym kroku i w każdym poście ) a twoje rzekome przytyki i wstręty pod kierunkiem mojej osoby , mają być jak sam mniemasz zabawne ... zatem przejdźmy do meritum tego co chciałbym ci unaocznić i wytłumaczyć w najbardziej przystępny sposób jak to tylko się da jako osobie o kurzym móżdżku - czyli tobie HE HE , oczywiście wszelkie informacje podane nawet w tak lakoniczny sposób prawdopodobnie nie znajdą odniesienia pośród twoich kryteriów oceny czy postrzegania rzeczywistości - jednak spróbujmy - a może w końcu coś dotrze do tej pustej makówki ! ( choć osobiście na to nie liczę )

zacznijmy zatem od wulgaryzmów -



poniżej wyjaśnię ci również słowo którego tak często nadużywasz w stosunku do mnie a nawet wpisałeś je sobie w podtekście ... "cham zawsze będzie chamem" :) cóż to za złota myśl - swoją drogą może powinieneś wyryć ją złotymi zgłoskami na nocniku którego zapewne wciąż używasz HE HE

( rozumiem że przebrnięcie przez cały zaprezentowany materiał choć dla przeciętnego człowieka nie powinno to stanowić problemu , to dla ciebie może się okazać barierą nie do pokonania zatem oszczędzę ci problemów i do razu odeślę do 6 minuty i 50 sekundy co pozwoli skupić się bezpośrednio na słowie - cham - )



na tym kończę swe kazanie bo się śpieszę na ruchanie :)

cizzia

ps. ponieważ jak rozumiem pomimo wielu usilnych starań raczej NIE posuniemy się w temacie twojego rozwoju , zatem od chwili obecnej postaram się milczeć jak grób i całkowicie ignorować wszelakie zaczepki i "NIEZMIERNIE ISTOTNE" informacje którymi tak chętnie raczysz Nas za każdym razem kiedy to pojawiasz się w temacie o gazach :P
  • 0

budo_ebenezer555
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wracając do gazów....

Dysponuje ktoś filmem z działania gaśnicy pieprzowej w żelu?

Poza rozmiarem takiego cacuszka, który trzeba zaakceptować, w działaniu może mieć ono zalet miotaczy żelowych, czyli dobry zasięg, brak chmury zwrotnej, możliwość użycia w pomieszczeniach, natomiast brak wady, czyli trudności w celowaniu...

Jakiej średnicy koło pokryje powiedzmy z 2 metrów tego typu gaśnica?

pozdrawiam
E.B.
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Cizzia i Kmikazee , nie szczypcie się przez internet jak dzieci , obydwaj jesteście z Warszawy przecież możecie ustawic się w neutralnym miejscu na rozkminkę . Proponuję wziąśc po najlepszym gazie jaki macie , sprawdzic jak podziała na przeciwnika i oczywiście nakręccie całą akcję na kamerkę i koniecznie zamieśccie film tu na forum :lol: Czekam z niecierpliwością . (sory za brak ci )
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Cizzia i Kmikazee , nie szczypcie się przez internet jak dzieci , obydwaj jesteście z Warszawy przecież możecie ustawic się w neutralnym miejscu na rozkminkę

. Proponuję wziąśc po najlepszym gazie jaki macie , sprawdzic jak podziała na przeciwnika i oczywiście nakręccie całą akcję na kamerkę i koniecznie zamieśccie film tu na forum

:lol: Czekam z niecierpliwością . (sory za brak ci )


odp. A - HE HE HE cwaniaczek z Ciebie robaczku :)

odp. B - żeby załatwiać sprawy jak mężczyźni to trzeba mieć jeszcze coś w spodniach ( osobiście jak ktoś szuka to ze mną ZAWSZE znajdzie , mam taki paskudny charakter że nigdy nie odmawiam :P ) , śmiało proszę sobie poszukać potwierdzenia na vortalu w naszym temacie HE HE - jednak wyrosłem już z pajacowania , ale w przypadkach nieuzasadnionej agresji BĘDĘ i zawsze byłem bezlitosny !!!

a na marginesie pewnie wszystkich zainteresuje fakt że od pewnego juz czasu produkowana jest nowa generacja francuskiego Arma II - mianowicie ARM IV

Dołączona grafika


swoją drogą jestem obecnie na etapie przygotowywania małego kontyngentu od żabojadów , postanowiłem ( możliwość pojawiła się spontanicznie i nieoczekiwanie :) ) zamówić sobie przez przyjaciół kilka miotaczy klasy CS i CS + OC z nowych serii królujących obecnie na tamtejszym rynku , poniżej kilka moich osobistych wyborów i preferencji :

oczywiście interesujące mnie pojemności to głównie 75 ml no może ze 2 szt. po 50 ml , gaśnic nie przewiduje bo tam trzeba rzygać w euro :(


Dołączona grafika

Dołączona grafika


no i może tego sztukę - choć nie jestem przekonany ale może :)


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


cizzia
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Dobra, koniec juz Panowie tych podjazdow.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024